Hulptroepen bij tijdelijke traplift Invulling voor Hummelsoos Yerseke 6 Jan Kettelerij weer op reis naar Sprimont ALARMSYSTEMEN CEDERHOF WAARSCHUWT Zorgcentrum Cederhof waar schuwt via zijn Facebookpagina voor de 'opdringerige manier' van benaderen die de colporteurs van Sociale Controle, zoals het bedrijf zou heten, hanteren om hun mo biele alarmsysteem aan de man te brengen. Mensen kunnen deze alarmkastjes om hun pols of hals dragen. In geval van nood is één druk op de knop voldoende om hulp in te schakelen. „Als iemand al een persoons alarm heeft, wil men dit alarm 'even controleren'. Tevens zegt men samen te werken met zorgpartijen in de gemeente Kapeile. Allemaal niet waar. Trap er niet in en waar schuw ouderen in uw omgeving", schrijft Cederhof in het bericht, dat inmiddels tientallen keren gedeeld is. Het zorgcentrum wil niet pu bliekelijk reageren, maar heeft de waarschuwing geplaatst naar aan leiding van verschillende veront rustende telefoontjes. Ook bij de gemeente en politie zijn de afgelopen twee dagen di verse meldingen binnengekomen. De verkopers lijken te weten waar ze moeten zijn, want ze hebben voornamelijk aangebeld bij oudere mensen. „Niet alleen bij serviceflats en aanleunwoningen in de buurt van Cederhof', zegt burgemeester Anton Stapelkamp. „Ze zijn ook ge zien in andere delen van Kapeile, bijvoorbeeld de Oude Bosstraat." Hoeveel mensen er daadwerke lijk gedupeerd zijn, durft de burge meester niet te zeggen. „De politie is maandag poolshoogte gaan ne men, maar toen werd de colportage afgedaan als voorlichting en dat is niet verboden. Inmiddels heb ik be grepen dat een aantal mensen wel degelijk een overeenkomst heeft getekend. Dat betekent dat het be drijf aan het venten is zonder ver gunning en dat is strafbaar." Stapel kamp heeft de politie verzocht op te treden. Hij adviseert mensen om waakzaam te zijn als er een verko per aan de deur staat. „Vraag de col porteur altijd naar zijn vergunning en bel de politie als je het niet ver trouwt." SPIJT Koper heeft bedenktijd De lift in seniorencomplex Dijk- stede in Heinkenszand wordt ver vangen. Een operatie die vijf we ken duurt. Om de bewoners van de 56 huur- en koopappartemen ten toch naar boven en beneden te helpen, worden trapliften ingezet. „We hebben gemeend om het niet te zoeken in een technocrati sche oplossing", zegt directeur Pe ter Bevers van R&B Wonen. En dus is er voor gekozen om niet al leen twee tijdelijke trapliften te bouwen, maar ook te zorgen voor hulp bij het bedienen. Dat gebeurt zeven dagen per week, 's och tends, 's middags en aan het begin van de avond. „Als medewerkers van R&B Wonen nemen we ie dere dag de eerste twee uur voor onze rekening", zegt Bevers. „Wat is er leuker dan direct contact met onze huurders." De overige uren komen inleen- krachten assisteren van een uit zendbureau die ervaring heeft met werken met senioren. Alle bewoners hebben ook instructies gehad hoe ze de trapliften kunnen bedienen. R&B wonen heeft ook rollators, rolstoelen en scootmobielen ge huurd. Die staan beneden klaar voor de bewoners, want het is nu eenmaal niet mogelijk om de ei gen rolstoel of rollator mee te ne men met een traplift. THOLEN Beeldend kunstenaar Jan Kettelerij uit Tholen is geselecteerd om deel te nemen aan het Interna tionaal Beeldhouw Symposium in Sprimont. Vijftien kunstenaars uit allerlei landen gaan daar aan de slag met Belgisch hardsteen. Iedere deelne mer aan het symposium werkt aan zijn of haar eigen beeld dat tussen de anderhalve en twee meter hoog wordt. Sprimont ligt iets ten zuiden van Luik en heeft diverse steen groeves met Belgisch hardsteen. Kettelerij werd eerder in 2015 voor Sprimont geselecteerd en maakte toen de sculptuur 'Croissance et Mouvement'. Dat beeld staat nu in de beeldentuin bij het Nieuwe ABG in Bergen op Zoom. Peuterspeelzaal De Hummelsoos in Yerseke staat leeg sinds 2010. Toen vertrok Kibeo naar het Moerplein. Sindsdien is het niet gelukt een ko per of huurder te vinden. Christelijke kinderopvang Het Oogappeltje was in 2013 ook al in beeld als mogelijke huurder of ko per, maar dat mislukte. Het Oogap peltje vond een andere locatie en groeide daarna als kool. Er kwam een tweede vestiging in Kapeile en in Yerseke is de huidige ruimte in