'Na al die jaren kreeg Astrid haar zin' 'Van Martijn had je geen last in de klas' laiiï Ontdek de wereld! 15 Astrid Bos moest een kwart eeuw op de liefde van haar leven wachten. Op haar elfde wordt ze smoorver liefd op de meester. Tijdens sportdag tilt hij haar van een brug getje, waar ze onderuit is gegaan en met haar been in een spijker be landde. Op straat houdt hij een Dafje aan en beveelt de be stuurder om zijn bloe dende leerling naar het ziekenhuis te brengen. Zelf holt hij naar haar ouderlijk huis om haar familie te waarschu wen. Een jaar later ver trekt Ruurt naar een andere school. „Vrese lijk. Ik kon wel huilen", herinnert Astrid zich. „Ik heb zijn stem op een bandje opgeno men en drong steeds aan op een logeerpar tij. Dat hield hij af." Ze koestert de klas- senfoto waar ze dicht tegen hem aan zit. Zij, een verlegen meisje met blond piekhaar en een rood truitje. Hij, een grote man, in een ribbroek. Op een reü nie - Astrid is 18 - zien ze elkaar weer. Ze gaat samenwonen, Ruurt ligt in scheiding. Wanneer ze 36 is en zelf gescheiden, belt ze hem op. Ook hij is al leen en hij sluit het ge sprek af met 'laten we koffiedrinken'. Ze belt hem een minuut later terug: 'Kun je nu?' „Toen ik hem zag, dacht ik: wat is hij oud geworden, maar na een tijdje zag ik die leuke man van vroeger." De twee zijn nu 16 jaar ge trouwd. Hij is 71, zij 53. Ze kijken geamuseerd terug op de basis schooltijd. „Hij vond mij een leuk, traag meisje. Het leeftijds verschil was toen te groot." heel fout zijn geweest als ik hem destijds al leuk had gevon den." Wanneer Chantal jaren later coördinator is bij de lokale om roep, stapt Martijn binnen, een leuke 19-jarige knul met een bos krullen. Samen verslaan ze een honkbalwedstrijd en daar ge beurt het: de vonk slaat over. Chantal: „We schelen acht jaar. Wat zullen mijn ouders en vrienden hiervan denken, vroeg ik mij af, maar de vrees bleek onterecht." Het leeftijdsverschil speelt überhaupt geen rol, vertelt ze. „Hij is misschien iets speelser dan ik. Hij gaat nog wel eens buiten chillen met vrienden en dan denk ik: huh, waarom?" In de woonkamer, boven de eettafel, hangt een ingelijste te kening die Martijn voor haar maakte toen ze afscheid nam op de basisschool. Het is maar goed dat ze niet over zijn rapportcijfer ging, grapt ze, want tekentalent had hij niet. „We denken dat het een auto bus is met een lasergame op het dak, maar waar dat op slaat. Geen idee!" zaterdag 29 april 2017 GO trouwen? Astrid (53) met haar geliefde en oud-docent Ruurt (71). "Na een tijdje zag ik weer die leuke man van toen." „Drie keer raden met wie ik samen ben?" Het blijft stil aan de telefoon. „Met mees ter Ruurt", verklapt Astrid aan haar moe der. „Kind, dan heb je eindelijkje zin." A Chantal Linschoten (28) met haar vriend Martijn (20), die eerst haar leerling was op de basisschool. Tijdens een van de eerste dates vertelt Chantal Linscho ten tussen neus en lippen door dat ze ooit acht weken stage liep op een basisschool in Nieuwegein. Aan de andere kant van de tafel wordt het stil. „Martijn trok wit weg. Ik bleek zijn juf te zijn geweest." Chantal (28) en Martijn (20) kunnen er nu om lachen. Ze hebben 1,5 jaar een relatie en wonen samen in Houten. Tien jaar geleden, toen ze stage liep, was Martijn haar niet opgeval len. „Het was zo'n kind waar je geen last van had. Het zou wel 1^ *"7" De mooiste rondreizen en fly-drives in Europa en vér daarbuiten. We begrijpen waar u naartoe wilt. KfdS.nl/dCtie of bel 0900-9697 70 cpg-Zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15