zijn toekomst bij NEC na ontslag Hyballa Ibrahimovic niet het einde van zijn carrière te betekenen 23 je 35ste geen probleem om volledig te herstellen van een kruisband blessure, zo verzekert orthopedisch chirurg Rien Heijboer. „Het nadeel van zijn leeftijd is niet zo groot", zegt de kniespecialist. „Er is wat dat betreft geen verschil met een 20-ja- rige." Volgens Heijboer is het vooral de vraag wat de bijkomende schade is die Zlatan opliep, nadat hij zo onge lukkig terechtkwam na een lucht duel met Anderlecht-verdediger Kara Mbodji. „Ik hem neer zien ko men met overstrekte knie. Als zijn Het nadeel van zijn leeftijd is niet zo groot, wat dat betreft is er geen verschil met een 20-jarige kruisband kapot is, draait het uit op een operatie. Dat kost een maand of acht, maar hij kan daarna terugko men op zijn oude niveau. Is zijn meniscus kapot en is er ook kraak- beenschade, dan wordt het een moeilijk verhaal." Lundqvist heeft er sowieso een hard hoofd in. In zijn verslag over de wedstrijd Manchester United - Anderlecht schreef hij meteen dat Zlatan zijn laatste wedstrijd op dit niveau had gespeeld. „Dit is een heel vervelende blessure als je 35 bent. Zlatan wordt in oktober 36. Hij wil waarschijnlijk nog ergens in Amerika een contract verdienen. Maar hij zal niet meer terugkomen in de Premier League." Speciaal Laat Zlatan het maar niet horen. De beresterke spits, die in zijn loop baan nooit te maken had met ern stige blessures, bepaalt zelf wel waar en hoe hij afscheid neemt. „Zo schat ik hem wel in", zegt Heijboer, die de Zweed in diens periode bij Internazionale één keer onder zocht. „Het is een sterke jongen, ook mentaal. En Zlatan is natuurlijk een speciale. Ik denk niet dat dit het einde van zijn carrière is." Voor Pettersson was het dat wel, al wilde ook hij daar aanvankelijk niets van weten toen hij op zijn 35ste bij Göteborg dezelfde kruis band scheurde als tien jaar eerder. „Ik kon het wel opbrengen om weer te revalideren en was er ook bijna", zegt hij. „Ik had nog door kunnen voetballen, maar liep het risico dat het erger zou worden. Toen heb ik op mijn 36ste besloten om te stop pen." zijn éénjarige verbintenis automa tisch met een jaar verlengd indien de club in de eredivisie blijft. Met oude bekenden aan het roer hoopt NEC het tij te keren. De club leiding heeft de clubiconen De Groot en Pothuizen doorgeschoven vanuit het beloftenteam. Hoe lang het interim-duo aanblijft bij de hoofdmacht, is nog niet duidelijk. De nieuwe hoofdtrainer moet ko mende maandag voor de groep staan. NEC kijkt zowel intern als extern naar opties, dus wellicht blijven De Groot en Pothuizen nog een tijdje zitten. Voor De Groot (57) is het zijn vierde periode als interim-trainer van NEC. Hij was jarenlang assis tent bij het eerste, maar werd voor dit seizoen teruggezet naar de be loften. Toen De Kruijff hem maan dag benaderde, hapte De Groot niet meteen toe. „In eerste instantie heb ik nee gezegd. Bij de beloften heb ik veel plezier. Maar NEC moet verder. Ik kan de club niet in de steek laten. Patrick alleen voor een spelersgroep van dertig man laten staan, dat is een beetje veel. Dus doen we het met z'n tweeën", aldus De Groot, die als hoofdtrainer naar buiten zal treden en over de benodigde papie ren beschikt. Patrick Pothuizen (44) was vorig seizoen nog de teammanager van NEC. „Voor mij is dit een mooie stap", zegt de voormalige verdedi ger van de club. „Bij Jong NEC heb ik het leuk gehad, maar ik zit het liefst bij het eerste elftal. Dat is toch het hoogste." UITSLAGEN woensdag 26 april 2017 GO gÊfepèM v M A'.andard JAv^vtere>i Zlatan strekt zich tegen Liver pool om doelman Simon Migno- let te kloppen, foto proshots -Rien Heijboer (chirurg) Patrick Pothuizen (midden) tijdens de training van NEC van giste ren. FOTO BERT BEELEN TENNIS Mannen. Barcelona, tweede ronde: Evans (GBr) - M. Zverev (Dui/14) 6-4 6-4, Car- reno (Spa/7) - Seppi (Ita) 6-4 6-2, An derson (ZAf) - Ferrer (Spa/13) 6-3 6-4, Sugita (Jap) - Gasquet (Fra/9) 4-6 6-3 7-6 (3), A. Zverev (Dui/8) - Almagro (Sp) 7-6 (4) 4-6 6-4, Thiem (Oos/4) - Edmund (Britain) 6-1 6-4, Paire (Fra/17) - Granollers (Spa) 6-3 7-6 (6). Boedapest, eerste ronde: Haase (Ned) - Schwartzman (Arg/8) 6-1 6-3, Fratangelo (VS) - Simon (Fra/5) 6-4 6-1. Vrouwen. Stuttgart, eerste ronde: Koeznetsova (Rus/8) - Bertens (Ned) 6-3 5-7 6-3, Sevastova (Let) - Stosur (Aus) 6-1 4-6 6-3. WIELRENNEN Ronde van Romandië. Proloog. 1. Felline (Ita) 4,8 km in 5.57,2. Dowsett (GBr) op 0.02,3. Edmondson (Aus) 0.07,4. Schachmann (Dui) 0.08, 5. Campenaerts (Bel), 6. Roglic (Slv) 0.09,11. Bouwman 0.11, 22. Kelderman 0.16,36. Gesink 0.20,38. Tolhoek 0.21.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23