NYNKE DE JONG Tovenaar Anande (8) krijgt uitnodiging van pretparkbouwer 'Weggesleurde man deed zelf agressief' 6 Ouders beschuldigd van zware mishandeling Column sjokken, wanhopig piekerend over de gouden formule waarmee de jongelui de zender weer zullen vinden. Die jongeren die zijn over gelopen naar FunX. waar deze cijfers op zijn gebaseerd, is er eentje met 1.250 huishoudens. Nu kan dat representatief zijn, maar deze huishoudens moeten handmatig invullen naar welke stations ze die maanden geluisterd hebben. Handmatig. Daar zit ze, mevrouw Visser uit Leerdam, met haar schriftje op schoot te beden ken waar ze op 24 maart ook al weer naar luisterde. Welke zender zette ze toen aan, in de auto op weg naar haar zus in Kerk Ave- zaath? Heeft ze nog gezapt? Wie was de dj? Je hebt van die mensen die ver knocht zijn aan één bepaalde zen der. Maar er zullen nog veel meer mensen zijn die maar wat grasdui nen. Die beginnen bij Radio 1, wegzappen bij een moeilijk gesprek over de mensenrechten in Kazachstan, even bij Radio 2 blij ven hangen tot een dom belspelle- tje begint en naar 3FM zappen tot ze daar iets van Kensington draaien. Niet alleen voor de televisie kun je hersenloos zappen, dat lukt met de radio ook prima. Altijd op zoek naar een leuk liedje, naar iets échts interessants en te lui om een cd op te zetten. Ik geef het ze te doen, die 1.250 huishoudens die handmatig hun hele luistergeschiedenis bijhou den. Radio-dj's wisselen zo vaak van station dat ik het amper bij houd. Ik heb Ruud de Wild inmid dels overal gehoord. Hoe onthou je dat? Hoe accuraat zijn de aantekenin gen van mevrouw Visser uit Leer dam? En moeten we het hele ra- diobeleid afstemmen op dat schriftje van haar? Niet alleen voor tv kun je hersenloos zappen, ook bij de radio kan dat Het Openbaar Ministerie (OM) verwijt de vader en stiefmoeder stelselmatige verwaarlozing, klei nering, mishandeling en wat de stiefmoeder betreft ook poging tot doodslag. Zelfs toen Wendy al da genlang op het randje van de dood balanceerde, zocht de stiefmoeder in eerste instantie geen hulp. Uiteindelijk belde de stiefmoeder op 16 februari 2015 om 09.30 uur toch het alarmnummer. Wendy (destijds 12 jaar) kreeg een hartstil stand. Ambulancebroeders die zich naar het huis in Roelofarendsveen spoedden, troffen het meisje daar zo koud aan, dat het leek alsof ze al dagen dood was. Haar lichaams temperatuur was 23 graden. Pas na drie kwartier reanimeren kon ze naar het ziekenhuis, een uurtje la ter lag ze aan de long- en hartappa- ratuur. „Wendy is een medisch wonder", zei aanklager Valerie Lan- tain gisteren. Volgens haar is het ook toeval dat het meisje niet over leed. „Toen de stiefmoeder 112 belde, was er net een ambulance heel dichtbij, zodat de reanimatie snel startte." Pas eind vorig jaar legde Wendy een verklaring af. Ze moest negen van de tien keer koud douchen, Toen de stiefmoeder 112 belde, was er een ambulance dichtbij, zodat de reanimatie snel startte werd minstens één keer per week zonder beddengoed opgesloten in een schuurtje en later 'het kleine kamertje' op een bovenverdieping van het ouderlijk huis. In dat ka mertje moest ze maar plassen of poepen. De uitwerpselen gooide ze uit een raam of smeerde ze aan de muren, om ze 'weg te maken'. Haar twee jaar oudere broer Dylan werd ook regelmatig opgesloten of in zijn onderbroek met tape op zijn mond buiten gezet. Deze straffen waren volgens de ouders aangeraden door hulpverle ners. Het OM vindt dat Ron en Pe tra hun fouten niet inzien en alleen anderen de schuld geven. Volgens Ron werden hij en Petra juist door Wendy en Dylan, die in februari 2015 al uit huis was geplaatst, 'ge terroriseerd'. Namens Wendy wordt 20.000 euro schadevergoeding geëist, na mens Dylan 10.000 euro. Het meisje hield aan de operatie een groot litteken op haar borst over en is nog steeds bang om alleen te zijn. Dylan 'vertrouwt niemand meer'. Hij hoopt dat 'geen kind ooit meemaakt wat mij is overkomen'. Alle kinderen van Ron en Petra zijn nu bij pleeggezinnen. Het stel kreeg in maart 2016 van de Haagse rechtbank 18 maanden (Ron) en drie jaar cel, met aftrek van voorarrest. Petra is net twee maanden vrij. Neemt het hof de ei sen van het OM over, dan moet het stel weer de cel in. De Kinderbe scherming wil Ron en Petra uit de ouderlijke macht ontzetten. Het stel heeft nog drie zoontjes. 