7 JACHTHAVEN CADZAND-BAD -r y- 'Het haventje', zo stond de omgeving van de monding van het uitwateringskanaal in Cadzand-Bad tot vorig jaar bekend. De term dekt de lading nog steeds, maar de aanduiding 'de jachthaven' is inmiddels beter op zijn plaats. $fSPS Oude situatie Nieuwe situatie zaterdag 29 april 2017 -2V Van maagdelijke strekdam tot veelzijdige recreatiestek Dankzij een samenwerking tussen ondernemers (jachthaven), waterschap (kustversterking) en gemeente Sluis (omgeving) werd niet alleen de haven zelf, maar ook de directe omgeving afgelopen jaar enorm opgeknapt. Er klinkt niets dan lof over de nieuwe situatie. In beeld: van oud naar nieuw. Martijn de Koning FOTO'S PETER NIC0LAÏ 'De Sluuswach- ter' heeft na ze ventien jaar een nieuw uitzicht. Tussen de haven en hotel De Schelde werd de weg op getild, waardoor passanten vrij uitzicht hebben op de nieuwe jachthaven en het bijbehorende 'maritiem bal kon'. Tussen de bou levard en de nieuwe haven legde de ge meente Sluis een houten, hel lend plein aan. Daarop ligt de 'Walk of free dom', een pad met daarin de namen van de winnaars van de Four Freedoms Awards aange bracht. Op de achtergrond de hotels De Schelde (links) en De Wielin gen (rechts). De oude strek dammen bij 'het haventje' moesten, voor kustversterking, verlengd en ver hoogd worden. Reden voor een groep onderne mers om te on derzoeken of binnen die dam men een jacht haven kon komen. De wes telijke dam werd er speci aal voor ver legd. Daarop verscheen ook Air Republic, het nieuwe res taurant van Ser gio Flerman. 1-t- I' ..r*- -n rVfcr"- - i-safest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 134