II Een Koning om in te lijsten y Haven Stavenisse gooit het roer om 7 Het aantal bootjes in de haven van Stavenisse neemt weer toe. Tegen de trend in. Want de Nederlandse pleziervaart zit in een neerwaartse spiraal. Bestel nu via pzc.nl/koning Een kroonjuweel voor in de boekenkast BON KONINGSBOEK Voorzitter Koos Bosters van havenvereniging S.W.S. Stavenisse ziet de toekomst van de jachthaven positiefin. Hij heeft het aantal plezierbootjes de afgelopen maanden duidelijk zien toenemen. De haven is vooral in trek bij sportvissers met een kleine motorboot. De sportvisserij verjongt door nieuwe vismetho- den. Zeilboten zie je er minder. Dat is de trend in watersportland. Negen jaar geleden is de haven van Stavenisse flink onderhanden genomen. Met nieuwe steigers en aanpassingen aan het havenpla teau. Het gewenste resultaat bleef uit. Sterker nog, het aantal lig plaatsen nam fors af. Op het diep tepunt, vorig jaar, waren nog ito van de 183 steigers bezet. Dat kostte de gemeente geld. Dit jaar is een tekort van 15.000 euro begroot, volgend jaar 10 mille. Tarieven Het roer moest om, vond de lokale politiek. Dus werd projectbureau Vrolijks uit Breda in de arm geno men. Met als resultaat een rapport met aanbevelingen hoe de haven van Stavenisse er weer bovenop kan komen. Toespitsen op vissers, lagere lig plaatstarieven en meer voorzie ningen is waar het in een noten dop om draait. En die aanbevelin gen zijn ter harte genomen. Met We hebben geïnvesteerd in de website zodat we beter vindbaar zijn resultaat. Wie nu een bootje wil aanme ren in de haven van Stavenisse be taalt niet langer 36 euro per vier kante meter, maar 28,50 euro. Een forse daling, maar wel in lijn met de overige ligplaatstarieven in de regio. Na het uitbaggeren van het havenkanaal is ook de toegankelijk van de getijdehaven sterk verbe terd. Al blijft het voor zeilboten met een diepgang van meer dan twee meter nog altijd een lastig verhaal. De drempel van de keer sluis is met 2,30 meter het struikel blok. Beter vindbaar Terwijl de tarieven zijn gedaald, is geïnvesteerd in extra voorzienin gen. Zoals draadloos internet. Steeds meer mensen verblijven langere tijd in de haven, dan is dat onmisbaar, zegt Bosters. Ook de sanitaire voorzieningen zijn aan gepakt en er zijn nieuwe zwem- trappen geplaatst. „Tot slot heb ben we geïnvesteerd in een nieuwe website zodat we online beter vindbaar zijn. Dat werkt." Hoewel de haven sterk is verbe terd, hebben Bosters en de leden van de havenvereniging nog volop wensen. Eén daarvan is platbo dems laten aanmeren. „Net als vroeger toen de schepen bieten vervoerde naar Brabant. Dat maakt het plaatje voor toeristen pas echt compleet." Dit seizoen heeft de vereniging als doel zoveel mogelijke lege lig plaatsen bezetten. Nu zijn dat er nog ruim veertig. Vooral de stei gers voor grote boten zijn een probleem. „Daar is niet of nauwe lijks vraag naar, maar die leveren per saldo wel het meeste geld op." Hoewel de bezettingsgraad in de lift zit, buigen burgemeester en wethouders zich over de toe komst van de haven. „In 2018 gaan we aan de slag met onderzoek om de haven van Stavenisse in een andere vorm te benutten", zegt wethouder Frank Hommel. „Ver koop kan een mogelijke optie zijn." brunc imn Primera Luxe uitgave met oranje leeslint 288 pagina's dik Prachtige foto's woensdag 26 april 2017 BE Meer bootjes door lage prijzen Timo van de Kasteele In de haven van Stavenisse moet de bezettingsgraad omhoog, fotoanthonyverolme -Koos Bosters of ga naar een winkel bij u in de buurt O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Primera, The Read Shop. \Jcnrv 7-1 ccccr üs wurrQï/H- uk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61