\he F -;éj Bfi Stille kikkers betekent: onweer op komst 9 4T □*'"1 i Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man z'n eigen honk. Sieb Gijsen (51) uit Terneuzen offerde een slaapkamer op aan zijn droomwens: een eigen rockcafé. Zie de elektrische gitaren aan de bordeauxrode en zwarte muren, de foto's en posters van rockbands, de bar met spotjes, het stoere spijker jasje van toen hij vijftien was en weet: hier komt een jongensdroom tot leven! Zelf een instrument spelen doet Sieb Gijsen niet - alleen luchtgitaar misschien - maar een muziekfreak is hij altijd geweest. „Muziek zit in mijn bloed." In zijn jonge, wilde jaren was hij een frequent cafébezoeker. „Ik zat met mijn vrienden vaak in de Image Club, een rockcafé. Dat waren gezel lige tijden." Toen al droomde hij er van zijn eigen rockcafé in Terneuzen te kunnen openen. Ach ja, das war einmal. Sleepbootkapitein Gelukkig heeft hij sinds drie jaar zijn eigen mancave, waar hij zijn jeugd vrienden uitnodigt of in zijn eentje naar muziek luistert. „Ik ben sleep bootkapitein en werk in ploegen dienst. Als ik 's avonds om negen uur thuiskom, zet ik hier het kacheltje aan en luister naar nummers die ho ren bij bepaalde fasen in mijn leven. Daardoor ga ik een beetje terug in de tijd. Het is eigenlijk een museumpje dat mijn jeugd weerspiegelt." Het denkwerk duurde even, maar het daadwerkelijk inrichten van de mancave was voor Gijsen geen pro bleem. Hij had al veel dingen verza meld, zoals oude concertposters, en wist exact wat hij wilde. Zo moest de bar de perfecte hoogte hebben, zodat je er goed op kunt leunen. „Ik heb de krukken en bar in mijn stamkroeg opgemeten. Ook heb ik zeil op de vloer gelegd, zodat die makkelijk schoon te maken is. Het gebeurt na melijk weieens dat er bier op valt..." Hij is tevreden met de inrichting, maar er kan altijd wat bij. „Ik vind veel op vakantie of hang tickets op Dit is eigenlijk een museumpje dat mijn jeugd weerspiegelt van concerten waar ik heen ga. Maar op den duur heb je geen plaats meer om alles te zetten." En de buren? „Die hebben nergens last van. Dit is een vrijstaand, goed geïsoleerd huis. Gelukkig, want de muziek staat hard als ik hier met vrienden zit." Roken Naast een oude single van AC/DC en een Hoegaardenglas met drumstok jes erin staat een foto van zijn drie dochters. Gijsen wachtte met het in richten van zijn mancave tot zij de deur uit waren. „Al zeggen zij nu dat ik het al veel eerder had moeten doen. Helaas luisteren mijn dochters niet naar rockmuziek. Maar mijn jongste zit hier weieens stiekem te roken." Ook zijn vriendin heeft niets met rock, maar vindt het café wel een gezellig plek om gewoon te zitten. En gelukkig maar, want Gijsen doet deze ruimte niet meer weg. „Al gaan ze op hun kop staan." MADELON HAAR (RUIM) 200 KIKKERS w \?4 vrijdag 28 april 2017 A Het rock- café van Sieb is bommetje vol. „Waar zet je alles neer?" FOTO PETER NICOLAI Mijmeren in het rockcafé Gertie de Boey —Sieb Gijsen Madeion van der Maas (22) uit Oost-Souburg heeft een 'kikkerflat' op haar slaapkamer. „De mooiste? Dat vind ik de moskikker. Maar ei genlijk vind ik ze allemaal bijzonder, op hun eigen manier. Ze hebben een eigen kleur, uiterlijk en leefgebied. Sommige kikkers zijn heel tam en aanhankelijk. Als ik ze eten kom geven, springen ze me tege moet. Het begon allemaal met een bidsprinkhaan. Toen die doodging, had ik een mooi, maar leeg terra rium. Op internet kwam ik grootoogboomkikkers tegen. Ik vond ze zo mooi, dat ik ze kocht. Kweken is een belangrijk onderdeel van mijn kik kerhobby. De kikkers zijn mijn huisdieren, maar ik wil ook een steentje bij dragen aan de conserva tie van bepaalde soorten. Veel kikkerpopulaties sterven namelijk uit. Door het kweken kunnen hob byisten soorten in stand houden. Maar het is best lastig om ze te kweken. Ook dat maakt deze kik kers bijzonder. Ik slaap heerlijk met de kikkers in mijn kamer. Ze kwaken niet, het is meer een soort fluitgeluid. Heel rustgevend. Als het hele maal stil is in mijn kamer, is er iets met de kikkers aan de hand. Of er hangt onweer in de lucht. Binnenkort ga ik voor de derde keer naar Costa Rica, om de kikkers in hun natuurlijke omgeving te zien. Daar kijk ik enorm naar uit." —Annemarie van de Vreugde -w r—- CT/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48