- v\ 4 8 Zeeuwse bedrijven laten op Seafood Expo Global BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Verkiezingen De PvdA is vier jaar lang uit geleverd geweest aan het li- beraal-kapitalisme (18 maart). Het heeft dat verraad met een desastreus verlies moeten betalen. Helaas is hoofdschuldige Diederik Samson al achter een dik rookgordijn verdwe nen, terwijl de andere boos doener Lodewijk Asscher, doodleuk zijn plaats op het pluche weer inneemt. De grootste onrechtvaardig heid echter is, dat voorzitter Hans Spekman, nota bene de echte 'socialist' het veld moet ruimen. Zo intens gemeen werkt nu het politieke be drijf. Chris Verheul Paul Krugerstraat 2flat 39, Vlissingen Woekerrente Iedereen mag van mij lenen (27 maart). Vroeger was je als 15-jarige rijp om te gaan wer ken. Als je wilde leren, dan ging je soms naar de avond school. Als je wilde, bereikte je wat. Veel ouders zullen het CSW Gymnasium niet kun nen betalen. Moet dan de ge meenschap daarvoor zorgen? Waar blijft onze eigen ver antwoordelijkheid? Een stu dielening klinkt wel anders. Maar, bijzondere bijstand? Dat is voor mij niet te begrij pen. Als Middelburger van 82 jaar denk ik: wat hebben wij die bijstand gemist. M. de Graaf A. Lauwereyszstraat 63, Middelburg Kinderarmoede Nu hebben prinses Lauren- tien en staatssecretaris Jetta Klijnsma iets gevonden (11 april) waarmee ze in de be langstelling kunnen komen. Armoede onder kinderen. Een teken dat de verloede ring van de beschaving ge woon doorgaat, want kenne lijk is armoede een normaal onderdeel van de samenle ving geworden. Die twee gaan de gevolgen van armoede voor kinderen aanpakken. Bij het lezen hiervan krijg ik aandrang voor heel slechte dingen. Jetta Klijnsma werkte zelf ja ren mee om het verschil tus sen arm en rijk groter te laten worden, inclusief een toene mend aantal arme mensen in Nederland. De dames gaan niet bestrij den dat er armoede is in een rijk land en dat is voor mij de verloedering van de bescha ving. Het is te vergelijken met kinderen die mager zijn door gebrek aan eten en dat dan oplossen met ze een klei nere maat broek te schenken. Hoe smerig kan liefdadigheid zijn. H. Gericke Singel 67, Westdorpe Brouwerseiland Er is nog steeds geharrewar over het realiseren van het project Brouwerseiland. De gekozen beleidsmakers en -bepalers zijn nauwgezet en voortvarend te werk gegaan. Aan alle wettelijk voorge schreven procedures is vol daan. De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland zal binnenkort een besluit over dit project nemen. Tegen standers blijven zich echter verweren. In de krant (13 april) valt te lezen dat een uitgekozen onderzoeksbu reau de negatieve effecten in kaart heeft gebracht. Een ver twijfelde wanhoopspoging om het tij te keren, immers alle tegenstanders hebben ruimschoots de gelegenheid gehad om te ageren. Of zij daar optimaal gebruik van hebben gemaakt, blijft open. Zo'n onderzoeksrapport wordt inhoudelijk geschre ven binnen de formulering van de opdracht, zo is mijn algemene ervaring binnen grote nationale organisaties. Het prachtige project, geheel passend binnen de doelstel ling en deze tijd, verdient alle lof. De kaarten zijn geschud, ook die van de tegenstanders. Het mag de gemeenteraad worst wezen. Jan van der Straaten Oosterenbanweg 46, Renesse Thermphos Het artikel (13 april) over het reilen en zeilen van Hoechst/ Thermphos vanaf de dag van het faillissement, november 2012, is duidelijk maar niet volledig. De voorgeschiede nis ontbreekt. Vanaf het moment dat Hoechst in 1966 het fabrieks terrein kocht tot aan het fail lissement is er veel negatiefs gebeurd. Bestuurlijk Zeeland liet zich van zijn zwakke kant zien. Denk aan de milieu overtredingen waarbij ont wijkend gehandhaafd werd. Het gekozen bestuur plaatste zich tussen de vervuiler en de bevolking. Zeeland Seaports heeft, na mens de belastingbetalers, tijdens die periode het ter rein van Thermphos gekocht. De radioactieve vervuiling was bekend. Hoe de heer Nahum Galmor, eigenaar van Thermphos er financieel uitgesprongen is, valt moeilijk aan te geven. Zeker is dat de voormalige werknemers en de Zeeuwse bevolking nu op de blaren zitten. J.WMinderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen M t j vrijdag 28 april 2017 PC Duizelende zintuigen op dé beurs van Europa Beursbezoekers bekijken de producten van Lenger Seafood Yerseke. Tijdens de beurs worden veel hapjes gemaakt en gerechten ge kookt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35