Assistent Brandts twijfelt over Zware knieblessure hoeft ook voor 35-jarige 22 Zorgt de zware kruisbandblessure van Zlatan Ibrahimovic (35) voor het einde van een tijdperk? Zelf gelooft de Zweedse superster nog heilig in een comeback. En hij is niet enige. „Zlatan is natuurlijk een speciale." Kort Makkelie leidt bekerfinale Danny Makkelie (foto) is zondag de scheids rechter in de finale van de KNVB-beker tus sen AZ en Vitesse. Het is voor het eerst dat de 34-jarige arbiter dit duel in Nederland mag leiden. Hij wordt mede geassisteerd door videoscheidsrechter Pol van Boekei, die vanuit Hilversum toegang heeft tot alle camerabeelden uit het stadion. Oranje ontmoet Noorwegen De Nederlandse voetbalvrouwen zijn bij de kwalificatie voor het WK voetbal 2019 in Frankrijk ingedeeld in een groep met Noor wegen, de Europees finalist van 2013. Verder nemen ze het op tegen Ierland, Slowakije en Noord-Ierland. Hiariej weg bij FC Groningen Tom Hiariej vertrekt na dit seizoen bij FC Groningen. De 28-jarige Groninger be hoorde maar liefst tien jaar tot de selectie van de club, maar wees een aanbod om zijn aflopende contract opnieuw te verlengen onlangs af. Manllnited wil Griezmann Manchester United heeft concrete belang stelling getoond voor Antoine Griezmann (foto). Dat heeft zijn zaakwaarnemer Eric Olhats in een Frans tv-programma gezegd. In het contract van de speler van Atlético Madrid is een clause opgenomen dat hij voor 100 miljoen euro mag vertrekken. Flitsen Titel Contract Verlies Anders Lundqvist is gestopt met zijn rubriek in de Zweedse krant Dagens Nyheter, waarin hij aftelde naar de Europa League-finale op 24 mei in Solna, bij Stockholm. Die dag stond tot vorige week in het te ken van de glorieuze terugkeer van Zlatan Ibrahimovic, die met Man chester United op koers lag voor zijn zoveelste hoofdprijs. Maar nu vast staat dat de beste voetballer die het land ooit voortbracht volgende maand ontbreekt, is het in Zweden gedaan met de voorpret. „Dit is een grote klap", zegt Lundqvist over de zware blessure die Ibrahimovic vorige week opliep tegen Anderlecht. „Over de terug keer van Zlatan werd hier veel ge sproken. Veel mensen verheugden zich daarop. Ik ben ook benieuwd wat het straks voor de kaartverkoop gaat betekenen." Het is een wrede speling van het lot dat Zlatan een mogelijke finale van zijn club in de Friends Arena - het stadion dat hij op 12 november 2012 op weergaloze wijze inwijdde met vier goals tegen Engeland (4-2) - misloopt. Maar wat nog vele ma len erger is: hij is wellicht nooit meer op het hoogste niveau te be wonderen. Zo mag zijn carrière niet eindigen", zegt Stefan Petters- son. „Zo mag geen enkele carrière eindigen." De Zweedse oud-Ajacied weet waar hij over praat. Pettersson was net zo oud als Zlatan nu is, toen een kruisbandblessure hem in de zo mer van 1999 dwong te stoppen. Maar hij weet ook dat zo'n zware knieblessure niet het einde van de wereld hoeft te zijn. „In 1989, toen ik net bij Ajax zat, scheurde ik mijn kruisband voor de eerste keer. Ik moest een maand of zeven revali deren, maar daarna heb ik nog tien jaar gevoetbald." Optimisme Ook Zlatan wil van geen opgeven weten, zo heeft hij deze week via Intstagram laten weten ('ik zal dit doorstaan en sterker terugkomen'). Het optimisme van zijn landgenoot verbaast Pettersson niets. „Ik denk ook echt dat hij op zijn oude niveau terug kan komen", zegt de ex-spits. „Het zal iets moeilijker worden op zijn leeftijd, maar zijn fysiek is na tuurlijk niet normaal. Dat helpt hem zeker. Net als de wil die je moet hebben om nog terug te ko men. Het hangt af van je motivatie. Als hij het op kan brengen om lang te revalideren, kan het hem zeker lukken. Hij is wel eigenwijs, hè." Het zal vooral een mentale strijd worden. Fysiek gezien is het ook op Quote van de dag 'Vervelend dat wordt getwijfeld aan mijn professionaliteit' Terwijl Ron de Groot en Patrick Pothuizen gisteren voor de groep stonden bij NEC, dacht Ernie Brandts thuis na over zijn nabije toekomst. De 61-jarige assistent- coach is aangeslagen door het ont slag van trainer Peter Hyballa, die maandag te horen kreeg dat hij van wege de slechte resultaten moest vertrekken bij de Nijmeegse degra datiekandidaat. Na de breuk met de hoofdcoach Ik voel me niet goed, want ik voel me net zo verantwoordelijk als iedereen heeft Brandts 'een paar dagen be denktijd gevraagd' aan technisch manager Edwin de Kruijff. „Om na te denken over de situatie", aldus Brandts. „Ik voel me niet goed, want ik voel me net zo verantwoor delijk als iedereen." Beide partijen gaan deze week opnieuw met elkaar om de tafel om te kijken of Brandts aan NEC ver bonden blijft, als assistent of even tueel in een andere rol. Daarop wilde de oud-speler van onder meer PSV en De Graafschap niet vooruitlopen. „Meer wil ik er nu niet over zeggen." De 28-voudig international was hoofdtrainer bij FC Volendam, NAC Breda, een reeks buitenlandse clubs en FC Dordrecht, voordat hij begon bij NEC. In De Goffert wordt woensdag 26 april 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO Olympiakos is definitief voor de zevende keer kampioen van Grieken land. De club vreesde voor puntenaftrek na supporters- geweld. Zover kwam het niet, waardoor het niet meer in te halen is door nummer 2 PAOK Saloniki. l Borussia Dort mund heeft het contract van middenvelder Nuri Sahin (foto) met twee jaar verlengd. De oud-Feyen- oorder speelt tot en met de zomer van 2019 in Dort mund. 3 Nick Fransman is uitgescha keld in de eer- 'Zo mag het niet eindigen' Wietse Dijkstra Manchester Met een van pijn vertrokken gezicht voelt Zlatan dat het foute boel is in zijn rechterknie, foto getty images Een kuitblessure houdt Gareth Bale op nieuw aan de kant. De aanvaller van Real Madrid keerde zondag tegen FC Barcelona terug in de basis, maar viel al snel weer uit. Clubicoon Kees Kist reikt zondag de beker aan AZ uit als de Alkmaarders in de finale van Vitesse winnen. Het is nog niet bekend wie de beker aan Vitesse mag overhandigen. Voetbalster Jill Roord speelt de komende twee seizoenen bij Bayern München. De 20- jarige Oranje-international komt over van FC Twente. ste ronde van de EK badmin ton. De Neder lander verloor in drie games van de Fin Kalle Koljonen (11-21 22-20 21- 15). Excelsior-keeper Warner Hahn (gehuurd van Feyenoord) baalt van de discussie of hij wel moet keepen in het kampioensduel van Feyenoord. Ernie Brandts overweegt zich solidair te verklaren met Peter Hyballa. De assistent-trainer heeft bedenktijd gevraagd aan NEC. Gerard Borgman Nijmegen - Ernie Brandts (61)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22