jgKm Eentantaluskwelling 66 7 MAISON MARLOUS 4. Vlinders 5. Stippen, Kies voor houtboortje 2 of 3 Let op: niet te dicht bij het glas Haal het kind er eens bij Van asbak tot zitzak Tantalus had een zwaar leven. Nadat hij ter gelegenheid van een banket zijn eigen zoon Pelops doodde en aan onder anderen zijn ouders Zeus en Pluto probeerde op te voe ren, werd hij veroordeeld tot een straf in de onderwereld. Er waren fratsen die zelfs de oude Griekse goden te ver gingen. Staand in het water zou Tantalus voor eeuwig dorst hebben. Probeerde hij te drinken, dan zakte het water. Had hij honger, dan werden de rijpe vruchten in de bomen boven hem weg geblazen door de wind. Een tantaluskwelling is een kwelling waarbij een ge wenst iets heel dichtbij is, maar voor altijd onbereik baar blijft. IKEA is mijn hoogstper soonlijke tantaluskwelling en wel om de volgende reden. Laat ik vooropstellen dat ik IKEA over het algemeen een fijne winkel vind. Alleen het verhaal achter de oprichting van de Zweedse woongigant is al inspire rend, maar te lang om hier over uit te weiden (mijn be zoek aan het IKEA museum in Zweden is een column op zich waard). Algoritme Toch heb ik een probleem met IKEA. Hun bevoorra ding lijkt door een compleet willekeurig algoritme be paald te worden. Ik geloof nog eerder dat je je kat kunt leren praten, dan dat IKEA zegt dat een bepaalde collec tie op een bepaalde datum in hun winkels ligt. Delen van de collectie liggen er meestal eerder, laterof nooit. Of- ook zoiets op merkelijks - een item ligt direct in de koopjeshoek. Of er zijn er drie beschikbaar. En alleen in Groningen. Neem bijvoorbeeld de tij delijke Brakig collectie uit 2014. Zwitserland (nota bene de plek waar de op- Ik begrijp datje tuinkussens niet slijt aan Alaska, maar verder dan dat kom ik niet richter van IKEA woont) heeft die collectie amper te zien gekregen. Dat weet ik, omdat ik mijn roze Brakig stoelen via Marktplaats kocht van een geremi greerde, oud-IKEA-mede- werker uit Basel. Zij kon er daar aan komen, zo vertelde ze me, omdat ze bij IKEA werkte. Het heeft er alle schijn van dat zij de enige roze Brakig stoelen AAN DE SLAG van Zwitserland in haar be zit had. Je lijkt, kortom, ge makkelijker aan een deel tjesversneller te kunnen ko men dan aan een bepaald item uit een IKEA collectie. Psychologie De psychologie van de IKEA bevoorrading is voer voor psychologen. Zou er een aparte IKEA afdeling be staan die bepaalt welke col lectie in welk landen en welke steden beschikbaar komt? En wat voor afwegingen worden daar dan bij ge maakt? Ik begrijp best dat je tuinstoelkussens niet slijt aan Alaska, maar verder dan een dergelijk extreem sce nario kom ik niet. En dan zwijg ik over de items waar er dus maar drie een uithoek van ons land bereiken. Zo heeft een Nederlandse collega van mij een planten- hanger in haar bezit die nooit voorradig lijkt te zijn geweest. Wat voor sadisti sche logistiek manager heb je als je gouden bergen aan kondigt die ons nooit berei ken? Zou het een op wraak beluste nazaat van Tantalus zijn? Het kan niet anders. vrijdag 28 april 2017 GO €9,95, Return to Sender 33,50, Engelpunt.com Als je in hout wil schroeven, is het verstandig om voor te boren met houtboortje 2 of 3. Je voorkomt hier mee dat het hout gaat splijten. En je maakt het voor de schroef een stuk gemakkelijker om in het hout te dringen. Een slechte kwaliteit schroef kan afbreken in hardhout. Als je voorboort of schroeft in hout, let er dan op dat je niet te dicht bij het glas bezig bent. Je hoeft maar langs de rand van het glas te boren of schroe ven en er kan een barst in het glas komen. Heb je je aan de mon tagehandleiding ge houden? Alleen dan is het kind veilig. Als je het spul gemonteerd hebt, laat je kind er dan eens bij en kijk wat er ge beurt. Laat ze maar lek ker aan de sluitingen zitten onder jouw toe zicht en observeer of alles inderdaad veilig is. Je lijkt gemakkelijker aan een deeltjesversneller te kunnen komen dan aan een bepaald item uit een speciale IKEA-collectie. Marlous kan het weten. Voor zijn PS collecties werkt IKEA samen met gerenommeerde namen uit de interieurwereld. De ontwerpen zijn vaak onconventioneel en vooruitstrevend, maar betaalbaar. De plaid op de foto komt uit de nieuwe PS collectie van IKEA. Ik vond hem in de koopjeshoek. Sla die hoek nooit over tijdens je bezoek! Je betaalt een fractie van de oorspron- kelijke prijs voor prima producten. De koopjes hoek bevindt zich meestal in de buurt van de kassa's. De koopjeshoek is ook de plek waar minder goed lopende collecties terecht komen. Collecties die naar mijn mening vaak het meest interessant zijn. IKEA en vintage combine ren geweldig met elkaar. Ze zijn voor een budget- vriendelijk interieur zelfs onontbeerlijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46