I corendon 7 mm Grand Park Kemer Grand Park Lara Grand Park Bodrum All Inclusive nen brokjes rubber in zijn luchtwegen komen. Daardoor kan hij een infectie of longontsteking oplopen. De laatste twee jaar is hij benauwder en we moe ten vaker met de hand bijpompen." Nooit zal Van Sloten het gezicht van Vercoutre vergeten toen de manager van Teleflex de nieuwe canules uit zijn tas haalde. „We vielen allemaal stil, want we zagen gelijk dat ze niet goed waren. De tranen schoten in zijn ogen. Ik zag hem zijn hoop verliezen. Zijn blik zei: was dit het dan? Hij heeft nog zo veel plezier in het leven en wil niet dood. Hij kan niks bewegen, zijn stem is het laatste dat hij heeft. Als hij die kwijtraakt, is alles weg." Oplossing Vercoutre en zijn vrouw Gerda begrij pen nog steeds niet waar het fout is ge gaan. Teleflex is bij hen thuis geweest en heeft zelfs een canule als voorbeeld meegenomen. Volgens manager Bert- Jan Valk zijn er weliswaar onderdelen gebruikt voor orale buisjes, maar die zijn wel aangepast voor gebruik in de keel. Teleflex verwijst door naar een andere specialist, Medex, voor een op lossing. „De bocht aanpassen, is erg lastig in verband met beschadigingen van het materiaal." Vercoutre voelt zich als een drenke ling die een reddingsboei krijgt toege worpen die net buiten zijn bereik blijft. „Ik kreeg na het verhaal zoveel mooie reacties. Dat houdt me op de been. Ik hou van mensen, ik hou van het leven. Maar daarvoor moet ik wel kunnen blijven praten." 8 DAGEN V.A. - Antalya - Bodrum Gre\ó\o. -tM 3.7 (X?™ KONINGS IKORTINGI corendon.nl @023 75106 06 1 Het beademingsbuisje (tracheaca nule) dat in de keel van René Vercou tre verdwijnt, is zichtbaar aan het eind van zijn latijn. Met eigen knutselwerk probeert zijn vrouw Gerda het te repa reren. Het is eigenlijk onverantwoord en gevaarlijk voor zijn gezondheid, maar Vercoutre heeft geen keus. Hij is door zijn voorraad buisjes heen. Het wrange is dat voor hem een volle zak met nieuwe buisjes ligt. Een genereus gebaar van producent Tele flex, nadat deze krant een jaar geleden het schrijnende verhaal van Vercoutre publiceerde. Eén simpele blik leert dat deze buisjes kleiner zijn en geen scherpe curve hebben, die nodig is om door de keel te kunnen. De nieuwe ca nules zijn voor gebruik door de mond. Vercoutre: „Ik was heel blij en dacht: nu komen ze! Ik had er een halfjaar op gewacht. Maar ik zag meteen dat de bocht niet goed was en dat de maat niet klopte." Levensbelang De beademingsbuisjes zijn voor Ver coutre van levensbelang. Ze zorgen er voor dat hij naar de bioscoop kan, de schaakclub, kan genieten van zijn kleinkinderen, en kan blijven praten. Zonder stem wil hij niet meer leven. Zijn dochter en schoonzoon zijn nu een ultieme zoekactie via sociale me dia gestart. Vercoutre is sinds 1956 volledig ver lamd door polio en was de eerste be ademingspatiënt die zelfstandig ging wonen. Al ruim 60 jaar gebruikt hij een tracheacanule - een rubberen buisje dat via de keel is aangesloten op de luchtpijp - van de Duitse fabrikant Rüsch. De productie van dit type is in 1995 gestopt. Sindsdien zoekt hij we reldwijd naar nieuwe canules. Dat komt nauw „Ik heb veel andere canu les geprobeerd, maar daar krijg ik altijd last van." Het verlossende bericht van Teleflex zorgde een jaar geleden voor tranen van ontroering. Nu rollen er weer tra nen over zijn wangen, van wanhoop. Zijn vrouw heeft geprobeerd het buisje met een zelfgemaakte mal in de juiste vorm te krijgen. „Dat gaat even goed, maar dan springt het weer terug. René voelt dat het niet goed zit." Vercoutre kreeg hoofdpijn, was doodmoe en hij verloor lucht omdat het buisje te klein was. „Het is onmo gelijk", zegt Vercoutre. „Ik had heel veel hoop. Nu ben ik verdrietig." Vorig jaar heeft Vercoutre zijn laat ste canule opgebruikt. Hij hergebruikt nu een oude canule. Omdat het versle ten buisje niet goed aansluit, ontstaan lekkages. Eind vorig jaar had hij een ernstige luchtweginfectie. „Met deze canule kan hij geen dag langer door gaan", zegt Liselotte van Sloten, die hem thuis verzorgt. „Het materiaal is poreus, bacteriën groeien en er kun- dinsdag 25 april 2017 GO Zon, zee strand - Kemer All Inclusive J JIM- Direct aan het strand van Beldibi Zwembad met 2 glijbanen Nederlandstalige kinderanimatie Beoordeeld met een 8.1 Vertrek: mei €379 juni €379 - juli €499 Familieknaller: volw. 2 kind. juli €1899 NU MET EXTRA 200 meter van het privé zandstrand Aquapark met 4 glijbanen Zeer ruime kamers voor families Beoordeeld met een 8.2 Vertrek: mei €379 - juni €399 - juli €549 Familieknaller: volw. 2 kind. juli €1799 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. De genoemde prijzen zijn exclusief Koningskorting. Druk- en zetfouten voorbehouden. Rustig gelegen en direct aan het strand Meerdere zwembaden en glijbanen Gratis wifi Beoordeeld met een 8.0 Vertrek: mei €379 - juni €399 - juli €499 Familieknaller: volw. 2 kind. juli €1685 Zonder de juiste buisjes kan René Vercoutre (onder andere) niet meer praten en heeft het leven voor hem geen zin meer. fotoserikvant Boven de tracheacanule met de juiste kromming, die niet langer gemaakt wordt. Onder een nieuw exemplaar van Teleflex met onvoldoende kromming.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7