9 €20 €200 €50 WAT MAG'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en eBay naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week: een kroeg die kan varen én kan rijden. Het onderstel voor op de weg is van staal. „Dat heb ik zelf ge last. Eigenlijk heb ik alles zelf gedaan. Van het ontwerp tot en met de bouw. Alles, behalve de bekleding. Die heeft mijn moeder achter de naaimachine voor elkaar gemaakt." Vincent Seiger (25) uit Deurningen ging daarbij niet over één nacht ijs. „Ik heb er een paar maanden over gedaan om uit te zoeken wat wel en wat niet mag, op de weg en op het water. Er zijn links en rechts wel wat wenkbrauwen omhoog gegaan. De autoriteiten hadden lang niet altijd een passend antwoord op mijn vra gen." Biertje De caféboot van Vincent is zes meter lang en twee meter veertig breed. Het anderhalf ton zware bouwsel telt vier drijvers in de breedte en vijf in de lengte, elk met een inhoud van 220 liter. „Met mijn multimover, een elektrisch karretje waar ik zelf een zadel op heb gezet, rijd ik de mensen bijvoorbeeld naar het Twentekanaal. Het gaat niet om snelheid. De gasten zitten gezellig aan de bar met een biertje. Bij het kanaal kan ik de boot makkelijk het water in rijden. Zodra hij drijft, gaan de pinnen eruit en komt het stalen onderstel los van de boot. Dan gaat de buitenboordmotor aan. Lekker varen met een biertje en een hapje van de barbecue." Het idee voor de boot kwam voort uit Vincents bedrijfsfilosofie. „Je wordt veel succesvoller als je iets doet wat een ander niet doet. Een Het duurde een paar maanden voor ik wist wat wel en niet mag op de weg en op het water bierfiets zie je op elke hoek van de straat. Ik heb met de boot een half jaar gedraaid en een goede start ge maakt. Ik zat elk weekend op het wa ter met vrijgezellenfeesten, bedrijfs uitjes, ga zo maar door." Daar kwam verandering in toen Vincents broer overleed. „Hij zou de kwekerij van mijn ouders overnemen. Na zijn overlijden vond ik dat ik het bedrijf moest voortzetten. Daarom staat de caféboot nu te koop." Kraam Vincent heeft met de boot ook op markten en braderieën gestaan. „Eén van de zijkanten kun je uitklappen. Dan heb je een soort kraam. Een drankvergunning heb je niet nodig. Ook geen vaarbewijs. Ik moest wel een diploma sociale hygiëne hebben. Daarbij leer je onder andere hoe je moet omgaan met mensen die een slokje te veel op hebben. Maar er is nog nooit iets gebeurd, geen man overboord of zo. Het is gewoon gezellig." woensdag 26 april 2017 Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: dagje vrijmarkt Mieke Hoeder (46) uit Terneuzen: „Als ik naar de vrijmarkt ga, pin ik van tevo ren 200 euro. Dat is een stukje zelfbe scherming; meer mag ik niet uitgeven van mezelf. Op een markt heb je vaak meer aparte dinge tjes en kom je snel in de ver leiding te veel te kopen. Johnny van de Pas(59) uit Goes: „Wat ik op een vrijmarkt uit geef, varieert. Het is maar net wat er te kopen valt. Ik maak er met mijn vrouw een gezellig dagje van. We doen een drankje, kijken een beetje naar het pu bliek en snuf felen een beetje rond. Af en toe kopen we iets, bij voorbeeld bij kinderen die trots hun waar hebben uitge stald. Voor zo'n dagje vind ik 50 euro een mooi bedrag." Vincent Seiger bouwde het rij dende schip zelf. FOTO CARLO TER ELLEN Object caféschip Verkoper Vincent Seiger, Deur- ningen Prijs 34.500 euro Gezien op Markt plaats Phuong Phan (14), Rilland: „Vooral als het mooi weer is, vind ik het wel leuk om met vriendinnen over zo'n vrij markt te lopen. Puur voor de gezelligheid. Heel soms koop ik we ieens iets, bij voorbeeld sie raden of kle ding bij een kraampje. Het ligt er net aan of ze leuke dingen heb ben. Ik geef ei genlijk nooit meer dan 20 euro uit op zo'n markt. Ik zou er niet snel duurdere producten kopen, die haal ik liever bij een winkel." over een vrij markt en stuit ten we op prachtige magnetische sieraden. Toen kreeg ik - heel lief - er eentje van hem cadeau." Geen man overboord Thiemo Burger Vorig jaar liep ik met m'n man Stalen sloep: 44.900 euro (Marktplaats, Sint Nico- laasga) Rondvaartboot/partyboot: bieden (Marktplaats, Giethoorn) Grach tenboot/ party boot: 4.750 euro (Markt plaats, Schager- brug)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48