SgSfCTK 'Laquisha hoorde de zingende fans vanuit mijn buik, nu is zij óók fan' 30.000euro voor dé dag Juwelier zette miljoenenroof zelf in scène Eerste huiler van het jaar heet Gijsje en is piepklein 9 Collega's reageren geschokt Vink 18 jaar geleden te dansen op de Coolsingel. Ze was hoog zwanger van dochter Laquisha, maar wilde voor geen goud het kampioensfeest missen. Wanneer Feyenoord 7 of 14 mei kampioen wordt - 'het kan ge woon niet meer misgaan' - staat Vink (48) er weer, maar dan met haar dochter aan haar zij. „Zij is net zo'n grote fan als ik. Ze heeft destijds natuurlijk al die zin gende supporters gehoord van uit mijn buik, dat kan niet an ders." Vink heeft het afgelopen week einde amper geslapen van de spanning. „Afgelopen zondag was ik al om half zes wakker. Toen Feyenoord won, heb ik al les bij elkaar gegild." De inwoon ster van Culemborg grinnikt. Ja, de buren zijn wel wat gewend. „Bij elke uit-wedstrijd zit ik luid zingend voor de televisie, net alsof ik tussen de supporters zit. Er gaat geen dag voorbij dat ik het niet over Feyenoord heb." Haar man heeft haar ervan moe ten weerhouden om de huiska mer in rood-wit-zwart te ver ven. Waar de diepgewortelde liefde voor Feyenoord vandaan komt, weet ze ook niet precies. Haar vader was 'neutraal', haar broer voor de Amsterdamse club die Ria liever niet bij naam noemt. „Maar als je eenmaal van Feyen oord houdt, kom je er nooit meer vanaf." Op Marktplaats bloeit de handel in kaarten volop. De site zag het aantal Feyenoord-gere- lateerde berichten sinds zondag flink groeien: van 100 nieuwe adver tenties naar 200 per dag. Kaarten voor de stadsderby worden te gen woekerprijzen aan geboden. Gezien: vier 'businessarrangemen- ten' voor 30.000 euro, aangeboden door 'jb' uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Dat vindt zelfs de fa natieke Feyenoordfan Kevin (37) uit Vlaardin- gen iets te gortig. Zelf heeft hij maximaal 400 euro voor een kaart over, nog steeds veel geld voor een wedstrijd die ook op tv te volgen is. „Het draait om het gevoel om erbij te zijn, dat is anders dan voor een scherm", legt hij uit. De handel in kaarten is ten strengste verbo den, waarschuwt com mercieel directeur Wouter Gudde van Ex celsior. „We proberen met de politie deze mensen op te sporen. Zij lopen kans op een boete en een stadion verbod." De club pro beert uit alle macht te voorkomen dat Feyen- oordfans Woudestein overnemen, maar fans proberen op slinkse wijze aan kaarten te ko men. Gudde: „Wilden er ineens vijf oma's uit Maastricht een club- card. Toen hebben we maar de regel ingevoerd dat je toch ten minste vijf wedstrijden van Excelsior bezocht moet hebben, voordat je kaar ten mag kopen voor de wedstrijd tegen Feyen oord." Gudde schat dat zo'n 150 Feyenoordsuppor- ters de hand hebben weten te leggen op een halve seizoenkaart voor Excelsior, voordat de verkoop om die reden werd stilgelegd. Sinds dien is de honger naar kaarten alleen maar toegenomen. Excelsior krijgt al twee maanden lang telefoontjes van wanhopige Feyenoord- fans, vertelt een mede werkster van afdeling tickets en administra tie. „Negen van de tien telefoontjes zijn afkom stig van Feyenoordfans. Het ene verhaal is nog zieliger dan het andere, maar ons antwoord blijft hetzelfde: het is uitverkocht." Bij de fanatieke Ex- celsior-supporter Ro mano van der Steen (50) hoeven Feyenoord fans ook niet aan te kloppen. Hij zwicht voor geen enkel bedrag, liet hij weten. Hij wees al twee biedingen van 250 euro Op 9 november 2016 rijdt Mischa van G. (50) weg bij zijn juwelen- groothandel in Amstelveen. Als hij bijna thuis is, wordt hij gestopt door man met een vuurwapen. Die dwingt hem terug te rijden naar de zaak. Twee handlangers staan al klaar: ze gijzelen Van G., sluiten hem op in een kluis en gaan ervan door met miljoenen euro's aan ju welen. Maandenlang heeft de politie