Hufter(tje)proof E 6 je moet alleen zelf de slingers ophangen. Hoe vaak hebben we deze levenswijsheid gehoord? Iets te vaak. Maar ach, een leven zonder dooddoeners is geen leven. Pak de ladder er maar bij! Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een veilig huis voor kinderen 1. Vossen 2.1 Jsjes, 3. Opbergvlaggetjes DE KLUSVROUW Raam mag niet zomaar open Raam mag ook niet klemmen vrijdag 28 april 2017 €17,65, Sass Belle feest €1,75, Hema €15, Kikkerland en traphekje heb ben we onlangs gemonteerd. Maar er zijn nog veel meer ge varen voor kleine ontdek kers. Sinds ik een neefje heb, zie ik de wereld an ders. Gevaren kent hij niet, alles is nieuw en interes sant, dus: hup, eropaf. Luca, 9 maanden en het zoontje van mijn tweeling zus, is mijn eigen vlees en bloed. Ik bekommer me meer om hem dan om een vreemd kind. Ik mag één dag in de week op dit kleine wezentje passen. Waar ik normaal risico's durf te nemen, zie ik ineens overal gevaren. Kom op Hiek, wat is dit nou? Van een stoere klus- vrouw verander ik in een bezorgde tante. Ik merk hoe moeilijk het is om een huilend kind aan te horen. Eerlijk gezegd hoor ik lie ver geboor of gehamer. Op de kinderen van mijn klanten ben ik ook altijd dol. Ze zijn vaak nieuws gierig en willen me helpen bij het klussen. Ze vragen bij alles hoe, wat, waar en vooral waarom. Ik heb de leukste gesprek ken en leg alles aan ze uit. Ik zorg ook altijd dat er geen gereedschap rond slingert of per ongeluk aan kan gaan. Met liefde ga ik verder om het huis hufter(tje)proof te maken! Laten we zorgen dat grote boeven er niet in kunnen en kleine boefjes er niet uit... Veiligheidsbeslag op ramen is heel belang rijk. Vul een raamsluiter met drukknop aan met een raamkierset. Je kunt het best altijd eerst het onderdeel op het bewegende deel van het raam monteren. Pas dan kun je goed bepa len waar het andere deel moet komen op het raamkozijn. Als je raam klemt, schaaf er dan een stukje af. Er komt an ders te veel druk te staan op het raambe- slag als je zo moet trek ken en sjorren. Je merkt vanzelf dat het beslag los gaat zitten. Dat is geen kindveilige situatie; als ze erop leunen kan het eraf vliegen. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45