Dit ging onnodig de vuilniszak in 17 Dit plekje is nog vrij Nu volop Last Minutes Karin's ^^0 oké?" Kok Estée: „Frisdrank zit zo prop- en propvol sui ker dat zo'n datum echt nergens op slaat. Dat geldt ook voor dat blik vlaaivulling. Zó zoet: zelfs over tien jaar nog oké." Kok Estée: „Kids, jul lie houden zeker niet zo van boontjes?" Nick: „Neehee." Va der Rik: „Eh.Voort aan maar in de groen tesoep?" Estée: „Je be gint het door te krij gen. Met een beetje knoflook en ui: mooi soepie, hoor." Houdbaar tot 3-2016. Vader Rik: „Meer dan een jaar over datum? Weg! Met vlees neem ik geen risico's." Kok Estée: „Maar: het is én ingeblikt én heel zout, dus gaat veel langer mee. Kijk, ruik en proef voor je iets weggooit." Houdbaar tot 7- 2019. Vader Rik: „Dit smaakte gewoon, eh, goor." Kok Estée: „Je denkt: ach, zo'n blikje. Maar laten we niet vergeten dat ook voor deze blikjes hele varkens worden ge slacht. Dat moeten we ons blijven realiseren. Dat dit niet een din getje is, maar een dier. Jullie hadden er een lekkere mousse van kunnen maken." Geen datum. Va der Rik: „Hier zat een raar geurtje aan." Kok Estée: „Smaakmakers als wasabi of sambal kan je heel lang bewa ren. Bevalt de geur je niet meer, meng het dan door een wok- of bamischotel." Zoon Nick: „Jo hé. Er komen plantjes uit." Dochter Emma: „Ieuwww." Vader Rik: „Deze kunnen weg; te ver ont kiemd." Kok Estée: „Aardappelen worden maar één keer per jaar geoogst, dus moeten heel lang mee kun nen; mits koel en donker bewaard. Deze gewoon dik schillen: heerlijke pu ree." Houdbaar tot 19-4- 2017. Vader Rik: „Zui vel. Neem ik ook geen risico's mee." Kok Es tée: „Yoghurt blijft ontiegelijk lang goed; juist omdat het al ge fermenteerd is. Dus: pas wegdoen als de schimmel erop staat." Houdbaar tot 2-2017. Vader Rik: „Dit is niet vers: de verpakking begint te krimpen." Estée: „Deze broodjes zijn van zichzelf zo droog als wat, dus gaan veel langer dan die datum mee. In stukjes snijden, wat olie en wat zout erbij: verrukkelijke crou tons." Vader Rik: „Ik weet het: rotte plekken er afsnijden, en gewoon gebruiken. Maar: het ziet er niet lekker meer uit." Kok Estée: „Hoezo? Gewoon wat ingedroogd, meer niet. Nog perfect voor een ovenschotel." Vader Rik: „Dat laatste stukje smaakt nooit zo lekker." Kok Estée: „Rasp het dan op: voor de maca roni." Houdbaar tot 3- 2015. Vader Rik: „Mis schien nog bruikbaar bij een feestje. Of zeg gen de gasten dan: Rik, is dit nog wel Altijd inclusief: K vlucht verblijf E huurauto <5 Kleinschalige accommodaties vjeg van de massa www.karinschoice.nl 020 - UU 99 U70 Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen zaterdag 29 april 2017 GO Gekookte sperzie boontjes IBIik Unox soep balletjes. 2 Blikjes paté 3 Tube wasabi 4 Doorgeschoten aardappels 5Drinkyoghurt Optimel 6 Voorgebakken pitabrood 7 Gerimpelde snoeppaprika's 8 Restjes kaas 9 Fles Sisi Vader Rik Loeters (41), Emma (7), Nick (9), Tom (6) en oma Ria (67). (Moe der Hedwig (41) is aan het werk.) Het gezin Loeters probeert zo min mogelijk te verspil len. Vader Rik: „We doen echt wel ons best. Grote kliekjes van macaroni of bloemkool zullen we bij voorbeeld altijd bewaren. Maar: een eenpersoons portie gaat de vuilnisbak in. En: we kopen ook wel eens te veel in. We hebben zo'n voorgeprogrammeerde boodschappenlijst bij Al- bert.nl en dat blijkt soms te veel, bijvoorbeeld als ik zelf op reis ben. Ik houd ook niet zo van dingen voorbij de houdbaarheidsdatum. Zeker geen zuivel. Mijn vrouw is strenger. Die ruikt eerst aan de melk en be sluit dan pas of-ie weg moet. Ik vergeet soms ook wat er allemaal in onze voorraadkast staat. Daar staat dus ook nogal wat te verjaren dat ik dan maar weggooi." muwwwy. A\\\\\\\V Vv\\\MV Griekenland - Corfu - Roda Corfu Sea Palm Residence Griekenland - Rhodos - Afandou Triantafyllas Appartementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17