de overval onderzocht. Beelden van de daders werden meerdere keren ge toond in Opsporing Verzocht. Maar wat een brutale en goed voorbe reide miljoenenroof leek, blijkt nu zeer waarschijnlijk toneelspel. Het Openbaar Ministerie zegt dat Van G. alles in scène heeft gezet om zo miljoenen verzekeringsgeld op te strijken. De juwelier werd vorige week ge arresteerd. Zijn groothandel en wo ning in Amstelveen zijn doorzocht, waarbij onder meer een partij sie raden in beslag is genomen. Of die juwelen onderdeel uitmaken van de miljoenenbuit, is nog onbekend. Klap „Dit is een enorme klap voor de fa milie", zegt een neef van Van G. te gen deze krant. „Ik dacht dat de za ken goed gingen. Hij heeft een mooi familiebedrijf en een leuk ge zin met drie studerende kinderen. Waarom was dit nodig?" De vermeende overvallers wer den begin deze maand opgepakt. Het zijn een 38-jarige vrouw uit Huizen, een 32-jarige man uit Rot terdam en een 23-jarige man uit Houten. Het OM wil niet zeggen hoe zij Van G. kenden en wat hun rol precies was. De drie en Van G. zitten vast in beperkingen, wat be tekent dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat. De juwelengroothandel van Van G. stamt uit 1904. In 2013 had het bedrijf nog 27 winkelvestigingen, vooral in de grote warenhuizen. Ze verkopen sieraden onder de vlag van Diamond Point in de Bijenkorf. Onder de naam Beau Monde ver kochten ze ook juwelen bij het in middels failliete V&D-concern. „Dit is ongelofelijk", zegt direc teur Benno Leeser van de Amster damse juwelenhandel Gassan Dia monds. Hij stuurde Van G. kort na de overval een bloemetje. „Om hem een hart onder de riem te ste ken. Kort geleden kwam ik hem nog tegen op een beurs in Basel. Hij Hij heeft een mooi familiebedrijf en drie studerende kinderen. Waarom was dit nodig? zei dat het wat beter met hem ging. Ontzettend wrang als hij al die tijd heeft gedaan alsof." Volgens Leeser - die de juwelen- handel op zijn duimpje kent - had de sector in de eerste helft van 2016 te lijden onder teruglopende in komsten. „Vanwege terreur kwa men er even minder toeristen naar Nederland. Misschien heeft Van G. daar, in combinatie met het faillis sement van V&D, financieel last van gehad." De verzekeringsmaatschappij heeft al een groot deel van de mil- joenenschade uitbetaald. De verze keraar gaat aangifte doen van fraude. De winkels van Diamond Point blijven voorlopig open. PIETERBUREN De eerste hui ler van het jaar is gered en opge vangen in Zeehondencentrum Pieterburen. De zeehond is te vroeg geboren en daardoor de kleinste pup die het centrum ooit heeft verzorgd. De huiler, die Gijsje is ge doopt, weegt net 5 kilo. Nor maal weegt een pup bij de ge boorte 2 tot 3 kilo meer. Aan de navelstreng van het mannetje konden de verzorgers van het centrum zien dat het beestje nog geen 24 uur oud was toen hij werd binnengebracht. Het geboorteseizoen van de gewone zeehond vindt normaal gesproken pas eind mei plaats. Vorig jaar kwam de eerste pup op 8 mei binnen. Te vroeg geboren pups zijn vaak erg zwak. Bezoekers van het opvangcentrum mogen er dan ook niet bij komen. Ze kun nen wel even door het raam van de ruimte kijken waar Gijsje wordt verzorgd. dinsdag 25 april 2017 Ria was zwanger van Laquisha toen Feyenoord voor het laatst kampioen werd. fotoshodycareman Met een bolle buik stond Ria Bevangen door de kampioenskoorts pro beren de supporters op allerlei manieren kaarten te krijgen voor de wedstrijd tegen Excelsior op 7 mei. Marjolein Groenendijk Rotterdam Familieleden en collega's van de Amstelveense juwelenhandelaar Mischa van G. zijn met stomheid geslagen. De eigenaar van Dia mond Point in de Bijenkorf is ge arresteerd op verdenking van het in scène zetten van zijn eigen miljoenenroof. Peter Winterman Raymond Boere Amstelveen —Neef van verdachte Mischa van G.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9