De Kraal Tholen niet naar brede school Eerste dorpsborrel Wolphaartsdijk Vandalen duperen Actie Bamboes «4 6 Schoolbestuur: meer nadelen dan voordelen De gesprekken over een brede school in Tholen lopen sinds 2013. Bijna vier jaar later staat het ge bouw van voormalige middelbare school Westerpoort nog altijd leeg. Montessorischool de Kraal haakt, nu de plannen bijna definitief zijn, alsnog af. „Er is ons een worst voorgehou den", zegt voorzitter van het Er is ons een worst voorgehouden schoolbestuur Laurens Sneujink. Volgens Sneujink kan de gemeente door chronisch geldgebrek niet aan de wensen van de Kraal voldoen. De Kraal moet in de plannen ge noegen nemen met een plaats op de eerste verdieping. Dat ziet het schoolbestuur niet zitten. „Boven dien kunnen de kleuters door de hoge vensterbanken niet naar bui ten kijken." Omgekeerde wereld Op de begane grond is wel ruimte gereserveerd voor zogeheten keten partners als GGD, een kinderdag verblijf, bibliotheek en basisschool De Veste. Volgens Sneujink gaat het de gemeente om huurpenningen en worden de wensen van de scho len opzij geschoven. Het zijn niet alleen de vensterbanken en de ruimte op de eerste verdieping die het schoolbestuur tegen de borst stuiten. „Als school moeten we zes tig tot tachtigduizend euro meene men omdat de gemeente geen geld heeft. Dat is de omgekeerde wereld. De gemeente heeft een zorgplicht, die komt ze niet na." Voor wethouder Peter Hoek komt het besluit van montessori school de Kraal niet als een verras sing. „Net voor de finale haken ze af, dat is jammer", zegt hij. „Er is nog van alles mogelijk. We waren zelfs een plan aan het smeden voor extra budget. Als de Kraal alsnog in gesprek wil, staan we daar voor open." Ondanks het besluit van de Kraal Net voor de finale haken ze af, dat is jammer. Er is nog van alles mogelijk gaan de plannen volgens wethou der Hoek gewoon door. Maar dan met vier scholen. „Het is en blijft een grote puzzel. Voor de ruimte die nu overblijft vinden we hoe dan ook een passende oplossing. We hebben al kandidaten in het vizier." Van de zomer moet volgens Hoek alles rond zijn. Voor de montessorischool komt met het besluit om definitief af te haken een einde aan een onzekere periode. „De huidige locatie biedt voor de komende jaren genoeg mo gelijkheden. De lokale zijn ruim, we hebben een eigen gymzaal en volop parkeergelegenheid voor de deur." In dorpshuis De Griffioen in Wol phaartsdijk wordt vrijdag 12 mei de eerste dorpsborrel gehouden. Het gaat om een probeersel van de re cent opgerichte evenementencom missie. Het is bedoeld om de saam horigheid onder de bewoners te be vorderen. De dorpsborrel is naar voorbeeld van het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp, waar inwoners sinds ruim een jaar elke eerste vrij dag van de maand kunnen samen komen. Dat is een redelijk succes, zegt beheerster Angela van 't West einde-Krijger. „Het komt de leven digheid ten goede, je spreekt elkaar zo ook eens op een andere manier." Om ook de wat jongere mensen met kinderen te trekken, wordt voor de jongste inwoners regelma tig een kinderactiviteit georgani seerd. De dorpsborrelbegint 12 mei om 16.30 uur en duurt tot 19.30. Het is ook mogelijkheid tegen beperkte kosten een hapje te eten. Aanmel den kan via de pagina facebook.com/ecdegriffioen. „Normaal levert het metaal juist geld op", aldus Iman Vleugel van Bamboes. „Maar omdat er nu ook glas doorheen zit moeten we beta len voor de verwerking van ge mengd afVal. Dat gaat dan weer van de opbrengst af." Bamboes zamelt jaarlijks spullen in en verkoopt die bij de sporthal. De opbrengst daarvan wordt ver deeld over drie verenigingen: de scouting van Kapelle, het jongeren koor Nova Melodica en het jeugd werk van de gezamenlijke PKN- kerken. Vleugel: „Daar wordt eigen lijk het hele jaar het jeugdwerk van betaald." Smetje In de afvalcontainers zaten de res tanten van de rommelmarkt van Actie Bamboes die op Koningsdag is gehouden. „Een aantal is op woensdag al opgehaald, maar om- We moeten nu betalen voor de verwerking van gemengd afval dat dat een feestdag was zijn er ook een paar blijven staan bij de sport hal. Toen we vanmorgen op het ter rein kwamen lag er overal glas. Ver moedelijk heeft een groep jongeren de glascontainer opengebroken. Wat de schade ervan precies gaat zijn weet ik nog niet. Maar we gaan in ieder geval aangifte doen. Mis schien zijn er wel camerabeelden van." Het vandalisme zorgt voor een smetje op de verder goed verlo pen verkoopactie. „Het weer was niet supergoed, maar vergeleken bij andere plaatsen mogen we niet mopperen. En vorig