Moet ik mijn moeder mee op vakantie btijuen nemen nu cle kinderen wat anders willen? Marjan Berk Panel Wijsheid komt met de jaren, maar waarom zo lang wachten? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, buren of vrienden? Leg uw vraag voor aan mensen met levenservaring. Tja, wat moet ik hier over zeggen? Ik zit zelf in de 'gevarenzone' met mijn 84 jaar. En dan denk ik aan het VPRO-programma dat ik ooit zag, waarin een gezin zelfs speciaal verhuisde OMA WERD GEKVAN AL DIE DRUKKE KLEINKINDEREN om een aan oma's leeftijd en behoeften aangepast huis te betrekken. Het leek in eerste instantie de gedroomde oplossing. Maar na een verblijf van veertien dagen werd oma gèk van al die levendige, drukke kleinkinderen en ziedaar, er werd besloten dat zij zou terugkeren naar het geheel aan haar leeftijd aangepaste bejaardenhuis. Lekker tussen de generatiege noten en geen herrie meer aan haar kop! Dus neem oma vooral mee op va kantie, maar geef haar de ruimte om er als toeschouwer bij te mogen zijn. Geloof me: zij hoeft niet meer te mountain- biken om gelukkig te worden. Zet een grote, lekkere stoel op het terras onder de parasol, waar ze jullie op weg naar de wilde vakantiebezigheden kan uitzwaaien en klaarzit om bij jullie terugkomst de verha len te horen. Zo geniet ze toch surplace mee met de vakantie, en is ze niemand en ook zichzelf niet tot last. Everybody happy! O (ft S3 Ook een kwestie? Stuur uw vraag naar oldskool@ persgroep.nl 621 zaterdag 29 april 2017 WG Schrijfster (84) met als levensmotto: 'Neem het licht, het is al zwaar genoeg.' Mijn moeder (79) is een actieve vrouw. Ze werkt als vrijwilliger in een kringloopwinkeltje, ze schildert en tuiniert en ze vindt het heerlijk als de (klein)kinderen over de vloer komen. Vijftien jaar geleden overleed mijn vader. Sindsdien neem ik (man, 47, gezin) haar elk jaar mee op vakantie - gezellig. Maar mijn kinderen willen inmiddels fietsen in de bergen, of wildwaterka- noën; mijn moeder loopt steeds moeilijker. Moet ik haar mee op vakantie blijven nemen? E.deH. uit Apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 119