Kunst schouwen in kerkjes en schuren Malta moet wachten op geluidswal 6 Gemeente stelt eisen aan verkoop panden Modelkamer Mondragon opent deur De hervormde gemeente in Sirjans land heeft serieuze belangstelling voor aankoop van de voormalige openbare school in Sirjansland. Vol gens scriba Johan van Steensel gaat het vooralsnog om 'verkennende besprekingen'. De kerkgemeen schap huurt nu iedere week ruimte voor de kindercrèche en zondags school in het dorpshuis. Ook wordt regelmatig uitgeweken naar Brui- nisse. „Het punt is dat we doorde weeks altijd de kerkzaal moeten ombouwen voor een aantal activi teiten. Als we de oude school zou den kopen, kunnen we daar de din gen doen waar ons kerkgebouw ei genlijk niet geschikt voor is", zegt Van Steensel. „En eventueel kun nen we met andere initiatieven om ons heen de handen ineen slaan, als dat valt te combineren." Van Steensel benadrukt dat de kerkrentmeesters nog volop aan het rekenen zijn of een aankoop en ver bouwing van de school financieel ook haalbaar is. „Het zou zomaar kunnen zijn dat de conclusie wordt dat huren in het dorpshuis goedko per blijft." Eventueel kunnen we met andere initiatieven om ons heen de handen ineen slaan, als dat valt te combineren De gemeenteraad heeft in ieder geval een stokje gestoken voor con currerend gebruik. Op initiatief van LSD is unaniem een motie aange nomen, waarin wordt bepaald dat eventuele toekomstige maatschap pelijke activiteiten in de oude school het dorpshuis niet in de wie len mogen rijden. Voordat de ge meente besluit tot verkoop over te gaan, kan de bestemming van het gebouw worden gewijzigd om die functie te beperken. LSD-fractievoorzitter Robbert Lievense en CDA-raadslid Marleen van Kooten hebben maandagavond overlegd met de 'denktank' van Sir jansland, die ideeën verzamelt voor hergebruik van het markante schoolgebouw. Volgens woordvoer der Ton Wingelaar gaan de meeste handen op elkaar voor een verbou wing tot wooncentrum: „Iets met vier appartementen in de voorste twee lokalen en een gemeenschaps voorziening voor een fysiothera peut of iets dergelijks in de grotere ruimte achterin." Volgens Wingelaar bestaat zowel onder jongeren als ouderen onder de 340 inwoners behoefte aan een sociale huurwoning. In het dorp staan vrijwel alleen koophuizen. Af gesproken is dat de dorpsraad een dorpsplan opstelt, waarin wensen en (financiële) mogelijkheden voor Sirjansland op een rij worden gezet. Voor de 24ste keer komen profes sionele kunstenaars uit het hele land naar Schouwen om te expo seren in kerkjes, boerenschuren, tuinen, molens en landgoederen. De jaarlijkse Kunstschouw is van 17 tot en met 25 juni. De locaties - vaak privé en alleen tijdens het evenement geopend - zijn per fiets of met de auto te bezoeken. Ze vormen het decor voor heden daagse, beeldende kunst. De ope ning is 16 juni in de kerk van Haamstede. Zoals elk jaar geeft stichting Kunstschouw Wester- schouwen een catalogus uit. De presentatie is vrijdagmiddag 5 mei in De Torenhoeve in Burgh- Haamstede. Stichtingsvoorzitter Edzard Gelderman overhandigt het eerste exemplaar aan Wille nden Lemkes, locatiehouder van De Drie Wilgen in Ellemeet. De Kunstschouw is in 1994 be dacht door twee ambtenaren van de voormalige gemeente Wester- schouwen. ZIERIKZEE Wie overweegt een suite van het nieuwe Hotel Mon dragon in Zierikzee te kopen, kan aanstaande zaterdag in een model kamer op het bed ploffen om de keuze te vergemakkelijken. De verkoop van hotelkamers en suites in het nieuwe hotel in het hart van Zierikzee start zaterdag. Dat gebeurt met de opening van een Mondragon-hotelkamer op ware grootte, aan de Oude Haven, waar belangstellenden kunnen er varen hoe het is om in Mondragon te slapen. De opening wordt om 10.30 uur verricht door burgemees ter Gerard Rabelink. Iedereen is welkom om daarbij te zijn. Omdat bewoners van Malta al heel lang last hebben van het razende verkeer op de N59, wordt een ge luidswal langs de weg geplaatst. Eentje gemaakt van kokos. Begin dit jaar, was de verwachting, zodra Rijkswaterstaat de vergunning zou hebben verleend. Maar die vergunning komt maar niet, zegt Rini van Vossen namens de bewonersvereniging. „De ge meente heeft alles rond, maar Rijkswaterstaat nog niet. Daarom ligt alles stil. Daar balen we van, want het seizoen is weer begonnen en het lawaai neemt alweer snel toe." Ook bij de gemeente Schouwen- Duiveland, die ruim twee ton voor het scherm uittrekt, wacht men met smart. „We hebben de vergun ning in november vorig jaar aange vraagd, maar die is nog steeds niet binnen", vertelt