£"l C9 Een koning van vlees en bloed la n AA KOOPZONDAG 30 APRIL 2 KAMPEREN IN DE TENT Records zijn niet gebroken, maar om nu te zeggen dat het warme nachten zijn? Toch zijn er bikkels die in tentjes slapen. Bibberen op de camping? „Echt niet." TRADITIE Il Commentaar Koningsdag had dit jaar bijzonder veel inhoud. Dat is de ver dienste van Willem-Alexander zelf. De koning geeft zijn volk veel om over te praten. Woensdagavond, de dag voor het feest, bepaalt hij de toon in een mooi tv-interview. De koning is zeer openhartig. Hij vertelt over de eerste vijftig jaar van zijn leven. Met ongekend veel emotie. Maar zonder dat je vergeet wie er tegen over de interviewer zit. Altijd is er precies genoeg distantie. Want de koning moet wel koninklijk blijven. Willem-Alexander laat zien dat je zowel vorst kunt zijn als een mens van vlees en bloed. De koning zit duidelijk goed in zijn vel. Het gemak waarmee hij zeer relativerend over zichzelf spreekt, bewijst het. Nederland heeft daar wel even op moeten wachten. In de eerste jaren van het ko ningschap leek hij het soms moeilijk te hebben. Zijn publieke op tredens zijn nog steeds een beetje stijfjes. Maar Willem-Alexander noemt vijftig 'het nieuwe dertig'. Deze uitspraak illustreert niet al leen hoe jong hij zich voelt. Je zou ook kunnen zeggen dat hij alle tijd heeft gehad om te rijpen. Het resultaat is een volwassen vorst die zelfs in een intiem interview statuur behoudt. Zo blijft er weinig te wensen over. Willem-Alexander lijkt geen politieke invloed te ambiëren. In elk geval veel minder dan zijn moeder. Dat komt goed uit. Met de huidige tegenstellingen in de samenleving heeft Nederland behoefte aan een neutraal staats hoofd. Zo'n koning heeft de beste papieren om de bevolking bijeen te houden. Een laatste stap naar perfectie is wat meer afstand tot het bedrijfsleven. In het buitenland is Willem-Alexander te vaak het uithangbord van de BV Nederland. Bedrijven mogen best ge bruikmaken van de positieve dynamiek rond een staatsbezoek, maar voor de rol van Frau Antje is Willem-Alexander echt een maatje te groot geworden. Voor de rol van Frau Antje is Willem-Alexander echt een maatje te groot geworden Expositie in Stadskantoor Wekelijkse stadsrondleiding De Bat opent Ankerplaats Nee hoor, Kim Slokkers heeft het echt niet koud in de tent. Echt niet? Nee, echt niet. Zeker weten? Ja hoor. Want ze ligt op een met slaap zak en hoeslaken ingepakt luchtbed en zelf ligt ze onder twee dikke dek bedden. Ze lacht. „Dan hebben we nog een grote slaapzak die we over de dekbedden heen kunnen klap pen. Voor als het écht koud is." Het is een uur of tien als camping Paardekreek in Kortgene ontwaakt. Koningsdag begint windstil. De zon laat zich geregeld zien en menig vo gel vliegt zich een slag in de rondte, zoekend naar de juiste takjes voor een gespreid nest. Het uitzicht op het Veerse Meer is zoals altijd: fan tastisch. Dit moet vakantie zijn. Kim krijgt net een appje. Thuis, in Bergen op Zoom heeft het gevroren. „Nou moe", roept ze verbaasd. Sa men met vriendin Ellen van Oeve- len zit ze voor de tent, achter een windscherm. „Koffie?" Dus dit is nou het echte krampe ren? „Nee joh, het is reuze gezellig in zo'n tent. Echt. 