li 7 hebben en houwen in krap twee uur tijd kunnen terugbrengen van twee naar één kleedje. Moeder Anita is al dik tevreden. „Zij de centen, ik de ruimte!" De op brengst gaat naar een nieuwe versie van het computerspel Unravel, ver telt Thijs. Broertje Tom zinspeelt op een uitbreiding van zijn leg overzameling. Het opvallendste kleedje van deze vrijmarkt is toch wel dat van Ard Houmes. Aan de voeten van de zeilmaker ligt een keur aan fiets sturen en zadels uitgestald. Een beetje van de fietsenmaker in Schuddebeurs en een beetje van hemzelf, verklaart Houmes de bi zarre collectie. „Ik ben een echte fietsfanaat, zowat heel Europa al doorgefietst op vakanties. Van dat frame", wijst hij op een gedemon- Als iedereen lid wordt van onze stichting, dan doen we het volgend jaar groter teerde Giant, „was in Frankrijk de achtervork gebroken. Dat heb ik ter plekke laten lassen bij een clubje Hells Angels. Echt van die ruige boys, waarvan je niet weet of ze je zullen rippen of matsen. Prima las werk! Ik kreeg er een biertje bij en hoefde niks te betalen." Het slotakkoord aller feesten is die avond voor de muziek, live dan wel in de tenten of dorpshuizen in- geslingerd door enthousiaste dj's. Zierikzee host zich na het onder gaan van de zon warm op de lokale rockcovergroep Gruss en tribute- band Doe Maar Net Alsof. „Is dit al les wat er is?" Voor nu even wel, knikt mede-organisator René Ber revoets tevreden. „En als iedereen in Zierikzee nu lid wordt van onze vriendenstichting, dan doen we het hier volgend jaar nog groter, nog vrijdag 28 april 2017 te koop op de vrij ▲Scouts in Brouwershaven hijsen de vlag De stormbaan in Renesse was populair bij kinderen. Het zeepvoetbal in Zonnemaire bracht het ware talent bij de jeugd naar boven, foto'smariekemandemaker Het frietfestijn in Bruinisse, daar lustten ze wel pap van in 'de republiek'. Vriendinnen voor het leven, op de vrijmarkt in Zierikzee. -René Berrevoets beter." O AA Hossend afsluiten met de Doe Maar Net Alsof tributeband in de tent op het Havenplein in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56