middels te krap geworden om nog verder te groeien. „We zitten inmiddels rond de 100 kinderen", vertelt eigenaresse Karin Brondsema. Onlangs besloot de gemeente opnieuw contact te zoeken met de kinderopvang. Om de tafel In mei gaan Brondsema en de ge meente met elkaar om tafel om de laatste details te bespreken. Daarna moet de gemeente het pand nog aanpassen. Wanneer de handteke ningen worden gezet en Het Oog appeltje kan verhuizen is niet be kend. IN DE REGIO Orgelconcert in Grote Kerk Fietstocht in Kapeile en omgeving Binnenkijken bij hospice Het Clarahofje Opening tentoonstelling De Verrassing MIJN DORP, MIJN STAD Woensdag woensdag 26 april 2017 BE' Venters azen op Kapelse ouderen Een aantal ouderen uit de ge meente Kapeile is slachtoffer geworden van oplichting. Ze zijn in zee gegaan met een bedrijf dat huis-aan-huis alarmsyste men verkoopt. Ellen Jobse Kapeile Bijna iedereen heeft er wel eens mee te maken (gehad): een huis-aan-huisventer aan de deur die een abonnement of pro duct probeert te ver kopen. Sommige mensen voelen zich overrompeld als zo iemand aan de deur staat en kopen iets waar ze later spijt van krijgen. In de wet is vastgelegd dat een consument recht heeft op veer tien dagen bedenk tijd. Binnen die twee weken kan hij zijn koop ongedaan maken. Let op: de bedenktijd geldt al leen als het product meer dan vijftig euro heeft gekost. Alle re gels rondom colpor tage zijn te vinden op de website www.consuwijzer.nl. Melita Lanting Heinkenszand Voormalig peuterspeelzaal De Hummelsoos in Yerseke krijgt een nieuwe invulling. De ge meente wil het pand verhuren aan de christelijke kinderopvang Het Oogappeltje. Het contract is nog niet getekend. In mei gaan de partijen om de tafel. Melita Lanting Yerseke GOES Stichting Muziek in de Grote Kerk Goes houdt vrijdagavond 28 april een Oranje orgelconcert in de Grote Kerk. Het concert wordt ge geven door Arno van Wijk (foto), de stadsorganist van Goes. Het concert begint om 20.00 uur. Entree is 8 euro en 5 euro voor do nateurs van de Stichting Muziek in de Grote Kerk Goes. KAPELLE Het Fruitteeltmu seum houdt op za terdag 29 april een bloesemfietstocht in Kapeile en omge ving van ongeveer 20 kilometer. Een gids vertelt daarbij over het heden en verleden van de fruitteelt in Kapeile. Na afloop is er kof fie en thee. Kosten voor deelname zijn 9 euro, inclusief toegang tot het Fruitteeltmuseum. GOES Hospice Het Clara hofje in Goes houdt maandag 1 mei open huis. Mede werkers staan tus sen 19.00 en 21.00 uur klaar om een rondleiding te geven, Het Clara hofje ligt aan de 's- Heer Hendrikskin- derendijk 100 in Goes, aanmelden is niet nodig. ELLEWOUTSDIJK Het Kerkje van Elle- woutsdijk opent za terdag 29 april de aquareltentoonstel ling De Verrassing. Met deze expositie brengen de leerlin gen van aquarel schilder Henk Bis schop uit Wemel- dinge een eerbe toon aan hun leer meester. De bijeen komst begint om 14.30 uur in het Kerkje van Elles- diek. KAMPERLAND Water- en strandsportcentrum Movement Sports in Kamperland viert zondag 30 april de opening van het water- en strandsportseizoen. Bezoekers kunnen van 13.00 tot 16.00 uur meedoen aan verschillende, gratis activiteiten, zoals bumperballen, shoot out en mega suppen. Het sportcentrum is te vinden aan So phia Boulevard 25A in Kamperland. ARCHIEFFOTO FRANK DE ROO GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - Inloopspree kuur voor vragen over de computer; 10.00-11.00 uur- Spreekuur van wijk agent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur- Wekelijks Digitaal Café; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15- 17.15 uur - Zaalvoet bal vanaf 15 jaar; Rooseveltlaan 87, 19.00 uur - Start Fietstocht; Sport zaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Theater de Mythe, 20.00 uur- African Sunset Show door Abafazi KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor senio ren; 19.15 uur - Bridgeavond KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur- Bewegingsuur voor 50+ RILLAND Restaurant de Nieuwe Vliedberg, 10.00 uur - Wande len in groepsver band; YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, overdag - Expositie keramiek Jos van Bommel BUMPERBAL EN SUPPEN IN KAMPERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60