Marjan Berk REIS VAN DE WEEK T~- Wenen en het Wienerwald 15 Hongaarse premier onder vuur voor€419, €50 KORTING AANBIEDING! Op zijn 17de zei hij tegen haar: watje ook doet, ik ga met je trouwen ijn hart huppelt wanneer ik zie dat de beurskoer sen stijgen, iets wat te maken heeft met de Franse presidents kandidaat Emmanuel Macron. Zijn liefdesleven is spectaculair en doet denken aan een roman van Colette, de schrijfster die prachtige verhalen schreef over de liefde tussen jonge mannen en veel oudere vrouwen. De liefde was haar specialiteit, in al haar verschijningen. Emmanuel Macron was 15 jaar jong toen hij tijdens de repetities voor een schoolvoorstelling op de middelbare school in Amiens Brigitte Trogneux leerde kennen. Zij was de lerares Frans van Emmanuel. Het vonkt tussen de twee en Brigitte vertelt in een in terview aan Paris Match dat Em manuel op zijn 17de tegen haar zei: „Wat je ook doet, ik ga met je trouwen!" Maar Brigitte bleef realistisch, hoewel ze in datzelfde interview zegt: „Ik voelde dat hij de man van mijn leven was, maar het kon niet!" steeds bij elkaar en al ruim tien jaar getrouwd. Emmanuel ge neert zich niet voor hun relatie en neemt Brigitte overal mee naartoe. Ik zie een foto van het paar, stralend en vrolijk hand in hand struinend door een bloei ende wei. Dan denk ik aan Colette, de Franse schrijfster die mij vanaf de jaren 50 heeft geïnspireerd. Haar portret hangt nog steeds te genover mijn bed. Zij beschreef de liefde tussen jonge mannen - zeg maar pubers - met rijpe - zeg maar oude - vrouwen, die bitterzoete ervaringen deelden, voortkomend uit eigen ervaring! Cherie, en De dood van Cherie zijn daar magnifieke voorbeelden van. Colette trouwde rond haar 50ste met de dertig jaar jongere schrijver Maurice Goudeket, die daarover een prachtig boek schreef: Leven met Colette. Een heet-van-de-naaldverslag over een bijzondere liefdesrelatie vol acceptatie en respect voor de an der. En vooral ook over zijn vu rige liefde voor de vrouw die qua leeftijd zijn moeder had kunnen zijn. zich weer eens een revival van het werk van deze schrijfster in ons letterenland zou aandienen. En zeker nu er zich zo'n onge wone liefdesrelatie onder onze neus en ook nog in de politiek voordoet, die mij sterk aan de vrijmoedige geschriften van Co- lette doet denken. Mijn gebed is verhoord: in de serie Privé-domein verscheen re cent een verzameling met nog niet eerder in ons land gepubli ceerde stukken, een zelfportret in verhalen, onder de titel De eerste keer dat ik mijn hoed verloor. geweldig mooi zijn als deze bij zondere liefdesrelatie tussen een oudere vrouw en een zeer jonge man inspirerend zou werken en school zou maken. Bovendien zou er voor velen uit het mon diale vrouwenoverschot boven de 50 nog een aantrekkelijke toe komst te genereren zijn. Mis schien eerst toch maar eens de inzicht verschaffende verhalen van Colette lezen... En dan is het misschien ook nog een leuk idee voor een jaartje Boer zoekt Oudere Vrouw I/ca. Orban, toch al zwaar onder vuur vanwege democratiebeperkende ingrepen in eigen land en zijn 175 kilometer lange antimigrantenhek op de Servisch/Hongaarse grens, verspeelt in rap tempo zijn laatste restje krediet. De voorgenomen sluiting van een universiteit in Boedapest en zijn anti-Europese campagne vor men de spreekwoordelijke druppel. „De laatste tijd hebben we in Eu ropa de ene terreuraanval na de an dere. Desondanks wil Brussel Hon garije dwingen illegale migranten toe te laten. Wat moeten we doen? Deze mensen onder toezicht plaat sen tot we over hun lot hebben be slist? Of ze bij ons vrij laten rond reizen"? aldus één van de teksten uit zijn gewraakte campagne 'Laten we Brussel stoppen'. Die kwam kort nadat ook Orban op een feestelijke top in Rome zijn loyaliteit aan het verenigde Europa had herbevestigd. Commissievoor zitter Juncker is ronduit woedend over de