De Belgen komen! Analyse Klanten boos op Delta om wijziging programmering Schip is openbaar vervoer 95-jarige Kees de Kok maakt de reis van zijn leven Het is erop of eronder voor het veer over het Kanaal Gent-Terneu- zen bij Sluiskil. De stichting die de ver binding in 2011 overnam van Rijkswaterstaat, kan het nog uit zingen tot de zomervakantie. De bruidsschat van 335.000 euro die de vrijwilligersclub bij de overname meekreeg, is dan op. Het geld zou genoeg zijn om de pont tot de opening van de Sluis kiltunnel mei 2015 in de vaart te houden. Door een zuinig beleid, de inzet van vrijwilligers en spon soring in natura door recyclingbe- drijfHeros en scheepswerf De Schroef in Sluiskil is daar nog twee jaar aan vastgekoppeld. Het doek dreigt nu echt te val len, als er niet minstens 40.000 euro per jaar op tafel komt. Tot nu toe wil de gemeente Terneuzen niet verdergaan dan 7.500 euro. Met de provincie heeft het stich tingsbestuur inmiddels contact gelegd voor een bijdrage. Lintje Stichtingsvoorzitter Meerten Dal- linga kreeg afgelopen woensdag een koninklijke onderscheiding. Hij was met een smoesje naar het gemeentehuis in Terneuzen gelokt, voor een ontmoeting met wethou der Frank van Hulle. Het bleek voor een lintje te zijn. „Natuurlijk ben ik daar hart stikke blij mee", zegt Dallinga vrijdag, „maar het was nog mooier geweest, als er een enveloppe met een paar ton bij had gezeten." Dallinga en zijn medebestuurs leden moeten met de pet blijven Viiftien iaar is ze Maar Sabiene heeft helaas geen heel leven meer voor zich. Het ernstig laek^me'isje uit Hulst wil nu nog maar één ding. HeeWeel kaartjes. Maandag vierende Belgen de Dag van de Arbeid. En dat doen ze massaal in Zeeland. Uitkijktoren D66-raadslid Charles ten Hengel herinnerde Van Hulle daar laatst nog fijntjes aan, zoals hij dat ook deed bij een voor stel om een uitkijktoren bij de Veerhaven in Terneuzen te zetten. Die zou volledig gespon sord moeten worden, maar dat lukte niet, waarop recent toch een voorstel kwam er 480.000 euro ge meentegeld in te steken. En bijna de hele Terneuzense raad ging om, want 'Terneuzen verdient een ico nisch beeldmerk dat veel meer mensen naar de stad zal trekken'. Sluiskil heeft al een beeldmerk, niet iconisch, maar wel heel prak tisch voor de driehonderd passa giers - vooral scholieren - die er op een schooldag gebruik van maken. Als de pont Sluiskil de status krijgt van buurtbus, is voortbestaan zo verzekerd En de veerpont is ook nog eens super handig, als de brug bij Sluiskil eruit ligt, zoals morgen voor groot onderhoud. De pont bij Sluiskil is fei telijk een openbaar ver- voervoorziening, verge lijkbaar met de buurt bussen die her en der rondrijden. Het geld er voor is er. De provincie hield vorig jaar 460.000 euro op het ov-budget over. Kortom, als de politieke wil er is, kan de toekomst van het beeldmerk van Sluiskil - met ook een bijdrage van de gemeente Terneuzen - in een handomdraai verzekerd zijn. rondgaan. Het is al bijzonder dat Van Hulle 7.500 euro heeft toegezegd. De ge meente steunde in 20ti wel de overname van de pont, anders was die toen al verdwe nen, maar gemeen tegeld zou er niet ingaan. It Waar een wil is, blijft de veerpont van Sluiskil. Het Kanaaldorp dat de afgelo pen vijftig jaar al zoveel verloor, verdient steun voor behoud van zijn beeldmerk. Harmen van der Werf Sluiskil ZEELAND4 WTO CAMILE SCHELSTRAETE ZEELAND 2 zaterdag 29 april 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 4 Strijd voor pont Sluiskil verdient steun politiek ZEELAND 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 130