'Ik wil naar een pretpark', staat op het bordje van Anande Kraaij- eveld. De 6-jarige jongen staat op de vrijmarkt in de Jordaan in een tovenaarspak trucjes te doen voor geld. Zijn beste truc is een konijn uit de hoge hoed toveren. Hij heeft er succes mee, want de euro's stromen binnen. Dan stopt er een Belgische man die vraagt of hij een foto mag maken van Anande. De kleine goochelaar amuseert hem. „Ik ga een pretpark voor jou bou wen", belooft de Belg. 'Dat is fijn', denkt Anande. Met 93 zelf bij elkaar gegoochelde euro's ver laat hij de vrijmarkt. Hij denkt niet meer aan de man die hem een pretpark beloofde. Moeder Jantine (47) heeft e-mailadressen uitgewisseld, maar verwacht niets meer te horen. De Belg blijkt Jeroen Jespers te zijn, een ondernemer die om en om in Amsterdam en Antwerpen woont en op 9 april jongstleden Comic Station heeft geopend in het centraal station van Antwer pen. Het is een binnenpretpark waarin Belgische striphelden centraal staan. Anande mag er op zaterdag 6 mei met zijn moeder als eregast naartoe komen. „Ik ben een beetje zenuwachtig", zegt Anande. „Het is een gloed nieuw park, dus alles blinkt nog." Jespers: „Het was een ongeloof lijk toeval dat ik met de voorberei dingen voor een pretpark bezig Het was een schattig jongetje. Beloften aan kinderen moetje nakomen was en op de vrijmarkt Anande zag die centjes stond te verzame len om naar een pretpark te kun nen gaan." Hij is Anande niet ver geten. „Het was zo'n schattig jon getje." Belangrijker nog: „Beloften aan kinderen moet je nakomen." Voor Anande naar Antwerpen gaat, is er eerst nog een vrijmarkt. Morgen gaat Anande gewoon weer konijnen uit de hoge hoed te toveren. Met het geld wil hij dit keer Lego kopen. De vlucht van Chicago naar Louisville was overboekt. Toen niemand aanbood vrijwillig - en tegen vergoeding - een la tere vlucht te nemen, werden er willekeurig vier mensen uitgekozen om het vliegtuig alsnog te verlaten. De 69-jarige David Dao was een van de pas sagiers die werd gevraagd plaats te maken voor mede werkers van een andere vlieg maatschappij. De man wei gerde echter het vliegtuig te verlaten, waarop hij hevig te genstribbelend aan zijn armen het vliegtuig uit werd gesleept. Volgens een agent gebeurde dat alleen omdat Dao onder geen beding wilde meewer ken. „Hij begon ineens met zijn ar men te zwaaien, met gebalde vuisten", zegt een agent in een verklaring. Doordat hij zo met zijn armen zwaaide, zou hij zijn evenwicht hebben verlo ren en met zijn gezicht op een armleuning zijn geklapt. Passagiers filmden het inci dent met de bebloede Dao, die twee voortanden verloor en volgens zijn advcaat een zware hersenschudding en gebroken neus opliep. De luistercijfers van de Ne derlandse radiostations zijn voor mensen die bij de omroepen werken elke keer weer een ijkpunt. Hoe doen we het? Weten we de luisteraar te berei ken? Wat moeten we veranderen? Ook de verse cijfers werden weer uitgebreid bestudeerd. '3FM blijft zorgenkindje' kopte De Telegraaf. het marktaandeel van de zender blijft maar zakken. Qua luistercij fers zit men tegenwoordig in de middenmoot, ver achter onder an dere QMusic, Radio 2, Radio 1 en lijstaan- voerder Radio 538. Reden om als V T/ 3FM ijsberend door het pand te woensdag 26 april 2017 GO @nynke Luisteren Maar wacht even. De steekproef Wendy leeft nog dankzij 112-hulp Martelpraktijken. Zo vatten tie ners Wendy en Dylan de behan deling samen die zij jaren kre gen van hun vader en stiefmoe der. Het stel hoorde gisteren bij het Haagse gerechtshof vijf jaar (de vader) en zes jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen zich eisen. Jan Belt Roelofarendsveen —Valerie Lantain, aanklager De Amsterdamse Anande (8) maakte op Koningsdag 2015 met zijn goocheltrucs indruk op de Belgische ondernemer Jeroen Jespers. De Belg be loofde het jochie een pretpark en hield zich aan zijn woord. Bettine Winters Amsterdam Anande op de Amsterdamse vrijmarkt van 2015. —Jeroen Jespers De passagier die deze maand met geweld uit een vliegtuig van United Airlines werd gesleept, was volgens agenten agressief en beledi gend. Dat meldt de politie deze week in een rapport. Elisa Heisen Chicago

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6