Van Hove bewerkt All About Eve 24 M Hoewel de Britse crewleden moeite hebben zijn voornaam correct uit te spreken (Michael?, Michel?), krijgt Michiel Huisman op de set van zijn nieuwe film alle lof toegezwaaid. 'Hij is in staat grote speelfilms te dragen.' ANGELA KIJKT TV ag ik hierbij drie mannen van de week nomineren? Allereerst natuur lijk Wilfried de Jong, die het meest memorabele tv-interview ooit maakte met onze koning. Vooral het begin vond ik fantas tisch. Hoe hij kwam aanrijden over de oprij laan en zijn sleutels zo huiselijk op de tafel in de hal parkeerde. En niet te vergeten het ge keuvel bij binnenkomst over de elektrische auto voor de deur van Villa Eikenhorst, de kunst aan de muur en de inhoud van de boe kenkast. Gewoon. Zoals je bij iedere willekeu rige onbekende doet bij wie je voor het eerst over de vloer komt. Harry Styles in Afas Live - oen Michiel Huis man 's ochtends in alle vroegte voor de deur van zijn tijde lijke onderkomen in Londen werd uitge zwaaid door zijn eega Tara Elders, vroeg zij enigszins bezorgd of hij zich gezien het vroege tijdstip - 06.15 uur - wel oké voelde. Het antwoord van de Nederlandse filmster, die voor steeds meer interna tionale producties wordt gevraagd, geeft zijn gemoedsgesteldheid perfect weer: „Schat, ik heb de mooiste baan ter wereld." In zijn trailer op de set van de film The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society in de legendarische Ealing Studios in Londen glundert Huisman van oor tot oor. „Ik heb het hier ont zettend naar mijn zin. Het team waar mee ik hier werk, is fantastisch. De re gisseur (Mike Newell, onder meer be kend van Four Weddings and a Funeral is van de oude school. Dat wil zeggen: hij bepaalt aan de hand van de in breng van acteurs tijdens de repetities waar de camera's komen te staan. Meestal is dat omgekeerd. Dan moeten de acteurs zich onderschikt maken aan de cameraposities. Voor Ik zet steeds kleine stapjes. Je weet nooit precies of je dit vak volledig gaat beheersen mij is dit een verademing." Enig probleempje op de set is dat de crewleden moeite hebben de voornaam van Huisman uit te spre ken. Meestal wordt het Michael of Michel. De Nederlandse variant Mi chiel is kennelijk te lastig voor de Britse filmploeg. Al een paar maanden verblijft het gezin Huisman in Engeland. Huis man speelt in de boekverfilming The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (wereldwijd acht miljoen ver kochte exemplaren) voor het eerst een volledig Brits personage. Geheim Hij vertolkt de boer Dawsey Adams, afkomstig van Guernsey. Hij draagt een geheim met zich mee dat alles te maken heeft met de Duitse bezet ting, toen er zich vreselijke taferelen, waaronder slavernij en hongersnood, op het eiland afspeelden. Huisman: „Dawsey is aanvankelijk een teruggetrokken man die zich heeft moeten ontfermen over een kind dat niet van hem is. Na de oor log - als hij deel uitmaakt van een leesclub - wordt duidelijk hoe zijn verleden in elkaar steekt." Halverwege de draaiperiode is ie dereen zeer te spreken over de in breng van Huisman. Producent Gra- De Vlaamse regisseur Ivo van Hove gaat een nieuwe theater bewerking maken van de film klassieker All About Eve uit 1950. De hoofdrol in het stuk wordt gespeeld door Hollywoodactrice en Oscarwinnares Cate Blan- chett. De actrice die in 2005 en 2014 een beeldje won voor respectievelijk Aviator en Blue Jasmine, kruipt in de huid van Margo Channing, een succes volle Broadwayster die haar plaats in de spotlights langzaam maar zeker kwijtraakt. In het ori gineel werd die rol gespeeld door Bette Davis (foto). All About Eve werd in 1950 ge nomineerd voor veertien Oscars. Daarvan werden er zes verzil verd, waaronder die van beste film. In 1990 kreeg de film van wege het esthetisch, cultureel en historisch belang een plek in het National Film Registry, een se lectie van het Amerikaanse film erfgoed. De productie is een sa menwerking tussen Sonia Fried man Productions en Fox Stage Productions, zo meldt Toneel groep Amsterdam, waar Van Hove directeur is. De theaterbe werking gaat in het voorjaar van 2018 in Londen in première. Van Hove is ook verantwoor delijk voor het toneelstuk Obses sion, waarin Halina Reijn en Jude Law een rol spelen en dat zuinig is ontvangen. De recen senten menen dat er geen echte chemie tussen Reijn en Law op het toneel ontstaat. Rob Geus wordt weer vader Quote van de dag Maar de credits gelden natuurlijk net zo hard Willem-Alexander. Want die had er duidelijk zin an om een inkijkje in zijn huis en zijn ziel te geven. De koning raakte me, en niet alleen op het moment dat hij tegen zijn emoties vocht toen het gesprek onvermijde lijk op de dood van zijn broer kwam. Ik zit sinds dat interview op een soort roze wolk, beter kan ik het niet omschrijven. En toen keek ik ook nog naar Gort Over De Grens, waarin wijnboer Ilja Gort sinds gisteravond 'vreemdgaat' in Italië. Daarmee bedoel ik dat de overtuigde francofiel nog niet zo lang ge leden voor het eerst la dolce vita beleefde (op het wijndomein van Sting nota bene, hij zei het terloops, alsof het heel normaal is, maar Sting!) en nu op ontdekkingstocht is in dat wonderschone land vol cappuccino's, wij nen, kazen, pasta'struffels en ja, wat eigen lijk niet. Het was allemaal niet nieuw wat hij te berde bracht, maar bij Gort gaat het erom hóe hij het brengt. De man met het alpinopetje en de aparte baard is een charmeur, een begeesterd verhalenverteller, een enorme levensgenieter die zijn liefde voor lekker leven als geen ander kan overbrengen op de kijker. Ik vrees dat als hij maar de helft van zijn enthousiasme zou gebruiken om een bak krioelende wormen aan te prijzen, ik daar óók onmiddellijk naar zou snakken. Dan kunt u wel raden wat er ge beurt als hij liefkozend praat over een fles 15 jaar oude Barolo. Een koning, een top-interviewer en een wijnboer, drie heel verschillende mannen, maar ze hebben één ding gemeen: dankzij hen ben ik die eerste week zonder vijf boeren prima doorgekomen. Het is heel gek gegaan. Ik was één van de Gabbers. zaterdag 29 april 2017 GO MUZIEK Harry Styles komt dit najaar naar Nederland. De tournee van de zanger van One Direction doet op 8 no vember de Afas Live in Amster dam aan. Harry lanceerde deze maand zijn solo carrière met de single Sign Of The Times. Mooiste baan ter wereld Ab Zagt 44 —Michiel Huisman TELEVISIE Rob Geus en zijn vrouw Su zanne verwach ten een kindje, zo maakte de SBS-presenta- tor gisteren bekend op In- stagram. Geus heeft al een 9-jarige dochter uit een eerder huwelijk. Reageren? angela@persgroep.nl NajibAmhali. Zijn deelname aan het cabaretkwartet liep stuk op geld en zijn volle agenda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24