£'l C9 Voorzichtig met toeristentaks Volgend jaar weer wel Koningsdag in Schore Nieuw apparaat voor bestraling bij het ZRTI Ingetrapt 2 DAG VAN DE ARBEID KASSA Commentaar In vrijwel alle Zeeuwse gemeenteraden wordt van tijd tot tijd ge discussieerd over de toeristenbelasting. Borsele is de enige uit zondering. Die gemeente doet niet aan deze heffing. Maar de rest komt steeds opnieuw in de verleiding de toeristenbelasting te ver hogen. Met dat geld kunnen mooie dingen worden gedaan. Niet al leen voor het toerisme, want het geld mag ook worden gebruikt voor andere doelen. Uit een landelijke vergelijking blijkt dat de Zeeuwse gemeenten relatief terughoudend zijn met hun tarieven. Met 1,12 tot 1,50 euro per overnachting is Zeeland zelfs spotgoedkoop in vergelijking met steden als Amsterdam (4,84 euro) en Rotterdam (4,36 euro). Dus de roep om snel meer te innen zal wel weer klinken. Gezien de kwali teit van het verblijf in Zeeland is dat niet eens zo onredelijk. Veel Zeeuwse gemeenten zijn al bezig met een inhaalslag. Die nog eens versnellen lijkt onverstandig. Toch zullen de gemeenten die het fi nancieel moeilijk hebben, de belasting wellicht iets meer willen verhogen dan ze al van plan waren. Dat is te verdedigen, zolang het zonder schokeffecten gebeurt. Er is ruimte om iets meer te vragen zonder meteen de concurrentiepositie van de toeristische sector aan te tasten. De meeste toeristen laten zich bij hun keuze van een vakantiebestemming niet leiden door de toeristenbelasting. Maar de relatief lage Zeeuwse tarieven dragen wel bij aan een concurre rende totaalprijs. En als de belasting laag is kunnen de onderne mers zelf net iets meer vragen. Dit voordeeltje moeten de Zeeuwse toeristische bedrijven behouden. Dat kan bij een kleine verhoging. Gemeenten die voor een extra verhoging kiezen, moeten goed na denken over de verdeling van dat geld. Investeren in toerisme be taalt zich altijd uit in banen en behoud van voorzieningen. Dus het is niet slim om er alleen gaten in de begroting mee te dichten. Gebruik extra inkomsten niet alleen om gaten in de begroting te dichten Schore vierde dit jaar geen Ko ningsdag in het eigen dorp. De Oranjevereniging had niet genoeg vrijwilligers om festiviteiten te or ganiseren. Maar één keer is wel ge noeg, vinden de Schorenaren. Vol gend jaar is er zo goed als zeker weer wél een feest. „Er hebben zich al drie nieuwe vrijwilligers aangemeld", aldus een opgetogen Jacolien Bindervoet na mens de Oranjevereniging. „Maar dat zijn alleen maar vrouwen. We zouden nog wel een paar mannen kunnen gebruiken want er zijn ook wel eens klussen die voor ons te zwaar zijn. Maar ik denk wel dat er volgend jaar weer een feest is in het dorp." De inwoners van Schore moesten deze Koningsdag uitwij ken naar andere dorpen of steden. Kloetinge nodigde de Schorenaren uit om daar feest te komen vieren en ook Hansweert flyerde in Schore het feestprogramma rond. Anita van der Jagt van de dorps raad kwam uiteindelijk in Kamper land terecht. „Mijn kinderen von den de bingo daar wel leuk, maar ik We zouden nog wel een paar mannen kunnen gebruiken miste de bekenden. Dat is voor mij toch waar het om draait bij Ko ningsdag. Lekker met bekenden een feestje vieren. En dat kon nu eenmaal niet in Schore. Dat leek donderdagmiddag wel een spook- dorp." ALMANAK „Kijk eens wat er voor de wc ligt!" riep moeder van boven. Va der zag een geel plasje op de vloer voor de pot. Na tien jaar waarschuwen, briefjes ophangen en smeken had de Goese papa het ineens he lemaal gehad. Hij rukte de deur van de slaapkamer open, sleurde de gamende puber van zijn bed en zette het hevig spartelende kind met zijn kousenvoeten in zijn eigen plas. Geschreeuw en gevloek en een moeder die op de achtergrond riep dat ze een grapje maakte, omdat het desinfectiemiddel zo veel op urine leek. Nieuwjaars receptie Liedjes van Annie in Slot Oostende Herdenking met défilé en expo Hoedekenskerke Skatebaan is bijna klaar Bij het ZRTI worden mensen die kanker hebben bestraald. Daarvoor staan er op de locatie in Vlissingen drie bestralingstoestellen. Dit jaar worden twee van de drie toestellen vervangen. De apparaten moeten periodiek worden vervangen, om dat ze zeer intensief worden ge bruikt. Omdat het om grote en complexe apparatuur gaat, neemt de vervanging van een toestel en kele maanden in beslag. Kleuring Het nieuwe toestel wordt maandag 1 mei in gebruik genomen en heeft de naam 'Basalt' gekregen. Basalt staat voor sterk, stevig, betrouw baar, robuust en symboliseert ge borgenheid. De kleuring is meestal grijs tot zwart en het wordt ge bruikt voor strandhoofden, golfbre kers en dijkbekleding. Daarmee heeft basalt een mooie link met Zeeland, motiveert het ZRTI. zaterdag 29 april 2017 Willem Adriaansens Schore - Jacolien Bindervoet, Oranjevereniging Tip? redactie@pzc.nl 'S HEER ARENDSKERKE 's Heer Arendskerke is van plan om 2018 meteen goed te beginnen door voor het eerst een nieuw jaarsreceptie te organi seren voor het dorp. Dat gebeurt op initiatief van Stichting Overlegorgaan en de beheerders van Arendhuis. Er is nog geen datum geprikt. Secretaris Janny Verwei verwacht dat de receptie zal plaatsvinden op een mid dag in de eerste twee weken van januari. GOES Zangeres Ilse Voorhoeve van het duo Musiverse zingt op zondag 7 mei liedjes van Annie M.G. Schmidt (foto) in Slot Oostende in Goes. Erwin van Bogaert begeleidt haar op piano. Tussen de liedjes door draagt Voor hoeve een aantal gedich ten voor. Ze begint om 15.00 uur. Kaartjes a tien euro (inclusief een pau zedrankje) zijn te koop via www.stichtinghisto- rischslotoostende.nl. KAPELLE Een défilé luidt op 4 mei in Kapelle de lokale do denherdenking in. Het défilé leidt van het station naar de hervormde kerk, waar een viering wordt gehouden. Na de twee minuten stilte en het leg gen van bloemen en kransen is iedereen wel kom in de kerk voor een drankje, een ontmoeting en om beeldmateriaal te bekijken van de Tweede Wereldoorlog rondom Kapelle. Nog heel even geduld, en dan is de skatebaan in Hoedekenskerke klaar. Vrijwilligers hebben de afgelopen weken hard gewerkt om een plateau te maken bij De Buffer. Binnenkort plaatst de gemeente Borsele de at tributen, zodat de skate- iiefhebbers snel kunnen gaan sporten. ZEELAND 7 'Op 1 mei verdien ik goud' Het Zuidwest Radiotherapeu tisch Instituut (ZRTI) in Vlissin- gen neemt op 1 mei het eerste van de drie nieuwe bestralings toestellen in gebruik. In augus tus begint de voorbereiding voor de vervanging van het tweede toestel. Dat wordt in december in gebruik genomen. Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 126