O O) CD O 20 ZE Harde klappen voor Zeeuwse profs Rilland is volgende stop in TMZ-circuit Hoek-duo op stage naar kampioen Sander van 't Hof naar Bruse Boys Rugbyer uit Middelburg wil met Dendermondede Belgische landstitel prolongeren en dan vertrekt hij naar Nieuw-Zeeland. RUGBY LAURENT LEGRAND iPpilPRwPlI De 37e speelronde van de Jupiler League was er niet een waar de Zeeuwse spelers en trai ners met een goed gevoel op terug zullen kij ken. Alleen Helmond Sport-trainer Roy Hen- driksen pakte gisteren in extremis een punt tegen Almere City (1-1), de anderen gingen met grote cijfers onderuit. Zo werd het FC Dordrecht van trainer Gérard en speler Brad ley de Nooijer op eigen veld met 0-4 verslagen door FC Emmen. Hekkensluiter Achilles'29 liep een punt in door een 3-3-gelijkspel tegen De Graafschap. Augustine Loof uit Koewacht verloor met FC Eindhoven met 4-1 van SC Cambuur, Tom Boere en Istvan Bakx verloren met FC Oss met 4-1 van NAC Breda. De straten en het buitengebied van Rilland worden zaterdag weer onveilig gemaakt. Dan wordt de jaarlijkse TMZ-wielerronde van het dorp verreden en zal aan het eind van de dag bekend zijn wie Robbert Schaap uit Voorburg, die vorig jaar won, opvolgt. Rilland, waar John Akkermans de organisatie in handen heeft, trekt telkens veel deelnemers en dat past hele maal in het plaatje zoals TMZ dat dit jaar kent. Vorige week bij het kampioenschap in Kapelle waren er in totaal 160 deelnemers. Door de soms onverwachte inschrijvingen is het moeilijk om een favoriet aan te wijzen. De eerste start is om 13.00 uur. Reguillo Vandepitte en Fabian Wilson voegen zich maandag bij Carl Zeiss Jena, sinds gister avond de kampioen van de Regionalliga Nor- dost. De club - waar ex-Hoek-coach Kenny Verhoene technisch directeur is - verzekerde zich met een 1-1-gelijkspel tegen RB Leipzig II van de titel. Aanvankelijk zou het duo al begin april meetrainen met de Duitse formatie, maar die afspraak werd wegens de titelstrijd van Jena en de bekerwedstrijd van Hoek in de halve finale naar begin mei verplaatst. Voetballer Sander van 't Hof speelt volgend seizoen bij Bruse Boys. De aanvaller komt over van zaterdag derdeklasser WHS, waar hij aan zijn derde seizoen bezig is. Daarvoor speelde hij bij Smerdiek, waar hij in 2014 af scheid nam met het recordaantal van 51 (na)competitiedoelpunten in één seizoen. In dat jaar werd hij tevens kampioen met Smer diek. Bij WHS heeft hij in drie seizoenen 31 keer gescoord. Van 't Hof is de eerste aanwinst van Bruse Boys, dat zaterdag tegen Den Bommel kampi oen kan worden van de tweede klasse. Een ge lijkspel volstaat daarvoor. Groene Ster TOP Aan de eettafel in zijn ouderlijk huis - een monumentaal pand aan de rand van de Middelburgse bin nenstad - zit Laurent Legrand. Met een glas water voor zijn neus blikt de 25-jarige rugbyer van het Belgi sche Dendermonde terug op alle mooie momenten die zijn geliefde sport hem heeft gegeven. Maar te gelijkertijd kijkt hij ook vooruit naar alles wat komen gaat. Lang zal hij namelijk niet meer op Middel burgs grondgebied zijn. Eind mei verkast Legrand naar de andere kant van de wereld, om te gaan spelen in Nieuw-Zeeland. Een nieuw avontuur, een ware droom reis rond de wereld. Maar eigenlijk is zijn reis al jaren bezig. Zijn reis door de rugbywe- reld. Op zestienjarige leeftijd de buteerde Legrand in de hoofd macht van het Middelburgse Oe- moemenoe, dan nog een tweede klasser. Bij zijn vertrek naar Vlaan deren, als hij 21 is, was de club in middels flink gegroeid. Na diverse promoties speelde de rugbytrots van Middelburg op het hoogste ni veau van Nederland, in de ere klasse. „Bij Oemoemenoe heb ik een ge weldige periode gehad", gaat Le grand terug in de tijd. „Mijn broer en neef zaten in dat team, ik speelde samen met heel veel vrien den. En we handhaafden ons in mijn laatste seizoen op het hoogste niveau. Ik kijk daar met veel plezier op terug." Binnen die succesvolle ploeg vertolkte hij een belangrijke rol. Als spelverdeler was hij een cruci ale schakel en viel hij op in goede zin. Niet alleen bij de supporters en zijn trainer. Ook bij andere clubs kwam hij op de radar „Na het eerste seizoen in de ereklasse kreeg ik een aanbieding van Dender monde, een topclub in België." Legrand ging er zes weken op proef, maar stond voor een moei lijke keuze. Hij wilde graag ho gerop, alleen voelde hij zich ook verantwoordelijk voor Oemoeme- 4saffl y zaterdag 29 april 2017 VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Wielrenner Marco Minnaard uit Wemeldinge won gisteren met zijn ploeg Wanty-Groupe Go- bert het dagklassement in de derde rit van de Ronde van Romandië. Zowel Minnaard als Ant- wan Tolhoek (Yerseke) eindigde in het pelo ton, dat Elia Viviani zag winnen. llham Abali, speelster van JVOZ J015-1, won met Oranje onder 15 met 6-0 van Ierland onder 16. De aanvalster had een basisplaats. Biljarter Joey de Kok heeft na de eerste dag van het Europees kampioenschap driebanden groot voor spelers onder 21 jaar een plaats in de kwartfinale voor het grijpen. De Kok won van Milan Ettel en verloor van Tom Löwe. Van daag volstaat een remise tegen de Griek Alex Trimoulis voor een kwartfinaleplaats. S De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen vanavond hun 22ste en laatste competitiewed strijd van het sei zoen. De Zeeuwse eredivisionist trapt om 19.30 uur af bij FC Eindhoven. Groene Ster klom gisteren een plaatsje op de ranglijst, nadat de tuchtcommissie van de KNVB 't Knooppunt uit de competie nam na misdragingen van toeschouwers. De Vlissingers bezet ten nu de vijfde plaats. 18-23 Willen de korfbal lers van TOP Ar- nemuiden nog iets maken van het jaar in de ere klasse, dan wacht vandaag in Ca- pelle aan den IJs- sel een cruciaal duel. De Wal- cherse ploeg is halverwege de competitie nog puntloos en treft in KCC een ploeg die vier punten meer heeft. De heenwedstrijd in Arnemuiden ging in september met 16-23 verloren. In de zaalcompetitie won en verloor TOP een keer van KCC. De reis Daniel Vervelde Middelburg M Na het seizoen vertrekt Lau rent Legrand naar Nieuw-Zee land om er een half jaar bij Mid West te spelen, fotosleslievansteen EN FRANKY DUMEZ a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 135