Ben ik op mijn 51ste te oud om nog eens nader te worden? Gooi ik het roer om, of kies ik voor zekerheid? Koos Postema Gerda Havertong Ubent 51. En u zit, als ik u goed beluister, met die leeftijd in de knoop. U ontmoette een nieuwe liefde. Zij is 34 en uw puberende kinderen uit een eerder huwelijk accepteren haar. Het leven lacht u kortom toe. Maar dat slechts kort want uw vriendin heeft te kennen gegeven dat zij graag een kind wil. EEN BABY VERANDERT DE SFEER. TEN GOEDE En geef haar daar eens ongelijk in op haar 34ste. En u twijfelt. Toch niet aan haar gezondheid, lijkt me, want dan zou ze geen zwanger schap aandurven. Nee, u bent bang voor het vader schap op uw 51ste. Voelt u zich te oud voor de her nieuwde vaderrol? Zeg eens eerlijk! Hoe komt u daarbij? 50 is het nieuwe 40, zeggen recla mejongens en die hebben in dit geval eens een keer gelijk. Begrijp en accepteer de wens van uw vrouw. Een baby in huis verandert de sfeer. Ten goede, gelooft u mij. Ook uw beide pubers worden aardiger met zo'n kleintje dichtbij. Ik ben bang dat die twee dan wel hun muziek wat zachter moeten zetten. Durf risico te nemen! Als het bij u aan alle kan ten kriebelt, betekent het dat het niet genoeg is waar u momenteel mee bezig bent. Ik heb het zelf weieens mee gemaakt toen ik docente pedagogiek was. In examen tijd gaf ik een kort advies aan een examenstudente waarvan ik 's nachts wakker lag: ik besefte namelijk dat ik het niet goed had gedaan. Dat was voor mij destijds een teken dat ik als docente pedagogiek niet langer op mijn plek zat. Een halfjaar later was ik weg. Het arbeidsethos in Neder land is heel sterk. Veel men sen ontlenen 'alles' aan hun werk, terwijl je natuurlijk ook iemand bent als je niet werkt. Mensen bij wie hun loopbaan 'alles' is, zijn vaak voorzichtiger: je bent bang om ontslag te nemen of iets heel anders te gaan doen. Natuurlijk is het de vraag of je op je 50ste al je sche pen achter je moet ver branden als je een mooie carrière hebt. Aan de andere kant: je moet tegenwoordig tot je 67ste werken. Heb je zin om de komende zeventien jaar ongelukkig te zijn met die dan nog resterende arbeid zame jaren? U schrijft zelf al over 'je hart volgen' en dat vind ik een belangrijke uit spraak. Als je nu niet op reis IK BEN BENIEUWD NAARUW THUISSITUATIE gaat, heb je er misschien de rest van je leven spijt van. Wel ben ik benieuwd naar uw thuissituatie. Want man nen die 50 worden, daar is weieens iets mee. Wilt u echt lange tijd weg omdat uw werk niet meer leuk is, of speelt er bij u thuis mis schien ook nog iets anders? Je hoort namelijk wel vaker van mannen die alleen op reis gaan. En dan blijkt later vaak dat ze toch niet hele maal alleen waren... magazine 63 Journalist (84) met als lijfspreuk: 'Oud, maar nog dagen zat.' Ik ben een man van 51 en heb sinds anderhalfjaar een nieuwe vriendin (van 34). Ik heb twee kinderen in de puberleeftijd die mijn nieuwe liefde inmiddels accepteren. Nu wil mijn vriendin graag een kind. Ik twijfel - het gaat nu juist goed. Wat vindt u? B B. uit Oss Theatermaker (70): 'Alles watje uit liefde geeft, doet ertoe.' Vorige maand heb ik mijn 50ste verjaardag groots gevierd - het is tenslotte een kroonjaar. Ik werk al sinds mijn 21ste, mijn carrière is best mooi, en als ik niets verander eindig ik nog weieens als direc teur. Maar sinds een paar maanden groeit het verlangen het roer om te gooien. Ik droom van lange reizen, van een camping in de Pyreneën of een bed breakfast in Azië. Als ik het nu niet doe, doe ik het nooit meer, denk ik. Doen? V.v.B. uit Hasselt WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 120