NYNKE DE JONG ©NDERNEMER 6 Wij staan klaar om de groei van jouw bedrijf een boost te geven i e WANHOOP BEADEMINGSPATIËNT DE WEEK VAN Column Emmanuel Macron heeft de eerste ronde van de Franse verkiezingen gewonnen. De afgevallen tegenstanders advise ren hun achterban om de vol gende ronde op hem te stemmen, en niet op Marine Le Pen, die tweede werd en op 7 mei tegen Macron strijdt om het president schap. Maar als je op de kaart van Frankrijk ziet waar men overwegend op Macron stemde, en waar op Le Pen, dan zie je dat men wel een nieuwe presi dent kan aanwijzen, maar dat de eenheid in het land dan sowieso ver te zoeken is. De grote stukken Frans platteland kozen voor Le Pen. Het platte land, waar wij toeristen eens per jaar neerstrijken voor een week of wat. Ik ben al door zoveel van die verlaten oor den gefietst. Het zijn zes huizen en een plaatselijk café. Er staat een kerk en een monument voor de jongens uit het dorp die in de Eer ste, dan wel Tweede Wereldoorlog hun leven hebben gelaten. Ik fietste er doorheen in de Ceven- nen, in de Jura, in de Vogezen en de Morvan. Ik verbaasde me over de desolaatheid. Verlaten door ie dereen, met de eerste grote stad op een uur rijden. Al die Fransen zien de voor zieningen in hun dorp ver dwijnen. De industrie ver trekt. De jeugd trekt weg. De wereld lijkt erop vooruit te gaan, maar de mensen in Heuillon-Chatenoy en Saint-Vincent-le- Paluel merken v daar weinig van. Die zien alleen de dichtgetimmerde huizen en de werkloosheid. Dan zoek je je heil bij een vrouw die jouw volk weer op nummer 1 zet, want je hebt het gevoel dat je al jaren wordt verge ten. In Nederland heb je ook genoeg dorpen waar niks gebeurt, maar desalniettemin lijken die dorpen minder verslagen dan die in Frankrijk. Omdat er in Nederland altijd nog een bus rijdt. Omdat men in Nederland de gaten in de wegen nog repareert, ook al rijdt er bijna nooit meer iemand over de weg. De dorpen zijn leeg, maar niet verwaarloosd. De huizen worden niet ongezellig dichtge timmerd. Nee, dan Frankrijk. De kloof tussen stad en platteland wordt er groter en groter. Wie straks ook de nieuwe president wordt: ik wens hem of haar alle wijsheid met het oplossen van dat probleem. Ook als Frankrijk een nieuwe president aanwijst, is de eenheid ver te zoeken Jaarbeurs Utrecht 9/10/11 mei Schrijf je in op Een jaar na het hoopvolle bericht dat speciaal voor hem nieuwe beademings buisjes worden gemaakt, zit de volledig verlamde René Vercoutre (75) weer diep in de put. De fabrikant heeft verkeerde buisjes geleverd. En de tijd dringt. Zijn voorraad is op en zijn gezondheid gaat achteruit. IBDO dinsdag 25 april 2017 GO @Nynke Frans platteland 'Ik zag gelijk dat de nieuwe buisjes niet goed zijn' Tonny van der Mee Zeist Roeland Dietvorst Neuromarketing specialist Barbara Baarsma Directeur Kennisontwikkeling Rabobank Erik Scherder Professor klinische neuropsychologie Rik Vera Extreme Customer Centricity Evangelist een initiatief van DERNEMER Emile Aarts Rector Magnificus of Tilburg University Tos Burgers Klantgerichtheid expert Pim van der Feltz CEO Google Pieter Zwart CEO Coolblue Leo Bormans Ambassadeur van geluk Thomas Rau Architect, innovator, inspirator en visionair RahnhanU Go qle Jiffarktlink nlgroeit /«èdion Spotcap knab Online MK8 (inanoenngspatlner fakM'.'M dlIJMIJI.I 24 SVGA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6