Hoek kijkt vooruit Hoe kan Vlissingen de nacompetitie halen? I 22 IE B VOETBAL JACHT OP NACOMPETITIE Van de zandvelden in Burundi naar het Zeeuwse gras. Emedy Ndabirorere voelt zich een bevoorrecht mens. ls Emedy N dabirorere (23) het sportpark van RKW Koewacht be- treedt, weet de foto- ^w^^^^Bgraaf van dienst opeens weer waar hij de spits van kent. „Ah, jij bent die speler die laatst die penalty twee meter over schoot." Niet voor het laatst die avond lacht Emedy zijn parelwitte tan den bloot. De spits uit Zelzate zit namelijk uitstekend in zijn vel bij de geelrode formatie. „De pe nalty's mag ik helaas niet meer ne men, haha. Gelukkig heb ik verder nog wel een goal of zes gescoord na de winterstop. De komende weken zal ik ook scherp moeten zijn. Ik wil namelijk nog heel graag promoveren naar de vierde klasse met Koewacht." De eerstvolgende horde richting de nacompetitie in de vijfde klasse is Sluis. Voor Emedy is het alle maal nog wennen, deze tegenstan ders. „Al die namen kan ik niet goed onthouden hoor. Het is alle maal nog wat nieuw voor me. Vier jaar geleden ben ik vanuit mijn land Burundi naar België verhuisd. De afgelopen drie seizoenen heb ik in België gevoetbald. Of ja, ge voetbald... De eerste twee jaar speelde ik bij Zelzate, maar daar waren steeds problemen met mijn spelerspas. Vorig seizoen speelde ik in Aalter. Daar heb ik wel wed strijden gespeeld, maar kon ik am per trainen door mijn werk." Nog vaak genoeg denkt Emedy met heimwee aan Burundi. En dan vooral op de gemiddelde zondag middag in december. „Weet je wat koud is in Burundi? 19 graden. In de winter loop ik hier dan ook met handschoenen en een maillot aan tijdens wedstrijden. Maar ik vind het niet erg hoor. Ik heb het zo naar mijn zin hier. Het is gezellig, maar ook serieus gelukkig. Voor mij draait voetbal echt om het winnen. Bij Koewacht gaat het er veel serieuzer aan toe dan bij mijn vorige clubs. De sfeer is ook veel positiever hier." Tijdens het gesprek valt het op dat Emedy uitstekend uit de voe- ln Burundi worden kinderen vaak veel te veel verwend door hun ouders ten kan met het Nederlands. Het was een van de eerste doelen van Emedy toen hij in België terecht kwam, de taal leren. „Voor mij is het heel simpel. Als ik aan een baan wilde raken (hij is schoon maker), dan moest ik de taal ken nen. Ik ben gelijk naar school ge gaan in Gent. Het grootste ver schil met Burundi is dat je hier echt moet werken wil je iets be reiken. In Burundi worden kinde ren vaak te veel verwend door hun ouders." De jeugd van Emedy, nummer drie uit een gezin met tien kinde ren, bestond eigenlijk uit vier dingen. Naar school gaan, eten, slapen en voetbal. Vooral voetbal, elke dag weer. „Iedere dag voet balde ik op straat. Inderdaad, op blote voeten, zoals de meeste kin deren in Afrika. Op zaterdag was het zandvoetbal en op zondag speelde ik op een veld. Die velden kun je trouwens totaal niet verge lijken met de velden hier. In Bu rundi zijn ze vaak droog en erg hobbelig. Maar dat maakte niet uit, want je was er aan gewend. Natuurlijk droomde ik er vroeger van om profvoetballer te worden. Maar nu ben ik ook erg gelukkig. Ik blijf volgend seizoen voor deze mooie club spelen, honderd pro cent zeker. Zondag ga ik trouwens speciaal voor jullie scoren. Tegen wie het ook alweer is? Dat ben ik vergeten, haha." HOEK De wedstrijd die Hoek vandaag speelt tegen koploper Achilles Veen geldt als en ver edelde oefenwedstrijd voor de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. „De bekerfinale op 20 mei is nu voor ons de belangrijkste wedstrijd", zegt trainer Jannes Tant. „Als we de beker winnen, kunnen we dit seizoen mis schien toch nog met een redelijk goed gevoel afsluiten." Hoek kreeg woensdag een welkome boost door de beker zege op Vlissingen (0-1). „De jongens die het fitst zijn spelen zaterdag. Armand Doka is tegen Vlissingen niet ingevallen maar misschien speelt hij zaterdag wel. Birgen Martens viel wel in maar heeft nog steeds last van zijn buikspieren. We gaan even kijken hoe we het met hem aan pakken." E' Scenario 1 Stand 3e periode Met nog drie wedstrijden te gaan (tegen Quick, OSS'20 en Halsteren) heeft Vlissingen winst in de derde periode in ei gen hand. Bij een gelijkaantal punten geeft doelsaldo de doorslag. Verlies morgen bij Quick is fu nest voor Vlissingen in dit sce nario. Scenario 2 Blauw Geel'38 is al kampioen, waardoor de eerste periodetitel vacant is geworden. Die gaat uit eindelijk naar de hoogst eindi gende ploeg in de eindstand zonder periodetitel. Stand competitie OSS'20 heeft de tweede pe riodetitel gewonnen en speelt dus geen rol bij het overnemen van de periodeti tel van Blauw Geel'28. Als Quick de derde periode pakt en de huidige stand blijft zo als deze is, neemt Vlissingen dus de periodetitel van Blauw Geel'28 over. Verlies morgen bij Quick is nog niet funest. Quick stevent dan af op winst in de derde periode en Vlissingen moet dan 'gewoon' vierde blijven; dus met name Nue- nen en Halsteren onder zich houden. zaterdag 29 april 2017 ZV Ndabirorere is thuis in Koewacht Bas Dingenouts Koewacht Emedy Ndabirorere heeft dit seizoen al tien keer gescoord voor Koewacht. „Ik wil graag promoveren." foto peter nicolai - Emedy Ndabirorere Rudy Boogert Vlissingen Na het bekerverlies woens dag tegen Hoek (0-1) kan Vlissingen zich nu volledig focussen op de competitie; in het bijzonder op het halen van de nacompetitie. Twee wegen leiden naar die uit komst. Voor de ene weg is verlies morgen in Den Haag tegen Quick dodelijk, voor de andere weg (nog) niet. Vlissingen treedt tegen nummer twee Quick aan zonder Abdoe Abdenbi, Khalid El Hattach, Etienne Mallie en Thomas Ragut. 3e periode winnen Wed.-Pnt. Doelsaldo 1. Quick 7-16 +13 2. Vlissingen 7-13 +9 3. Halsteren 7-13 +2 4. Groene ster 7-11 +3 Periodetitel overnemen Wed.-Pnt. 1. Blauw Geel '28 27-60 2. Quick 27-48 3. OSS '20 27-45 4. Vlissingen 27-45 5. Nuenen 27-43 6. Halsteren 27-41 7. Gemert 27-37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 137