I Oemoemenoe moet investeren in buitenlandse spelers 21 ÈS noe. „In het begin heb ik het aan niemand verteld", weet hij nog. „Ik trainde alleen op donderdag in Middelburg. Op dinsdag en vrij dag trainde ik bij Dendermonde en dan liet ik de dinsdagtraining in Zeeland schieten. Daar verzon ik dan een smoesje voor." Na een paar weken besloot hij toch zijn trainer in te lichten. En die reageerde positief.„Hij zag ook wel in dat dit een heel mooie kans was en vond dat ik die moest grijpen." Niet veel later vertelde hij ook zijn teamgenoten over zijn Belgische avontuur. „Dat leverde wel wisselende re- A acties op. Vooral door mijn rol binnen de ploeg, ik was een be langrijke speler. Maar uiteindelijk denk ik dat iedereen het me wel gunde." Toch kon hij met een gerust hart aan zijn nieuwe hoofdstuk begin nen. Oemoemenoe vond in de Nieuw-Zeelander Elijah Makoni een waardig vervanger. „Dat gaf mij en iedereen bij de club een Mijn hart ligt bij Oemoemenoe, maar dit voelt ook enorm vertrouwd goed gevoel. Daardoor werd het toch iets makkelijker om over te stappen naar Dendermonde, in de wetenschap dat het bij mijn oude club wel goed zat." Eenmaal in Dendermonde volgde een nieuw probleem: zijn positie in het veld. „Bij de club wilden ze me op een plek zetten waar ik nog nooit had gespeeld. Ik zag dat eigenlijk niet zo zitten", vertelt Legrand. Toch deed hij wat er van hem gevraagd werd. „Maar al snel kwamen ze erachter dat ik inderdaad niet goed op die plek uit de voeten kon." Hij dreigde op de bank te belan den, maar toen raakte zijn concur rent voor zijn favoriete plaats ge blesseerd. „Als invaller mocht ik het toen proberen. En dat ging goed. Zo goed, dat die jongen nooit meer op die plek gespeeld heeft sinds ik hem heb vervangen tij dens zijn blessure." Toen ging het snel. Op relatief jonge leeftijd was Legrand al een vaste waarde in een van de beste Belgische teams. „Dat is best bij zonder, hoor", legt hij uit. „Op je 21ste ben je fysiek natuurlijk nog niet zo ver als iemand van tien jaar ouder. Jonge jongens krijgen daarom niet vaak een plek in de basis. Maar ik heb in de zomer voor mijn overstap flink door- getraind, paste me snel aan en daarom is het mij wel gelukt destijds." De Middelburger en de Belgische club zijn een perfecte combi natie. „Het is een heel open club. Mijn hart ligt bij Oemoe menoe, maar dit voelt ook enorm vertrouwd. Bijna V als familie zelfs", is hij lovend over Den dermonde, waar hij in zijn voorlaatste jaar de kroon op zijn werk zette. „We hadden zo'n enorm sterk team en won nen de dubbel. Eerst pakten we de beker en daarna de ti tel." Een geweldige prestatie, maar het zette hem ook aan het denken. „Alles wat ik kon win nen, had ik in één klap gewonnen. Ik vroeg me af of ik daarna nog wel genoeg prikkels kreeg, of ik niet toe was aan een nieuwe uitda ging." Er kwamen aanbiedingen binnen, maar de perfecte match zat er niet tussen. „Ik besloot te blijven, al heb ik het daar wel eens moeilijk mee gehad." Het werd steeds moeilijker om motivatie te vinden en Legrand liet af en toe wel eens een trai ning schieten. Maar nu is het heilige vuur weer he- INVESTEREN lemaal aangewakkerd. „We strij den weer om de Belgische titel en daar moet alles voor wijken. Deze titel moeten we winnen, anders is Ik word er geen prof, maar het is toch een geweldig avontuur al het harde werken van de laatste tijd voor niets geweest." Dendermonde is al geplaatst voor de halve finale in de titelstrijd en geldt als de grote favoriet voor het landskampioenschap. Lukt dat, dan neemt Legrand afscheid met een hoofdprijs. Eind mei ver trekt hij immers naar Nieuw-Zee- land, waar hij een half seizoen zal uitkomen voor Mid Western uit Maungakaramea. „Via Carl Gunson, een Nieuw- Zeelander met wie ik een aantal jaar geleden bij Oemoemenoe speelde, ben ik met de club in con tact gekomen", verklaart Legrand. „Hij maakt daar deel uit van de scouting en heeft me benaderd. Ik heb videobeelden gestuurd en de club was enthousiast." In eerste instantie gaat hij voor een half seizoen, maar in zijn con tract staat een clausule met een optie voor nog een seizoen. „Ik word er geen prof, maar het is toch een geweldig avontuur. Huisves ting en vliegtickets kosten me niks en ik kan mijn favoriete sport be oefenen in een écht rugbyland." Als het aan Legrand ligt, is dit niet zijn laatste rugbyreis. Ook landen als Australië, Zuid-Frank rijk, Spanje en Portugal staan nog op zijn lijstje. Waar hij uiteindelijk allemaal nog zal komen, durft de Middelburger niet te zeggen. Maar waar zijn rugbyreis eindigt, weet hij al wel. „Bij Oemoemenoe. Toen ik wegging, heb ik al gezegd dat ik ooit nog terugkom. Als speler óf in een andere functie. Maar de club zal hoe dan ook van mijn ervaring profiteren." zaterdag 29 april 2017 van is nog lang niet klaar - Laurent Legrand - Laurent Legrand De rugbyers van Oemoemenoe plaatsten zich dit seizoen voor het eerst in de historie voor de kampioen spoule van de ereklasse. Na het berei ken van die mijlpaal liet de club weten ambitieus te zijn en in de toekomst echt om de prijzen te willen spelen. Maar dat kan alleen als er goed beleid gevoerd wordt, stelt oud-speler Laurent Le grand. „In de Nederlandse competitie heb je twee échte topteams: Hilversum (van daag de tegenstander van Oemoeme noe) en 't Gooi. Het gat tussen die twee clubs en de rest is enorm groot", vertelt de speler van Dendermonde, de rege rend landskampioen van België. „Als je écht wilt aanhaken bij de top, zal er geïnvesteerd moeten worden in buiten landse spelers. Maar dat kan alleen met het juiste beleid." Legrand heeft wel voor ogen op welke manier dat moet gebeuren. „Geleidelijk, niet ineens met veel geld gaan smijten", geeft hij aan. „Wat heb je eraan als je over drie jaar kampioen bent, maar het potje is leeg? Dan stort alles als een kaartenhuis in elkaar. De buitenlanders vertrekken omdat ze niet meer te beta len zijn en een deel van de andere jon gens zal stop pen omdat de selectie niet meer goed genoeg is." Legrand hoopt van harte dat het zijn oude club lukt om ooit de^B titel te pakken. „Natuurlijk hoop ik ^B dat. Maar daar is wel geduld voor nodig. Er komt een aantal goede jeugdspelers aan, geef die de tijd. Want stel, je wordt kampioen door veel te in vesteren: is dan echt de club kampioen geworden of alleen de naam Oemoe menoe?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 136