F ii Panden met historie en heel veel kamers 5 llïiJ P2 %\:-W KIJK VERGELIJK Het huis is door de jaren heen behoorlijk scheef gezakt keuken en badkamer zelf gemaakt. In de keuken zijn het kleine vierkante tegeltjes. Her en der zitten er exem plaren tussen die gemaakt zijn door oud-leerlingen van Marijke uit Zoe- termeer, als aandenken. Aan de wand in de keuken hangt haar verzameling puddingvormen. Het liefst wilde ze alle muren vol hangen, maar ik heb het weten te beperken tot ongeveer de helft." Puddingvormenkring Marijke: „Ik was een tijdje lid van de puddingvormenkring, maar ik ben niet zo'n heel fanatieke verzamelaar. Alleen als ik iets heel bijzonders vind, koop ik het nog." Ron: „In de badkamer zijn alle langwerpige rode tegeltjes ook hand gemaakt, door Marijke. Maar liefst drieduizend stuks. Dat was een hele klus, maar je ziet dit nergens anders. En omdat we een ronde vorm als muur van de inloopdouche wilden, was dit de oplossing. Met gewone te gels is het erg lastig tegelen op een muur die rond loopt." Watersnoodramp Ron: „Het is een huis met geschiede nis. Dat kun je op verschillende plek ken nog zien. Aan de achterzijde zit ten de kogelgaten in de muur en ook de inslag van een granaat is te zien. Tijdens de watersnoodramp in 1953 stond het water hier een meter hoog. Dat zie je nog en daardoor konden we beneden ook niet stuken; dat houdt gewoon niet op de muren. Het huis is door de jaren heen behoorlijk scheef gezakt. Van de ene naar de andere hoek van het huis was 19 centimeter hoogteverschil. Dat hebben we gro tendeels kunnen herstellen." Marijke: „In de weekenden zijn we hier vaak met zijn zevenen, dan ko men onze kinderen en kleinkinde ren. Er is ruimte genoeg voor ieder een om te blijven slapen.Ron: „Na al dat werk ben ik eigenlijk ook wel trots op het eindresultaat. Ik hoop dat we hier samen oud kunnen worden." Marijke: „Ik ben blij dat Ron destijds toch voor de bijl is gegaan." Even voorstellen li li J vrijdag 28 april 2017 Marijke en Ron zijn trots op het eindresultaat van al hun zwoegen. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE K zielig huis u —Ron Pronk Marijke Lamboo (63), oud-docent techniek en beeldende vor ming. Kunstenaar en eigenaar van de Kunstcadeauwinkel in Brouwershaven Ron Pronk (70), gepensioneerd Zierikzee Adres: Oude Haven 9 Prijs: €694.850 kk Bouwjaar: 1800 Kenmerken: heren huis met monumen taal karakter en au thentieke details. Drie woonlagen met in totaal zeven ka mers. Gelegen in het centrum, aan de haven met vrij zicht. ■rt» Noordwelle Adres: Dorpsring 23 Prijs: €309.000 kk Bouwjaar: 1901 Kenmerken: woon huis met pension met eigen ingang. In to taal negen kamers, vijf badkamers met toilet en een apart toilet. Stenen garage en besloten binnen tuin. Noordgouwe Adres: Ring 3 Prijs: €339.000 kk Bouwjaar: 1870 Kenmerken: voorma lige pastoriewoning met drie woonlagen. Grote achtertuin van bijna 600 m2 met veel privacy. Het pand is een rijksmo nument. Dreischor Adres: Slotstraat 25 Prijs: €419.000 kk Bouwjaar: 1700 Kenmerken: vrijstaand monumen taal woonhuis, be schermd dorpsge zicht. Geschikt als mantelzorgwoning of een praktijk aan huis. Met acht kamers en inpandige garage. Zierikzee Adres: Sint Domus- straat 8-10 Prijs: €359.000 kk Bouwjaar: 1905 Kenmerken: dubbel pand gelegen in het centrum. Stenen ga rage. Vier slaapka mers, dakterras en flexibel in te delen (werk)ruimtes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44