f Verboden voor beunhaas, zeurkous en wanbetaler corendon E 17 onverbiddelijk bij fraude met online beoordelingen 8 dagen zon, zee strand op basis van All Inclusive... voordeliger is echt niet mogelijk Vuni Pal ace Ar Ar Ar Ar Ar North cypM AU Inclusive Online recensies worden steeds be langrijker bij onze keuze voor een hotel, restaurant óf klusser. Maar hoe betrouwbaar zijn die referen ties? Een valse review is snel ge schreven. Werkspot zegt fraude tot een minimum te beperken door continu alert te zijn en hard in te grijpen als dat nodig is. Tien jaar geleden vroeg je familie of vrienden naar een goede schilder of loodgieter. Nu is het heel gemak kelijk om online degene met de be ste papieren voor de klus te vinden, recensies tellen zwaar, constateert Werkspot. 56 procent van de men sen die online een klusser zoekt, neemt eerst ervaringen en beoor delingen van anderen door. Zeker voor een klusser die zich net heeft aangemeld op het plat form, kan dat zuur zijn. Eerder con stateerde het Centraal Planbureau al dat nieuwkomers hier een bijna onoverkomelijke achterstand heb ben op mensen die al langer actief zijn en veel positieve beoordelin gen hebben gekregen. Directeur Ronald Egas van Werk spot: „Om die achterstand enigs zins te overbruggen, bieden we nieuwkomers de mogelijkheid om drie referenties op te geven. Die checken we uiteraard wel voordat we ze plaatsen. Het scheelt of er twee reacties staan of nul." Juridisch advies Bij een negatief oordeel neemt het klusplatform contact op met zowel de consument als klusser. „De re censie schrappen we niet, maar we willen wel weten wat er is voorge vallen. Mochten er bijvoorbeeld problemen zijn met de betaling, dan geven we de klant juridisch ad vies. Als de klusser onbetrouwbaar is, dan halen we hem van de site." Vele honderden mensen zijn om die reden geroyeerd. Wekelijks stuit Werkspot op heden die de boel proberen te flessen. De meest voorkomende fraudevorm is een poging om een valse referentie on line te plaatsen. Egas: „Om te voorkomen dat zij zelf of bekenden vragen om de meest fantastische recensies te schrijven, hebben we een paar waarborgen in het systeem inge bouwd." Om klussers niet wijzer te ma ken, wil hij slechts een paar maat regelen verklappen. Ééntje is dat consumenten pas een review kun nen achterlaten nadat zij een klus- opdracht hebben geplaatst én er een match tot stand is gekomen met een klusser. Een andere waarborg: er kan De recensie schrappen we niet, maar we willen wel weten wat er is voorgevallen nooit vanuit één ip-adres van een pc of laptop een klusopdracht én een review worden geplaatst. En wanneer iemand een klus heeft en er opvallend snel een match tot stand komt tussen de klusser en de opdrachtgever, gaan er ook alarm bellen af bij Werkspot. Los van fraude ligt er nog een ge vaar op de loer op de online platfor men: discriminatie. Onlangs trok het Rathenau Instituut hierover aan de bel. Het instituut vreest dat hele groepen worden uitgesloten. Huizenverhuursite Airbnb werd vorig jaar nog met de neus op de feiten gedrukt toen bleek dat Afro- Amerikanen minder kans hadden om een overnachting te boeken. De site nam maatregelen. Bij het klusplatform zijn ze zich bewust van het risico op discrimi natie. De directeur sluit niet uit dat mensen met een niet-Nederlandse achternaam minder snel worden uitgekozen dan klussers met een Nederlandse achternaam. „Dat ge beurt ook in de echte wereld, dus het is een illusie om te veronder stellen dat dit niet bij ons gebeurt." Toch ziet Werkspot vooralsnog geen reden om maatregelen te ne men. „Mensen moeten vrij zijn om de klusser te kiezen die zij willen. Bovendien zijn bij ons geen klach ten binnengekomen over discrimi natie. Zodra klussers óf klanten zich melden, zullen we zeker met dit probleem aan de slag gaan." 8 DAGEN VANAF 5* AU Inclusive corendon.nl ©02375106O6 vrijdag 28 april 2017 GO Natasja de Groot Rotterdam —Ronald Egas AU Inclusive naar Cyprus! 3^# NU MET EXTRA VOORJAARS KORTING Juni nu vanaf.... Juli nu vanaf 2 volw. 2 kind. Aug. nu vanaf.... 2 volw. 2 kind. Sep. nu vanaf C499 C599 €1699 C599 €1699 C549 U wandelt in ca. 20 min. 2 restaurants en diverse bars naar de sfeervolle haven Comfortabele kamers met balkon 3x per dag een gratis shuttleservice en zitje naar het centrum Beoordeeld met een 8.1 Direct aan het (privéjstrand Gratis shuttleservice naar het centrum Gratis wifi (ook op de kamer) Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. De genoemde prijzen zijn exclusief Voorjaarskorting. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17