It Takes 2 laat BN'ers voor de tweede keer uit volle borst zingen rllLTUUR 25 1 iotitóö 1 refill ham Broadbent verklaart zijn keuze. „Michiel is echt in staat als hoofdrol speler grote speelfilms te dragen. Met deze rol heeft hij bewezen dat hij ook een Brits personage overtuigend kan spelen." De schrijfster van het boek, Annie Barrows, valt hem bij. „Michiel is echt fantastisch. Toen ik hem voor het eerst ontmoette, had ik er geen benul van dat hij een Nederlander was. Zijn Engels is meer dan voor treffelijk." Twee jaar deed Huisman erover om de rol in The Guernsey Literary and Po tato Peel Pie Society te bemachtigen. „Ik heb behoorlijk moeten flirten om mee te mogen doen", zegt hij met een knipoog. Kracht Het project had eerder van de grond moeten komen met onder meer Kate Winslet in de vrouwelijke hoofdrol onder regie van Kenneth Branagh. Maar de financiering kwam niet rond. Nu is de frêle en fraaie actrice Lily James (bekend uit Downton Ab bey) zijn tegenspeelster. „Wat mij in dit verhaal aanspreekt, zijn de verschillende lagen", zegt Huisman. „Dawsey bloeit op als hij deel uitmaakt van de leesclub. Dan komt zijn verleden los. De film gaat ook over de kracht van de literatuur. Dat vond ik een mooie boodschap." Het enige boek dat zich in de trai ler van Huisman bevindt, is een kof fietafelachtig boek met werk van de Nederlandse fotograaf/filmer Ed van der Elsken: Eye Love You. „Het is een Als ik lang in het buitenland moet vertoeven, gaat mijn gezin mee. cadeau voor een van de crewleden van wie ik enkele dagen een camera - een Leica M6 - mocht lenen. Ik ben benieuwd of deze setfotograaf ooit van Van der Elsken heeft gehoord." Met de bekendheid van Huisman zelf zit het wel snor. De acteur wordt steeds meer benaderd voor interna tionale film- en televisierollen. Hij maakt deel uit van de cast van Game of Thrones, vertolkte in de miniserie Harley and the Davidsons een van de VjMtu] JSL ffl'; 1? ft oprichters van het legendarische mo tormerk en speelde rollen in films als The Age of Adelaine (met Harrison Ford) en Irreplaceable You (met Chris topher Walken). Huisman bekijkt het allemaal met Nederlandse nuchterheid: „Ik zet steeds kleine stapjes. Maar over het algemeen gaat het heel goed. Als er tussen de films te veel tijd zit, ga je misschien twijfelen over je capacitei ten. Je weet nooit precies of je dit vak volledig gaat beheersen. Dat is niet zo erg. Ik werk soms met ervaren col lega's die ook onzeker kunnen zijn. Dat stelt mij dan weer gerust." Verhuizing Huisman en zijn gezin verbleven ja renlang in New Orleans, waar hij doorbrak met de televisieserie Treme, waarin hij een uit Amsterdam afkom stige straatmuzikant speelde. Inmid dels zijn de Huismannetjes verhuisd naar New York. „We hebben zeven jaar in New Orleans gewoond. Mijn dochter was twee toen we daar aan kwamen. Maar het is voor ons, gezien ons werk, praktischer om in New York te verblijven. Als ik lang in het buitenland moet vertoeven, gaat mijn gezin mee, zoals nu in Londen. Na deze film moet ik binnen drie weken weer aan de slag in Zuid-Afrika voor een langere periode. Ook dan reizen Tara en onze dochter mij achterna." Huisman moet weer aan de slag. Hij gaat voor The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society enkele brie ven voorlezen die een belangrijke rol spelen in het verhaal. Tijd om nog even een laatste wapenfeit ter sprake te brengen. Vorig jaar werd Huisman door de site TC Candler uitgeroepen tot de meest sexy man op aarde. Huisman, met een brede grijns: „Je moet niet alles geloven wat er in de krant staat." Als Marcelino Wunderlich, de foute schlagerzanger uit Duits land, treedt Ruben Nicolai al re gelmatig op. Maar dat is zijn alter ego. „Echt zingen", weet Nicolai inmiddels, „is alsof je Chinees aan het leren bent, zeker in zo'n korte tijd. Op een gegeven mo ment ken je een paar tekens, maar snap je er eigenlijk nog steeds he- le-maal niets van." De presentator is een van de negen BN'ers die in It Takes 2 iets doet waar hij normaal geen ge woonte van maakt: zingen. Nico lai neemt het vanaf morgen op te gen een radio-dj (Gijs Staver- man), een illusionist (Hans Klok), twee presentatrices (Tooske Ragas, Bibi Breijman), een rapper (Keizer) en drie ac teurs (Buddy Vedder, Holly Mae Brood, Hanna Verboom). Het concept van It Takes 2 lijkt op The Voice, op Idols, eigenlijk op allerlei talentenjachten op televi sie: de BN'ers strijden om de een deelnemer. De andere twee zijn Glennis Grace en Waylon. De drie lieten zich verbazen door de zangkunsten van de BN'ers. Het lot van de zangers ligt vervolgens in handen van het publiek in de zaal én van een vak jury die bestaat uit Nielson, Gerard Ek- dom en Angela Groothuizen. „Het niveau is hoger dan vorig jaar", zegt An gela Groothuizen. hoogste eer, worden be geleid door professio nals en beoordeeld door een vakkundige jury. En, jawel, ook hier valt wekelijks een kan didaat af. „Iedereen die thuis zit te kij ken, denkt: zou ik dit durven?" zegt Trijntje Ooster huis, een van de drie profs die ge koppeld zijn aan zaterdag 29 april 2017 GO —Michiel Huisman 1 Michiel Huisman als Dawsey Adams. The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society verschijnt volgend jaar in de bioscoop. Bekende Nederlanders die aan de hand van coaches het op een zingen zetten. Dat is It Takes 2, dat morgen weer be gint. „Ineens kun je je nergens meer achter verschuilen." Dennis Jansen Michiel Huisman met echtgenote Tara Elders. FOTO BRUNO PRESS Hans Klok, Hanna Verboom en Gijs Staverman It Takes 2, zondag 30 april, 20.00 uur, RTL 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25