i i 14 ZE Dicky Vorster (70) is nu ruim achttien jaar krantenbezorgster in Goes-Noord. „Als je ouder wordt, heb je minder slaap nodig." DICKY VORSTER GOESE BEZORGT NOG ALTIJD MET VEEL PLEZIER n Zonder goede krantenbezorgers ontvangen de abonnees geen krant! Ik stop met mijn krantenwijk als ik op een dag wakker word en er geen zin in heb. Maar dat gebeurt niet. Ik doe het na achttien jaar nog al tijd met plezier. Het kost me geen moeite om half drie op te staan. Als je ouder wordt, heb je ook minder slaap nodig", zegt de 70- jarige Dicky Vorster. Ze bezorgt de PZC in Goes-Noord en is daar assistent-depothouder. „Ik doe dit om iets bij te verdienen. Hier door kan ik wat ruimer leven en bijvoorbeeld mijn kleinkinderen eens wat extra toestoppen. En ik heb drie jaar geleden een nieuwe hobby ontdekt. Reizen. Mijn kleindochter liep toen stage in Suriname en ik kreeg het idee om haar op te halen. Uiteindelijk ben ik daar een maand gebleven. Nu wil ik graag nog een keer op sa- In de envelop zat een hele lieve brief. Dat ik gewaardeerd werd en altijd zwaaide fari. Het lijkt me zo mooi om de jungle te zien, met al die mooie dieren." Voor deze achttien jaar bezorgde Dicky ook wel eens kranten. „Mijn kinderen hadden toen een krantenwijk. Ik hielp hen vaak. 'Blijf jij maar liggen, zei ik dan. Ik ga wel'. Ik ben een nachtmens. Als je ouder wordt, heb je minder slaap nodig. Meestal ga ik rond tien uur naar bed. Maar als er iets leuks op televisie is, wordt het ook weieens elf uur." Vorster weet feilloos de weg in haar buurt en kent er bijna iedereen. En andersom. Regelmatig spreken buurtbewoners hun dank uit voor haar werk. „Een keer hing er een grote envelop aan de deur. 'Voor de krantenmevrouw', stond erop. Er zat 2,50 euro in en een hele lieve brief- dat ik gewaardeerd werd en altijd zo vriendelijk lachte en zwaaide. Dat zijn hele leuke dingen. Natuurlijk zijn er Wil je ook bezorgen? ook weieens mensen kwaad. Als je bijvoorbeeld te hard met de bus kleppert." En er gebeuren soms opmerkelijke dingen 's nachts. „Vrijdagnacht zitten er vaak jon geren op bankjes die terugkomen van het stappen. 'Hé krantenme vrouw!' roepen ze dan. Ik heb ge leerd dat je beter kunt meepraten. Maar ze best zijn aardig, hoor. Als mijn fiets valt, helpen ze me, ook al zijn ze aangeschoten. Er is een tijd geweest dat ik elke vrijdag nacht moest stoppen voor alco holcontrole wanneer ik om drie uur naar het depot ging. Na een tijdje kenden de agenten me en kon ik doorrijden." Opvoeding Dicky is nog niet van plan om bin nenkort te stoppen. „Ik heb een harde opvoeding gehad: altijd blij ven werken. Dat doe ik zolang het lichamelijk kan. Soms denk ik dat ik stop als er een hele gladde win ter komt. Ik ben namelijk bang om te vallen en iets te breken. Maar toen het afgelopen winter een keer glad was, heeft mijn kleinzoon me met zijn vrienden geholpen. En mijn dochter springt ook weieens bij. Een tijd geleden ben ik geval len toen ik aan het bezorgen was. Toen liep ik zes weken met mijn arm in een draagdoek. Met zo'n rijdend boodschappenkarretje heb ik toen mijn krantenwijk wijk ge lopen. Als je je been breekt, kan je niet werken. Maar wel als de ver wondingen boven de navel zitten. Anders moeten anderen het weer voor me opknappen." woensdag 26 april 2017 M 'Blijf jij maar liggen, ik bezorg wel' Joanne Karkdijk -Dicky Vorster, krantenbezorger C- O Dicky Vorster in haar wijk *^in Goes, foto johan van der heijden Heb jij geen moeite met vroeg opstaan en ben je op zoek naar een goede bijverdienste? Dan past het bezorgen van de krant bij jou! Meld je direct aan voor een wijk in jouw buurt op: www.krantenbezorgen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71