O CD O Oostkapelle trekt stekker uit het vrouwenvoetbal 12 ZEELANI Vermeulen toont zich winnende haas BRUSE BOYS KAMPIOENSCHAP Zoutelande gaat voor prolongatie Zeeuwse renners houden stand in kou Doelman van Bruse Boys hoopt morgen op zijn 38ste verjaardag kampioen worden. „Mooi dat alles zo samenkomt." zv Atleet Willem de Korte uit Aagtekerke werd gisteren zesde in de drukbezette Omloop van Menheerse. Hij had 23.14 minuten nodig voor het bijna zeven kilometer lange parkoers. Winnaar werd Maikel Peeman die het be jaarde parkoersrecord van Wim Padmos ver beterde naar 20.32. Sven Vermeulen uit Vlissingen had zich opge worpen als haas voor Laurey van den Berge die op de zeventiende plaats overall de snelste vrouw was in 24.38. Emma van Mourik uit Ouwerkerk pakte de derde plaats bij de vrou wen in 30.49. Natalie Sinke uit Vlissingen kwam bij de vrouwen 40 twee seconden te kort op winnares Anouk Huikeshoven. Jelle Klap In Middelburg wordt vanavond gestreden om de Zeeuwse zaalvoetbaltitels. Zowel de com petitiekampioenen als de bekerwinnaars uit vier Zeeuwse regio's trekken onderling te strijde. De vier competitiekampioenen zijn De Strandloper (Schouwen), titelverdediger Zoutelande (Walcheren), ARBS (Zeeuws- Vlaanderen) en De Bruine-Bouman (Bevelan- den). De vier bekerwinnaars zijn Stella Boys (Schouwen), Arnemuiden (Walcheren), ZW Hulst (Zeeuws-Vlaanderen) en Corstanje Fruit (Bevelanden). In de eerste wedstrijden worden in sporthal Baskensburg om 19.00 uur afgetrapt. Koningsloop De Zeeuwse wielrenners Antwan Tolhoek en Marco Minnaard handhaafden hun posities in een ijzig koude tweede etappe van de Ronde van Romandië. De rit zou beginnen in Cham- pry, maar vanwege de weersomstandigheden werd de start verplaatst naar Aigle. Een vroege vlucht van vier man hield stand tot het einde, met de Zwitser Stefan Küng als winnaar. Tol hoek en Minnaard finishten in de buik van het peloton. Tolhoek blijft 24ste in het algemeen klassement, op 21 seconden van leider Fabio Felline. In het jongerenklassement staat Tol hoek zesde. Minnaard staat op dik vijf minu ten 82ste. In je laatste seizoen als kee per kampioen worden, precies op je verjaardag. Dat is het droomscenario voor Mark Giljam, de sluit post van Bruse Boys die morgen 38 jaar wordt. Zijn mooiste ca deau: geen tegendoelpunten. Want een gelijkspel tegen Den Bommel volstaat voor Bru om de titel in de wacht te slepen. Giljam heeft in zijn lange loopbaan de nodige promoties en de gradaties meegemaakt. Maar dit kampioenschap wordt er een met een gouden randje. „Mooi dat alles zo samenkomt. Afscheid nemen heeft ook iets sombers. Maar stoppen na een kampioensfeest lijkt me gewel dig." Geen Zeeuwse club heeft door de jaren heen op zulke woelige baren gevaren als Bruse Boys. Giljam was zeventien sei zoenen lang aan boord, als een gedreven doelman die de lat voor zichzelf altijd hoog legde. „Ik heb de hele conjunctuur van de club meegemaakt, de goede tijden en ook de neergang, met zelfs een seizoen in de vierde klasse." Nog steeds is hij fanatiek. „Ik ben wel iemand die waarde wil toevoegen aan het team." Ro nald van Oeveren liet hem des tijds debuteren in de hoofd macht, als opvolger van clubi coon Jacob Muller. Zijn eerste duel was ergens op het eind van het jaar 2000, thuis tegen Ter- neuzense Boys. Aanvankelijk was er nog geen basisplaats voor de laat met voetballen begon nen Giljam weggelegd. Muller was in zijn nadagen en soms ge blesseerd, zodat de jonge doel man langzaam kon wennen aan het grote werk. „Ik wilde ont zettend graag, maar ik kon er eerlijk gezegd geen hout van. Ik was toen al perfectionistisch, Ik ben pas op mijn zeventiende begonnen. Thuis waren ze niet zo enthousiast dat wel. De kleinste foutjes spookten 's avonds door mijn hoofd. Daar heb ik gelukkig geen last meer van. Het was vooral gebrek