NYNKE DE JONG i 'Interview impuls voor koningschap' Luxe 8-daagse cruise Midden-Oosten I of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 6 Per Costa Mediterranea ,rH r, Column ntieme familie-informatie over het Koninklijk Huis kreeg je voorheen vaak mondjesmaat. We moesten van alles aflezen uit een vakantiefoto uit Lech, een va kantiefoto uit Porto Ercole, een kort Koninginnedagfilmpje met een paar ouwehoerende prinsjes. Maar Beatrix was tijdens haar re geerperiode gewoon niet zo van het delen, zo leek het. De inter views met haar ble ven altijd zeer be leefd en binnen de lijntjes. Sinds afgelopen woensdag is dat wel anders. Koning Wil- lem-Alexander had met interviewer Wil- fried de Jong afgespro ken dat het een per soonlijk gesprek zou worden. En dat werd het. een uur kijken naar een interview met de broer van Friso, met de zoon van Beatrix en de vader van Amalia, Alexia en Ariane. Een man die rouwt om het verlies van zijn broer. Die heeft gezien wat dat verlies met hun moeder heeft gedaan. Maar ook een vader bij wie de kinderen hun mobieltjes moeten inleveren wanneer ze op vakantie gaan. Die niet precies wil weten wat zijn dochters alle maal uitspoken, en die hoopt dat ze zich in de puberteit flink tegen hem afzetten, want daar wordt de band nader hand alleen maar sterker van. Een dag later keek ik naar het bezoek van de koninklijke fami lie aan Tilburg. En natuurlijk zag ik nog dat het de koning en de ko- nmgin wa ren. Maar ik zag ook gewoon een vader en een moeder met drie tienerdochters. Dochters met wie onderhandeld moet worden over hoe lang men per dag op de iPad mag. Die de vlogs kijken van Enzo Knol en die regelmatig hun vieze sportkleren te lang in hun sporttas laten zit ten. En die in de aanloop naar Ko ningsdag met elkaar hebben ge steggeld over welke outfit men aan zou trekken. herinnerd moet worden aan de normale kant van het gezin. En er zullen ook genoeg mensen zijn die dat helemaal niet willen weten. Die liever het beeld houden van de monarchen in hun paleis, ver ver heven boven het gepeupel, etend vanaf gouden bordjes. Maar ik vind het wel verfrissend om te be denken dat er op die gouden bord jes ongetwijfeld ook wel eens patat met appelmoes ligt. Ik zag ook gewoon een vader en een moeder met drie tienerdochters Volgens imagodeskundige Arjan Hoek is het interview 'prima' voor het imago van koning Wil lem-Alexander. „Mensen houden ervan dat hij zich laat zien als een mens van vlees en bloed. Het vraagt lef om dat te doen." Dit is volgens Hoek mede te danken aan de 'onorthodoxe, ont wapenende en losse manier van interviewen' van tv-maker Wil fried de Jong. „Andere intervie wers hielden afstand als een lakei, De Jong pakte het heel anders aan. Dit geeft een sterke impuls aan het koningschap, omdat hij zich in zijn ziel heeft laten kijken." Dat beaamt ook spindoctor Jack de Vries, die het 'persoonlijke en beminnelijke' gesprek kwalifi ceert als 'buitengewoon geslaagd'. Vooral dat Willem-Alexander openhartig was over zijn jeugd springt er voor hen uit. Hoek: „Dat hij benoemde dat zijn pu bertijd lastig was, omdat hij zich in die tijd niet afkon zetten tegen zijn vader die depressief was. Hij toonde ook kwetsbaarheid toen hij sprak over zijn broer, prins Friso, die overleden is." Hoek had niet verwacht dat het interview 'zó open zou zijn'. „Als je dit vergelijkt met het interview van Rick Nieman en Mariëlle Tweebeeke uit 2013, dan ging het een steekje dieper." Tweebeeke heette het koningspaar zo wel kom: „Koninklijke hoogheden, we zijn hier in uw toekomstig werkpaleis, over twee weken bent u koning en koningin van Neder land." Een wereld van verschil Andere interviewers hielden afstand als een lakei met de manier waarop De Jong gisteren het huis betrad en met een vroeg: „Mag ik mijn sleutels hier laten?" terwijl hij zijn sleu telbos op tafel plofte. Het gesprek werd door 4,3 mil joen mensen bekeken. Volgens De Vries kan Willem-Alexander nog tijden teren op de impact van dit interview. „Hij gaf dit omdat hij 50 werd. Het kan zijn dat we geduld moeten hebben tot hij een jubileum bereikt als koning. Dat kan nog een hele tijd duren." Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Ind. €100 vroegboekkorting! v.a Ind. vliegreis per Stip-charter en transfers 8-daagse cruise o.b.v. volpension Muscat Nergens voordeliger! Boek nu al voor winter '17/'18! v.a. 929 v.a. 929 v.a. 1049 v.a. 1049 Binnenhut Buitenhut dec. v.a. 699 v.a. 839 jan. v.a. 699 v.a. 839 feb. v.a. 799 v.a. 939 mrt. v.a. 799 v.a. 939 Kijk voor nog méér cruises op onze website! j (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) k reizen nl vrijdag 28 april 2017 GO @Nynke Familie Nederland kon ruim Het is idioot hoe je zo nu en dan I Het interview van Wilfried de Jong met Willem-Alexander geeft volgens imagodeskundi gen 'een impuls' aan diens ko ningschap, omdat hij zich van 'een heel menselijke kant heeft laten zien'. Marcia Nieuwenhuis Den Haag Dubai, Oman Abu Dhabi S ItÉ -1 -J-11 I, 1, I, LLLLLLll.fiHU ■>—3 m I, I II ■«.»»-» k 699 Waan u in een 17e-eeuws paleis aan boord van de 4* Costa Mediterranea van de Italiaanse I FI|Cieil|K extreem lage pri|Zen rederij Costa Cruises. Geniet van luxe en comfort, heerlijke maaltijden in de diverse restaurants I VOOr luxere hutten en vele andere faciliteiten. Zoals 12 bars, (overdekte) zwembaden en een casino. Het zal u aan werkelijk niets ontbreken! U verblijft aan boord van dit schip o.b.v. volpension. Maak absurd voordelig een luxe 8-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea langs de sprookjesachtige Verenigde Arabische Emiraten Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman. Ook het mooie Sir Bani Yas Island wordt aangedaan; een prachtige bestemming waar flora en fauna hand in hand gaan. Vorig jaar is deze topcruise bij Stip Reizen beoordeeld met een 9.1! En ook dit jaar verzorgen we weer een geweldige cruise waarbij de vluchten en transfers zijn inbegrepen. Profiteer tot 31 mei van €100 extra vroegboek korting en extreme kortingen op de luxere hutten! Kijk en vergelijk gerust. Mogen we u komende winter ook verwelkomen aan boord? zie stipreizen.nl/crcuab stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. De €100 vroegboekkorting is reeds in bovenstaande prijzen verwerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6