mms. Marien Weststrate klopt aan bij minister |M| 7 13-jarige Luca Beulens neemt initiatief voor skatebaan in Hoedekenskerke De voorbereidingen zijn klaar, nog even wachten tot de attributen komen en dan heeft Hoedekenskerke een skatebaan. <^^mmÊÊÊËÊ jSufrr--.- - i ONLINE VRIJWILLIGE OPENBARE VEILING Het weer zit niet mee vrijdagochtend. Koud, regen, allesbehalve ideaal om een flinke berg met grond weg te werken. Toch staan de vrijwilli gers met een brede grijns te schep pen op. Het zijn immers de laatste loodjes en dan heeft Hoedekens kerke een eigen skatebaan. Het ini tiatief komt van de 13-jarige Luca Beulens. Een skatefanaat, zou je denken. „Nou euhhh, nee", lacht hij. „Ik ben zelf niet zo van het skaten." En of hij het wel wil leren weet hij ook nog niet. „Als ik het al ga doen zal ik het eerst gewoon op de weg proberen." Onder de andere jongeren in het dorp zijn volgens Luca wel veel skateliefhebbers, en het ging hem er ook om dat er een plek is waar de jongeren bij elkaar kunnen ko men. „Het enige wat we nu heb ben is een speeltuin. Voor de rest is er niet echt een plek voor ons waar we samen kunnen komen en je kan hier ook met een step op." Het plan is geboren tijdens een bijeenkomst in het dorpshuis over de toekomst van Hoedekenskerke. „Toen werden er verschillende af delingen gevormd, zoals sport en veiligheid en bij sport kwam een trapveldje of skatebaan aan de orde. Ik heb me toen opgegeven voor de afdeling sport." In die groep zaten naast Luca alleen maar volwassenen, onder meer buur man Jan Lukasse. „Ik had de 'pech' dat hij mijn buurjongen is en ik itk. Ik ben zelf niet zo van het skaten. Ik zou het eerst gewoon op de weg proberen nog wel wat connecties heb", lacht hij. Lukasse is nauw betrokken bij de aanleg en heeft veel geholpen. De baan is aangelegd op het ter rein van De Buffer, bij de stoom trein. Een week of drie geleden zijn de vrijwilligers begonnen. Er moest een groot plateau worden gemaakt om de attributen op te zetten. „De gemeente had nog ste nen liggen", vertelt Lukasse. „Dat scheelt enorm, anders kan het ei genlijk niet." Ook de attributen zijn er al, die staan nu nog in Ou- delande maar worden daar niet meer gebruikt. De vrijwilligers waren gisteren bezig met de af werking. „Langs alle randen komt nog grond om te voorkomen dat het zand wegspoelt." Luca heeft zelfs zijn opa opgetrommeld om mee te helpen. „Hij vroeg of ik ook kwam", lacht hij. „Ik vind dat het er goed uit ziet", en hij schept weer een kruiwagen met grond leeg. Over een week of twee zullen de apparaten wel zijn verhuisd vanuit Oudelande en kan de skatebaan worden geopend. De besluitvorming rond de vor ming van een vertrouwenscom missie in Reimerswaal moet wor den vernietigd. Fractievoorzitter Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal (LR) doet dat ver zoek in een brief aan de minister van Binnenlandse Zaken. Weststrate is verbolgen over het feit dat zijn partij ontbreekt in de commissie die op zoek gaat naar een nieuwe burgemeester. De overige partijen wilden hem daar niet in hebben, omdat hij al eens eerder heeft gelekt uit zo'n com missie. LR-raadslid Joey Smet kon wel in de vertrouwenscommissie plaatsnemen, maar hij had vooraf al daarvoor bedankt. „De fractie voelt zich gedemoniseerd en ge discrimineerd. Immers, de fractie staat gedurende de komende pro cedure buitenspel. En daarmee wordt, in onze beleving, onze fractie een belangrijk democra tisch recht ontnomen", schrijft Weststrate aan de minister. Hij deelt de bewindsman verder mee dat het vertrouwen van Leefbaar Reimerswaal in de procedure, in de waarnemend burgemeester en in de commissaris van de Koning 'totaal is verdwenen'. BOG 1 rr<. -*4. T" ~x~ F Vlissingen, Pablo Picassoplein 71 SYNCHRO zaterdag 29 april 2017 BE 'Een plek om samen te komen' Melita Lanting Hoedekenskerke - V'ï L. .A, Luca heeft verschillende vrijwilligers verzameld om te helpen. Ook zijn moeder (links) en vader (rechts) zijn er bij. foto marcelledavidse - Luca Beulens, initiatiefnemer Luc Oggel Krabbendijke AUCTIONS - Het registergoed bestaat uit diverse ruimten waaronder; oefenruimte met zaal en podium twee parkeerplaatsen. - Het object is gelegen op eigen grond, afmeting ca. 230 m2 BVO - Geluidswerende constructies in vloeren, wanden en plafonds - De onroerende zaken worden opgeleverd 'as is where is'; - Dit object wordt verkocht namens l'escaut woonservice; - Notaris: Dhr. mr. E. Sturkenboom SauerS Oonk Adviseurs Notarissen sturkenboom@sauerenoonk.nl - Makelaar: Synchro Bedrijfshuisvesting B.V. Dhr. P.S. Nienhuis p.nienhuis@synchrobedrijfshuisvesting.nl I BEDRIJFSHUISVESTING Ga voor meer informatie naar onze website: BOG-Auctions.com of neem contact op via +31 (0)33 - 460 00 j6 I info@bog-auctions.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 129