aan er varing dat Giljam aanvankelijk opbrak. „Ik ben geloof ik pas op mijn zeventiende begonnen. Thuis waren ze er niet enthou siast over." Van Oeveren stelde hem op termijn een basisplaats in het vooruitzicht. „Maar dan moest ik van hem wel mijn bierconsumptie op vrijdag avond halveren, van veertig naar twintig glazen." De twijfels bleven bij Van Oe veren. Giljam herinnert zich een duel bij De Meeuwen, met Muller als veldspeler op de re servebank. „Ik maakte een on zekere indruk en Ronald was het helemaal zat. We stonden achter en Jacob moest gaan warmlopen, als keeper weer. Toen pakte ik een penalty en mocht ik blijven staan. We wonnen ook nog." Wie Giljam hoort vertellen, kan niet snappen dat hij metter tijd is uitgegroeid tot een be trouwbare doelman die punten pakt voor zijn ploeg. Neem zijn visuele handicap, met min ne gen en min tien. „Ik kon in het begin absoluut geen diepte in schatten. Zonder lenzen stoot ik me zeker twee keer aan de kleedkamerdeur. Ik had ook al tijd maar op een trapveldje ge speeld. De hele zestien is voor jou, zeiden ze tegen me. Maar dat was ongeveer de grootte van dat veldje bij het kikkerbadje, zoals we dat in Bru noemen." Zijn eerste kampioensfeest was nog met het derde. Een le gendarisch verhaal. Met de schipper van de Bru 9 en oud- Het aantal vrouwelijke leden is de afgelopen tijd dusdanig afgenomen dat het niet meer mogelijk is een re presentatief vrouwenteam op de been te brengen. Het betekent dat de voetbalsters van Oostkapelle morgen hun laatste thuiswedstrijd spelen. Op sportpark Duinhelm is het tweede team van RCL de tegen stander. Volgende week sluit Oost kapelle de competitie in de tweede klasse af met een uitwedstrijd te gen Sportclub Monster. Oostkapelle neemt met pijn in het hart na ruim veertig jaar af scheid van het vrouwenvoetbal. Het eerste elftal speelde jarenlang in de eerste klasse en hoofdklasse en was lange tijd toonaangevend in Zeeland. Het bestuur van Oostka pelle laat weten dat het de afgelo pen tijd overleg heeft gevoerd met JVOZ, dat met een belofteteam de competitie in wil gaan en andere omringende verenigingen. Die ge sprekken hebben niet tot een sa menwerking geleid, waardoor nu de stekker uit het vrouwenvoetbal in Oostkapelle wordt getrokken. Een lichtpuntje is wel, zo meldt de club, dat in het nieuwe seizoen een meisjesteam kan worden inge schreven in de jeugdcompetitie. Het vrouwenvoetbal van Oostkapelle blaast volgende week laatste adem uit vrijdag 28 april 2017 ATLETIEK De zaalvoetballers van Zoutelande ver dedigen vanavond hun titel, fotoandrécijvat ZAALVOETBAL Jelle Klap uit We- meldinge speelt volgend seizoen in het shirt van Sparta Rotterdam. De rechtsback, 20 jaar, komt momen teel uit voor zon dag-eersteklasser Goes. Klap wordt aan de selectie van de beloften toege voegd. De jonge ling was de afge lopen weken op proef bij Jong Sparta. Voorheen speelde hij onder meer voor FC Dordrecht en Wil lem II. Zondag speelt hij met Goes tegen kam pioen Baronie. I Marijn Cammaert uit Oostburg won gisteren de Ko ningsloop in Oost burg. Hij bleef op het bijna zes kilo meter lange par koers plaatsge noot Sjaak Luteyn acht seconden voor. Rowin Smekes werd op ruime af stand derde. Corine Mertens won bij de vrou wen, voor Tiana Donker Curtius en triatlete Térèse van Lare, Lare die de nummer vier, Yente van Cuijck ruim achter zich hield. De renners reden gisteren in de Ronde van Romandië in de sneeuw, fotoepa WIELRENNEN a Mark Gil jam kon er in het begin geen hout van Ben van den Aarssen Bruinisse - Mark Giljam Nog twee wedstrijden en dan komt er een einde aan het vrou wenvoetbal in Oostkapelle. Het bestuur van de club heeft beslo ten om volgend seizoen geen vrouwenploeg meer in te schrij ven bij de KNVB. Bary van der Hooft Oostkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74