Tim Hofman: Verliefd op de juf of op de meester »P14 Eisers willen duidelijkheid over hoogte schadevergoeding Er komt een nieuw proces tegen de Staatsloterij vanwege het misleiden van deelnemers in de periode 2000-2008. Walcheren CM magazine 'Ik moest al mijn angsten onder ogen komen. Het was een pijnlijk proces' Chic. Zo met z'n allen om tafels met kristal, zilverwerk, bloemstukken en bediend door lakeien in livrei. Gisteravond genoten 150 Nederlanders, onder wie een aantal Zeeuwen, van een diner als gasten van de jarige koning Willem-Alexander. P4 Het bedrijf Litigation Investments hoopt via de rechter een uitspraak af te dwingen over de hoogte van de schadevergoeding die de Staatslo terij moet betalen aan miljoenen deelnemers. De Hoge Raad veroor deelde de Staatsloterij in 2015 we gens misleiding, omdat de kans spelorganisatie tussen 2000 en 2008 de winstkansen overdreef. Ook niet-verkochte loten bleken mee te doen in de loterij. De Hoge Raad deed geen uitspraak over de hoogte van de schadevergoeding die betaald moest worden aan de miljoenen 'bedrogen' deelnemers. Claimclubs Na jaren onderhandelen met twee verschillende claimclubs kwam de Staatsloterij onlangs met een 'ge baar': een gratis loterij voor de be drogen deelnemers uit 2000-2008 (trekking 27 mei, met 13,5 miljoen in de pot) en 40 euro voor iedereen die zich bij een van de claimclubs had aangesloten. Litigation Investments (een be drijf dat investeert in kansrijke claimzaken) vindt dat de Staatslo terij daarmee veel te goed weg Het staat iedereen vrij om naar de rechter te stappen komt. Enkele miljoenen spelers uit de periode 2000-2008 kochten voor honderden en in sommige gevallen duizenden euro's aan loten. Litiga tion Investments wil namens een handvol spelers nu via de rechter proberen dat geld terug te krijgen. Daarmee maakt het bedrijf de weg vrij voor elke andere (ex-)deel- nemer aan de Staatsloterij die zijn geld terug wil. Ongeveer 7 miljoen mensen speelden mee tussen 2000 en 2008. Litigation Investments wordt bijgestaan door advocaat Marco Gerritsen van Van Diepen Van der Kroef advocaten. De proce dure van Litigation Investments volgt op de strijd van Ferdy Roet van Loterijverlies bv. Roet begon ooit met succes een procedure om aan te tonen dat de Staatsloterij zich schuldig maakte aan misleiding. Maar de onderhandelingen tussen Roet en de Staatsloterij over de hoogte van de schadevergoeding ontaardden de afgelopen twee jaar in één groot moddergevecht dat nog steeds voortduurt. Litigation Investments wil met de nieuwe rechtszaak in één klap een einde maken aan de strijd om een 'rechtvaardige' schadevergoe ding. De Staatsloterij zegt dat ze haar verantwoordelijkheid richting ex-deelnemers al heeft genomen met de gratis trekking en 'dat het verder iedereen vrij staat naar de rechter te stappen'. 14°C Nieuwsmedia m M Staatsloterij weer voor rechter Victor Schildkamp Den Haag —Staatsloterij zaterdag 29 april 2017 Zon met stapelwolken pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 116! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1