formuleringen waarmee Orban probeert Europa onderuit te halen. „Dit zegt meer over de au teur van de vragenlijst dan over de staat van Europa." In Brussel gaan al dagen geruch ten dat Juncker de Fideszpartij van Orban uit de christendemocrati sche partij wil gooien, maar partij voorzitter Joseph Daul houdt dat tot nu toe tegen. „Orban is een last pak, maar wel onze eigen lastpak", vergoelijkt hij. Om er meteen aan toe te voegen: „Of ze al zover zijn dat ze hem er uit gaan smijten weet Brussel dwingt ons illegale migranten op te nemen ik niet, maar het zit er dicht tegen aan", taxeert Sophie in 't Veld (D66). Belangrijk is in haar waarneming dat ook kanselier Merkel de buik vol begint te krijgen van de Hongaar. In het debat wil In 't Veld voorstellen een artikel-7-procedure tegen Orban op te starten, die uiteindelijk kan leiden tot verlies van zijn Brus selse subsidies en stemrecht in de ministerraad. Grote vraag is wat de EVP-fractie dan doet. Hoe dan ook is Orban voor zaterdagmorgen al bij de partijtop ontboden, een paar uur voordat alle EU-leiders in Brussel hun brexitstrategie afstemmen. Ook de Europese Commissie praat vandaag (weer) over Orban, na eerst te hebben gesproken met Michel Ignatieff, de rector van de met sluiting bedreigde Centraal- Europese universiteit. Eurocom missaris Frans Timmermans neemt vanmiddag na het Collegeberaad mét Orban deel aan het parle- mentsdebat. Het is hoog tijd, meent In 't Veld, dat hij zijn verantwoordelijkheid neemt. „Incidenten hebben we genoeg gehad. Orban is in zijn land bezig met een systematische ondermijning van rechtsstaat, de mocratie en grondrechten. Daar past enkel een stevig politiek ant woord op." VAN £4697" Excursiereis - 8 dagen V> GELDIG T/M 03-05-2017 www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 woensdag 26 april 2017 GO Amour En nu, 24 jaar later, zijn ze nog Ik vroeg mij al af wanneer er En, lieve lezer, wat zou het niet OA r EU heeft tabak van lastpak Orban De Hongaarse premier Viktor Orban moet snel gaan dimmen, anders riskeert hij serieuze pro blemen met zowel Brussel als zijn eigen Europese partijtop. Die boodschap krijgt hij vandaag te horen in het Europese Parle ment en zaterdag bij de Euro pese christendemocraten. Frans Boogaard Brussel -Campagnetekst Viktor Orban Deze reis laat u kennismaken met de romantische oude keizerstad aan de Donau. De prachtige keizerlijke paleizen, schitterende parken, de Stephansdom, de exclusieve winkelstraten en het Prater met het reuzenrad zullen uw hart zeker sneller doen slaan. De gezellige binnenstad is ideaal voor liefhebbers van winkelen. Op één van de vele terrasjes kunt u heerlijk genieten van een drankje met iets lekkers. De Oostenrijkse hoofdstad grenst aan prachtig natuurschoon. Het Wienerwald en het Donaudal kenmerken zich door lieflijke dorpjes, wijn- bouwterrassen en de uitlopers van de Alpen en de Karpaten. INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt en 6 maal diner 1 maal Wienerwaldspecialiteitenbuffet Gebruik van zwembad en sauna Begeleiding door uw chauffeur reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar HIGHLIGHTS Passau Slot Schönbrunn Boottocht Donau Benedictijnenstift in Melk Stadswandeling Wenen Wienerwald Seegrotte Linz HOTEL WIENERWALDHOF 3* Dit hotel ligt in Tutlnerbach en beschikt over een restaurant, overdekt zwembad, sauna, Turks bad en fitnessruimte. De avonden kunt u ontspannen afstuiten in de wijn-/bierstube of op het terras. Alle kamers zijn voorzien van toilet, douche, tv en telefoon. Accommodatiebeoordeling: 7,5 VERTREKDATA EN PRIJZEN 19 mei van 429,- 16 junivan €429,- 14 julivan jU7V,- €429,- 28 julivan JS<479,- €429,- 25 aug van 429,- 15 sepvan €419,- -» VERTREKGARANTIE! kortingscode EWREIS17 Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 26-04--2017 t/m 03-05-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15