's Avonds doen we even het kacheltje aan om de ergste kou uit de tent te halen." Zou ze toch niet stiekem in zo'n sleurhut willen liggen? Zo een met vloerverwarming en boxsprings? „Echt niet. Ok, alle dekens die we in huis hadden liggen nu hier. Nou en? Overdag ben je lekker bezig. Het is prima weer, dus goed te doen." Vriendin Ellen is het roerend met Kim eens. „Twee jaar geleden waren we ook hier. Toen hadden we écht nachtvorst en konden we 's nachts niet slapen. Maar hey, de volgende dag ga je douchen, is het mooi weer en vergeet je dat weer." Toch is ook de familie Van Oeve- len beter voorbereid. „De luchtbed den liggen op iso-matten. Erover Het is reuze gezellig in zo'n tent heen liggen fleecedekens, moltons, katoenen hoeslakens, slaapzakken en drie wollen dekens. En dan sla pen we in onze thermoleggings;. Nee, ik heb geen koude voeten ge had." Voor geen goud zou ze de tent willen inruilen voor een luxe Bürstner, Hobby, Fendt of Knaus. Gek? Nee, want alles wat nodig is, is er. Zelfs stroom. „En we hebben meer ruimte dan in een stacara van." Toch even checken bij Weeron- line. Was het echt niet koud? Toch wel, verklapt Jaco van Weezel. „In Vlissingen was het woensdagnacht aan de grond nauwelijks twee gra den. En in Westdorpe heeft het een graad gevroren." Dus toch. Bikkels! GOES ALMANAK Ook Hulst heeft een AA (Ano nieme Alcoholisten), meldt de gemeente op haar website. „Ie dereen die graag wil stoppen met drinken, kan lid worden van de AA." Elke vrijdagavond schijnt de groep bij elkaar te ko men. Waar, dat meldt de ge meente uiteraard niet. Zoals elk bericht op de gemeen tewebsite, is het stuk vergezeld van een foto. Niet het logo van de AA, nee... Op de plaat: vier flessen rode Mooi Kaap, voor 2,99 bij de plaatselijke slijter. In een rek met 'doosvoordeelaan- biedingen'. Héél ontmoedigend als je wilt stoppen met drinken. Prins aan de slag als wijkagent Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Uw droomhuis vindt u bij: 0113-219445 06-53863250 jfl&r N? VAN 13.00 TOT 17.00 UUR vrijdag 28 april 2017 GOES In de publieksruimte van het Stadskantoor in Goes worden in mei beelden van Anita Berrevoets ge toond. De expositie is te bekijken op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur. Berrevoets, directeur van Podium 't Beest, toont beeldhouwwer ken; abstracte beelden die bloemvormen in zich hebben. Zij werkt vanuit taille directe, een tech niek waarbij je recht streeks in de steen hakt. GOES 't Gilde de Bevelanden begint in mei weer met het organiseren van gra tis stadswandelingen in Goes. In de maanden mei, juni, juli, augustus en september wordt er elke woensdag om 14.00 uur een stadsrondleiding ge houden. Een gids zal uit leg geven over de bin nenstad van Goes en zijn monumenten. De wande ling begint elke woens dag om 14.00 uur voor de ingang van het Historisch Museum aan de Singel straat in Goes. Aanmel den is niet nodig. KAMPERLAND Kacheltje en dekbedden tegen de kou Jeffrey Kutterink Kortgene - Kim Slokkers, kampeerder MIDDELBURG De Zeeuwse ringrijders reden gisteren de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen. Traditioneel was die openings wedstrijd op het Middelburgse Abdijplein in Middelburg. Het sei zoen eindigt op 16 september in Westkapelle met het Zeeuws Kampioenschap Sjezenrijden. De beste ringrijders treffen elkaar op 17 augustus tijdens het Zeeuws Kampioenschap op het Mo lenwater in Middelburg. Voor de jongeren tot twaalf jaar is 24 juli het Zeeuws Kampioenschap Ringlopen bij Stal de Pagter in Grijpskerke. foto ruben oreel Gedeputeerde Jo-Annes de Bat en wethouder Piet de Putter (Noord-Beve land) openen donderdag 11 mei de vertelbank. Die vertelbank, ook wel een ankerplaats genoemd, staat vanaf begin mei aan de voet van de Ooster- scheldekering, op de dijk tegenover Eetcafé de Strandhoek aan de Strandhoekweg 1 in Kam perland. Daar vindt ook de openingshandeling plaats tussen 17.15 en 18.15 uur. Tip? redactie@pzc.nl Marinus Prins gaat vanaf maandag 8 mei als waarnemend wijk agent aan de slag in de wijken Goes-West, Goes-Centrum, 's-Heer- Arendskerke en 's-Heer- Hendrikskinderen. Prins gaat Joanne Kodde waarnemen, die als leer- en ervaringsplaats tijde lijk aan de slag gaat in Bergen op Zoom. STEENDIJK makelaar taxateur o.g. GOES, WINKELHART VAN ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60