O Google 13 Zieke 13-jarige maakt een boek over de belevenissen van zijn knuffelhond Locatiegeschiedenis aan Dat heb ik nu uitstaan Uw gegevens, u beslist Knuffelhond Happy zit in de vlieg tuiggordel. Hij eet sushi in Tokio. En hij is in bomen geklommen, heeft een echo gehad en een gesprek met de kinderarts gevoerd. Allemaal voor zijn baasje: Jorrit Strik uit Meteren. Net als veel andere jongens van 13 heeft Jorrit een grote hobby: gamen. Maar daar houdt de gelijkenis met zijn leeftijdsgenootjes wel zo'n beetje op. Want de zoon van Anne Strik zit vooral op zijn kamer. Een ernstige maag-darmziekte met com plicaties en klassiek autisme zorgen voor zijn geïsoleerde leven. Het vroege leven van Jorrit is een aaneenschakeling van ziekenhuisbe zoeken. Hij krijgt al jaren voeding en medicatie via een permanent infuus in de bloedbaan. Op school werd snel duidelijk dat Jorrit het niet trok: „Hij raakte overprikkeld, maakte weinig contact." Hij kreeg de diagnose klas siek autisme en ging naar de gespeci aliseerde St. Maartenschool. Maar door zijn lichamelijke proble men gaat zijn energieniveau steeds verder achteruit, en sinds 3,5 jaar gaat hij niet meer naar school. „Hij schaakt, en goed. Maar ook daar moet alles op het juiste moment samenko men: zijn gesteldheid, zijn energie." De trap opgaan lukt zelfs niet meer. Veel dingen die andere tieners zon der nadenken doen, zijn voor Jorrit Onmogelijk. Maar daar staat hij niet te lang bij stil, vertelt Anne, hij maakt plannen: „Hij kwam er ineens mee aan: ik wil een boek maken." Drie delen moet het tellen: één met foto's van Happy die dingen doet die Jorrit leuk vindt en kan, één waarin Happy de medische behandelingen krijgt die Jorrit moet ondergaan, en één waar Happy de dingen doet die hij zou willen doen, maar niet (meer) kan, waaronder reizen. Alles fotogra- Jorrit kwam er ineens mee aan: ik wil een boek maken feert de tiener zelf, want dat is zijn tweede grote hobby. Behalve de rei zen natuurlijk. Maar hoe krijg je een knuffel naar Japan? Dat bleek een eitje via Twitter. Iemand uit Zeist las het verzoek en wilde de knuffel meenemen, een an dere twitteraar uit het dorp wilde Happy wel naar de Japanreiziger brengen. Nou ja, Happy: de echte, 'grote Happy', laat Jorrit niet gaan. Maar 'kleine happy' mag wel op reis. Bestseller De reis naar Real Madrid was op de zelfde manier snel geregeld, en alleen een ritje naar Rome staat nog op het verlanglijstje. „Hij bedenkt alles, van a tot z. Ik vind het een heel mooi plan." En niet alleen zij, merkt ze. „Het brengt de mensen die ermee bezig zijn ook wat. De mevrouw die naar Japan is geweest - ik heb haar zelfs nooit gezien - vertelde dat ze er anders door is gaan kijken. Het gaat om een knuffel, een levenloos ding, maar het laat zien hoeveel mensen er zijn die wat goeds willen doen." Het boek komt in de herfst uit, denkt ze. Zeifis Jorrit ervan over tuigd dat het een bestseller wordt. En wat hij dan met het geld gaat doen? Dat heeft hij ook al bedacht. „Games kopen." zaterdag 29 april 2017 GO Via Happy reist Jorrit de wereld over Jorrit praat niet met vreemden en komt zijn huis amper uit. Te weinig energie. Toch is hij in Japan ge weest en gaat hij binnenkort naar een wedstrijd van Real Madrid. Via Happy, zijn lievelingsknuffel. Bin nenkort komt zijn boek uit. Alle maal zelf bedacht en bijna allemaal zelf gefotografeerd. Margreet Terpstra Meteren —Anne Strik (Jorrits moeder) Om onze diensten voor u zo nuttig mogelijk te maken, gebruiken we gegevens. Zo kunnen we bijvoorbeeld uw locatiegeschiedenis onthouden om u betere routebeschrijvingen te geven. We begrijpen het ook als u dit soms liever niet heeft. Daarom kunt u makkelijk instellen of gegevens zoals uw locatie- of zoekgeschiedenis worden onthouden en of u gepersonaliseerde advertenties wilt zien. Aan of uit? U bepaalt zelf uw privacy-instellingen. mijnaccount.google.nl/privacy Boven: Jorrit Strik met zijn knuffelhond en moeder Anne Strik. Rechts: Happy op reis. foto's wiliamhoogteyling, jorrit strik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13