jaar was het weer nog veel slechter. Dus wat ons betreft was het geslaagd." De opbrengst van Actie Bamboes kwam dit jaar hoger uit dan vorig jaar. Ondanks dat er al veel tweede hands goederen verhandeld wor den via platforms als Prikbord en Marktplaats, werd er toch meer geld binnengehaald dan in 2016. „Vorig jaar hadden we een opbrengst van 10.200 euro. Dit jaar komen we uit rond de 12.000 euro." Dat is overi gens nog niet het niveau van de ja ren voor 2016. „Toen zaten we meestal rond de 13.500 euro." IN DE REGIO Kunstenaars exposeren Beelden en waterverf schilderijen PLANTENDOKTER BIJ FRUITTEELTMUSEUM HUH MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 29 april 2017 Br De 64 leerlingen van montesso rischool de Kraal in Tholen ver huizen definitief niet naar brede school Westerpoort. Volgens het schoolbestuur kleven er meer nadelen dan voordelen aan de verhuizing. Ondanks het besluit gaan de overige vier scholen met vol vertrouwen door met het plan om zich in een gebouw te huisvesten. Timo van de Kasteele Tholen - Laurens Sneujink, voorzitter schoolbestuur de Kraal - Wethouder Peter Hoek Luc Oggel Wolphaartsdijk Actie Bamboes is gedupeerd door vandalen. In de nacht van donderdag op vrijdag is de glas container opengebroken en hebben onbekenden glas over het terrein bij sportcentrum Groene Woud in Kapelle ge gooid. Daarbij werd ook glas in de metaalcontainer gegooid. De organisatie doet aangifte bij de politie. Willem Adriaansens Kapelle - Iman Vleugel, Bamboes 'S-HEERENHOEK De Schiedamse kunstenaars Anne- marie van Ulden en Adrianus van Otter- loo exposeren za terdag 29 en zon dag 30 april in 's- Heerenhoek. De expositie is te zien in het huis van Mari Baauw, dat on derdeel is van de open-atelierroute Kunstspeuren in de Zak. Bezoekers zien onder meer schil derkunst, beeld houwwerk, grafiek en architectuur. Er is ook werk te zien van Corry Baauw, Jessie Schouten en Mari Baauw. Anne- marie van Ulden maakt portretten, Adrianus van Otter- loo kleurrijk werk, Jessie Schouten ruimtelijke portret ten, Mari Baauw sculpturale archi tectuur en Corry Baauw werkt ruim telijk buiten. De tentoonstelling is te bezichtigen tus sen 11.00 en 17.00 uur aan Stooflaan 17. HEINKENSZAND Frida van Over- beeke en Dick de Kok exposeren tot en met 20 mei in Heinkenszand. De tentoonstelling 'Hel dere beelden, hel dere kleuren, het spreekt voor zich' is te zien in galerie 't Kunstuus in Hein kenszand. Frida van Overbeeke expo seert haar beelden in brons en Dick de Kok zijn waterverf tekeningen. De ex positie is woensdag tot en met vrijdag te zien van 13.00- 18.00 uur, vrijdag is de galerie 's avonds ook open van 19.00- 21.00 uur. Zaterdag is de tentoonstelling te zien tussen 10.00-12.00 uur en 13.00-16.00 uur. KAPELLE Regelmatig ontvangt het Fruitteeltmuseum in Kapelle vragen over (mogelijke) ziekten en plagen in en rond fruitbomen of aan kleinfruit. Om die reden staat er op zater dag 6 mei een spreekuur gepland. De plantendokter zal aan de hand van meegenomen materi aal en foto's proberen een oorzaak en een mogelijke reme die op natuurlijke wijze vast te stellen. Het spreekuur is van 13.00 uur tot 16.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.fruitteeltmuseum.nl. foto anp/rick nederstigt ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje van Elles- diek, 14.30 uur- Opening aquarel tentoonstelling 'De Verrassing' door Anke Tanihatu en Wim Steenbakker (gitaar) GOES Grote markt, 09.00- 16.00 uur - Week markt; Grote Kerk, 19.30 uur - Concert Chr. Jongerenkoor Jigdaljahu olv. Bert Noteboom en Chr. Samengesteld Mannenkoor olv. Ron van Ommen 'S-GRAVENPOLDER Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond dan sclub OVA met mu ziek van dj Helma HOEDEKENS- KERKE Theetuin- en soe- perf Pleisterplaats Boerhaave, Kerk straat 38,11.00- 17.00 uur-Open Atelierroute 'Kunst- speuren in de zak', Routekaartje op dit adres aanwezig 'S-HEER ARENDS- KERKE Petruskerk, over dag - Boeken- en Plantjesmarkt, kraam Nepalese producten en een fietstocht door de zak van Zuid-Beve land KAPELLE Fruitteeltmuseum, 12.30-15.30 uur- Bloesemfietstocht NIEUWDORP Bevrijdingsmu seum, 14.00 uur en 16.00 uur - Voor stelling 'Het Ver veer' door Zeeuwse komedie Vlissingen WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt GOES Kattendijksedijk 27, 13.00-17.00 uur - Openstelling Am bachtscentrum HOEDEKENS- KERKE Theetuin- en soe- perf Pleisterplaats Boerhaave, Kerk straat 38,11.00- 17.00 uur-Open Atelierroute 'Kunst- speuren in de zak', Routekaartje op dit adres aanwezig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 128