Hrieps: Hewoon as Oaltied Diabetesvereniging stuurt brandbrief naar informateur KONINGSDAG Walcheren Uit Thuis Surrender sluit traditiegetrouw het festival af. Krijgt de Nederlandse vader meer verlof? Koning Willem-Alexander was gisteravond buitengewoon openhartig tijdens het interview met Wilfried de Jong. Humoristisch, maar bij tijd en wijle ook danig ontroerd. Hij sprak over zijn jeugd en de problemen die hij daarin ondervond, zijn vader en duidelijk geëmotioneerd over het overlijden van zijn broer Friso.pu, zeelandi en 6 Het eigen risico van 385 euro per jaar is bedoeld als financiële rem, zodat mensen geen onnodige zorg 'consumeren'. Voor chronisch zie ken, zoals diabetespatiënten, gaat dat niet op: zij maken hun eigen ri sico standaard op, vaak al binnen enkele weken in het nieuwe jaar. Bijvoorbeeld omdat ze zorg in het ziekenhuis krijgen en insuline ge bruiken. Ruim 1,2 miljoen Neder landers hebben diabetes. „Het bestaande systeem heeft onlogische en ongewenste gevol gen voor deze mensen", oordeelt directeur Olof King van de Diabe tesvereniging Nederland. Eerder bleek al dat sommige chronisch zie ken hun medicijnen opsparen of niet altijd de vereiste dosering ne men om te voorkomen dat ze ge confronteerd worden met fikse re keningen. Recent onderzoek van de Eras mus Universiteit toonde aan dat de verzekeraars al voldoende zorggeld krijgen voor iedere verzekerde met diabetes die ze in hun bestand heb ben. King: „Helaas blijken zorgver zekeraars toch nauwelijks gebruik te maken van mogelijkheden om het eigen risico kwijt te schelden." Vorig jaar regelde zorgverzeke raar VGZ na onderhandelingen met de Diabetesvereniging dat het ge bruik van één voorkeursmedicijn bij suikerziekte niet ten koste gaat van het eigen risico. Maar volgens een woordvoerder is VGZ de enige die deze regeling hanteert. Besluit Iedereen kijkt naar de onderhande laars voor een nieuw kabinet om een besluit te nemen over het lot van het eigen risico. Een ingreep kan verder gaan dan een verlaging, constateren wetenschappers. Ri chard van Kleef, universitair hoofd docent Ziektekostenverzekering (Erasmus), rekent een verschuiving voor. „Zo zou voor een diabetespa tiënt die elk jaar 3.000 euro behan- delkosten heeft, het eigen risico niet moeten gelden voor de kosten tussen o euro en 385 euro, maar pas voor kosten tussen bijvoorbeeld 2.900 euro 3.285 euro." De VVD heeft al in het verkie zingsprogramma laten weten 'slim mer' om te willen gaan met het ei gen risico. In liberale wandelgan gen wordt aan bovenstaand voor beeld gedacht. Andere partijen vin den het nog te vroeg om nu al te speculeren over de uitkomst van de formatie op dit punt. 10°C Nieuwsmedia »P14 FOTO ANP «1 'Bespaar patiënt eigen risico' Mensen met diabetes moeten niet meer gelijk het 'torenhoge eigen risico' voor hun kiezen krijgen. Dat schrijft de Diabetes vereniging Nederland in een brief aan informateur Schippers die vandaag openbaar wordt. De belangenclub krijgt steun van wetenschappers. Edwin van der Aa Den Haag donderdag 27 april 2017 Koude Koningsdag met zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1