u Een Koning om in te lijsten 7 Apotheek Oostburg heeft naast een nieuwe locatie in het Gezondheids centrum ook een robot die medicijnen uit de kast haalt. Primera Een kroonjuweel voor in de boekenkast Bestel nu via pzc.nl/koning BON KONINGSBOEK m Er wordt nog flink ge timmerd en gewerkt op de begane grond van het ziekenhuis in Oostburg. Maar wie via de zij-ingang de bordjes naar de apotheek volgt, komt terecht in een gloednieuwe en modern in gerichte ruimte met een Zeeuws- Vlaams duinlandschap op de muur. Sinds afgelopen maandag zit Apotheek Oostburg in het nieuwe Gezondheidscentrum, als eerste van de verschillende zorg aanbieders uit de regio die er sa- Doorde medicijnrobot hebben we meer tijd voor de patiënt men gaan werken. Trots zijn de apothekers Esther Derycke en Evelyn de Caluwé op het Gezondheidscentrum in wording en hun nieuwe werk plek. „Alles is nieuw. Het is eigen lijk een nieuwe job met dezelfde collega's", zegt Evelyn. Dat komt met name door de medicijnrobot. Wie aan de balie staat, ziet door een glazen wand allerlei doosjes medicijnen staan. Als één van de medewerkers een recept invoert in de computer, valt er even later iets in een vakje bij de balie. Alsof iemand achter de wand staat en het doosje erdoor duwt. Achter die wand is de medicijnrobot, door de apothekers al liefkozend 'Rob' gedoopt, aan het werk. In een afgesloten ruimte waar elf duizend doosjes met medicijnen staan. Evelyn: „En dat worden er uiteindelijk negentienduizend." De robot, een soort elektroni sche arm, neemt nieuwe medicij nen in via een lopende band en geeft ze zelf een plek op een plank. Hij onthoudt waar alles staat en kijkt zelfs naar de houd baarheidsdatum: de oudste doos jes pakt hij er het eerst weer uit. Alleen flessen, infuuszakjes en grotere dozen medicatie wor den nog in de lades van voorheen opgeborgen. De robot, waarvan er zo'n hon derd in Nederland zijn en in onze provincie één in Middelburg, zorgt dat de medewerkers meer tijd hebben. Esther: „De tijd die we normaal nodig hadden om een medicijn te halen, kunnen we nu aan de patiënt besteden." En dat werkt, constateren ze al na een paar dagen. Evelyn: „Het geeft meer rust." Ook nieuw is de privacybalie, een balie met glazen wanden en een glazen deur die dicht kan, voor wie iets persoonlijks wil be spreken. Als het niet druk is, wor den mensen automatisch eerst naar die balie doorverwezen. CENTRUM bruna Luxe uitgave met oranje leeslint 288 pagina's dik Prachtige foto's woensdag 26 april 2017 Een robot pakt de pilletjes Sophie Stockman -Esther Derycke, apotheker Apothekers Evelyn de Caluwé (li) en Esther Derycke in de nieuwe apotheek, foto's peter nicolai De medicijnrobot zet doosjes medicijnen zelf weg en onthoudt waar ze staan. In het Gezondheidscentrum in Oostburg komen verschil lende zorgaanbieders zoals de apotheek, huisartsen, fysi otherapeut, podotherapeut en psycholoog samen onder één dak, op de begane grond van het ziekenhuis. Er wordt sinds eind vorig jaar verbouwd in fasen, tegen 4 mei wordt de entree opgeleverd, waar ook de nieuwe receptie komt. In het najaar moet het hele cen trum gereed zijn. Op zaterdag 20 mei is er een open dag. of ga naar een winkeL bij u in de buurt THE READ SHOP O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Primera, The Read Shop. is, rvwrrrj&'K. or. I^lma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67