wethouder Jacque line van Burg. „We vragen er regel matig naar. Vorige week hebben we er nog een e-mail over gestuurd." Dat heeft geholpen. „De ge meente heeft gelijk", zegt Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat. „De vergunning zou er al een tijdje moeten liggen, maar dat is door een vervelende samenloop van om standigheden niet gelukt. We zijn ons bewust van de urgentie en wer ken er inmiddels hard aan om de vergunning binnen een paar weken gereed te hebben, zodat de geluids wal bij Malta kan worden ge plaatst." IN DE REGIO Optreden Scaldis Jazzband Hanne de Vries spreekt in Noordgouwe Binnenkijken bij hospice Het Clarahofje I MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 26 april 2017 SD Kerk heeft plannen met oude school De verkoop van oude schoolge bouwen op Schouwen-Duive- land mag onder geen beding een bedreiging vormen van de dorpshuizen in de betreffende kernen. De gemeenteraad heeft met Sirjansland als voorbeeld duidelijke grenzen getrokken om concurrentie bij hergebruik van de leegstaande panden te voorkomen. Marcel Modde Sirjansland -Johan van Steensel De raakvlakken van kunst met mode, design en architectuur vormen dit jaar het thema van de Kunstschouw in de Schou- wen-Duivelandse Westhoek. Ton van den Nouweland Burgh-Haamstede Door 'een vervelende samen loop van omstandigheden' moe ten bewoners van de Zierik- zeese wijk Malta nog langer wachten op hun geluidswal. En intussen neemt het seizoensla- waai alweer toe. Wendy Wagenmakers Zierikzee ZONNEMAIRE De Scaldis Jazz band geeft zondag 30 april een optre den in d'Ouwe Smisse in Zonne- maire. De aftrap is om 14.40 uur. Om streeks 17.30 uur is het optreden afge lopen. Het pro gramma is te vinden op de website: ouwesmisse.nl. NOORDGOUWE Aanbiddingsleider Hanne de Vries is zondag 30 april te gast in de Christen gemeente in Noord- gouwe. De Vries zal dan spreken en solo spelen. De dienst begint om 10.00 uur in dorpshuis De Gouwe aan Vijver bergstraat 8 in Noordgouwe. GOES Hospice Het Clara hofje in Goes houdt maandag 1 mei open huis. Mede werkers staan tus sen 19.00 en 21.00 uur klaar om een rondleiding te geven. Het Clara hofje ligt aan de 's- Heer Hendrikskin- derendijk 100 in Goes, aanmelden is niet nodig. KONINGSDAG OOSTERLAND OOSTERLAND In het koningsdagprogramma dat gisteren in de krant stond, is voor Oosterland per abuis het pro gramma van 2016 geplaatst. Het juiste is als volgt: 10.00 uur: koffie met oranjetompouce; 10.45 uur: uitdelen ballonnen; 11.00 uur: vertrek optocht richting St. Joostdijk met oplaten ballonnen; 12.00 uur: vrijmarkt; 14.30 uur: poppenkastvoor stelling; 14.30 uur: Oud-Hollandse spelen voor basisschool leerlingen; 16.00 uur: zeskamp voor jeugd vanaf 12 jaar; 18.30 uur: 'Ik hou van Oosterland'; 20.00 uur: Oranjebal met zanger Michel Enders en dj Winston, archieffoto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Fiet sen van José Koe- brugge; Yogacen- trum Be happy, 16.30-17.45 uur: Yogales Marianne van den Haak; BRUINISSE Brusea, 11.00-17.00 uur: Museum open; De Vanger, 08.45 en 10.30 uur: Yoga door Jacqueline Binnen dijk, 20.00-22.00 uur: Badminton; Ichtus Kerkplein, 9.45-11.30 uur: Koffie-inloop; BURGH-HAAM STEDE Brasserie Duinen van Haamstede, 19.30 uur; Konings- nach o.l.v. de Witte van Haemstede; Boswachterij Excursieschuur, 13.30-15.00 uur: Ex cursie Kabouterpad, 20.00 uur: Reeën speuren; Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Expositie 25 jaar museum en Wind kracht; Dorpshuis de Schutse, 09.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.00-21.30 uur: Drumband; ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: Yogales van Ingrid Geers; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziekver eniging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; OOSTERLAND De Oosterhof, 13.30 uur: Koersbal; OUWERKERK Watersnood museum, 10.00- 17.00 uur: Foto expositie Jakarta; 11.00 en 13.00 uur: Familierondleidin gen, 11.30-16.00 uur: Inloopworkshops; RENESSE Centrum, 08.00- 15.00 uur: Seizoens- markt; Diverse loca ties, 09.30-17.00 uur: Activiteiten Kindervakantie week; Dorpshuis, 09.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling; De Wieken, 14.00 uur: Themamiddag Dementie en finan ciën; Gravensteen, 14.30 uur: Rondlei ding; Stadhuismu seum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zilver van Kaft tot Kaft; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop Breek de Week; Haven Bomme- nede, 11.00-14.30 uur: Op zoek naar de Grote Vijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54