Zo ver schieten als je wilt tijdens oefening in Zeeuws-Vlaanderen Van Waesberghestraat bijna klaar 6 Nieuwe burgemeester na de zomer bekend zv De Sluise gemeenteraad gaat, na het vertrek van Annemiek Jetten in januari, op zoek naar een nieuwe burgemeester. De raad stelde giste ren in een speciale vergadering een profielschets vast, en benoemde uit haar midden ook de leden van de vertrouwenscommissie die op zoek gaat naar de beste kandidaat. In de profielschets staat waaraan de nieuwe burgemeester (zo veel mogelijk) moet voldoen. Heel ver rassend is het lijstje eisen en wen sen niet; die zijn bij een zoektocht naar een burgemeester vaak de zelfde. Toch zijn er wel wat gewen ste capaciteiten die specifiek in Sluis hoog op het lijstje staan, ver- §L> Alle acht fracties zijn vertegenwoordigd in de commissie. Dat vinden we logisch telt waarnemend burgemeester Pe ter Cammaert, die als taak mee kreeg de raad te begeleiden bij de zoektocht naar een nieuwe burger vader of -moeder. „Er wordt ge zocht naar een actieve verbinder. Actiefin die zin dat hij of zij zélf in actie komt om problemen op te los sen en zelf zoekt waar hij of zij van belang kan zijn. En verbinden, dat is natuurlijk binnen onze gemeente van belang, maar óók als het gaat om de relatie met onze omgeving. Meerdere fractievoorzitters vinden dat de samenwerking met Vlaamse gemeenten en met Hulst en Ter- neuzen op een te laag pitje staat. Dat moet anders." Vertrouwenscommissie Sollicitanten komen straks tegen over een flinke vertrouwenscom missie te zitten. De fractievoorzit ters van alle acht de raadspartijen zitten erin. „Dat vinden we niet meer dan logisch", zegt Arnold Scheppers, fractievoorzitter van D&T en voorzitter van de vertrou wenscommissie. „Het geeft de ver houdingen in de raad het beste weer." Wethouder Peter Ploegaert krijgt een adviserende rol in de aanstel lingsprocedure. Wie straks de nieuwe burgemeester van de ge meente Sluis wordt, maakt de com missie na de zomer bekend. Een kleine honderd landmachtmi litairen, waarvan een dertigtal Bel gische, neemt deze dagen deel aan de oefening Dutch Lion in de om geving van Terneuzen. „Nee, we worden niet door België aangeval len", lacht de plaatsvervangend compagniescommandant. „We oe fenen in een verdedigend gevecht tegen een willekeurige agressor. We gebruiken nepnamen." Aan de zeedijk in de buurt van De Griete coördineert de officier de oefening. Hij kan niet in detail tre den. Het moet tenslotte voor ieder- We zijn hier prima ontvangen in Zeeuws-Vlaanderen. Niets gemerkt van stugge Zeeuwen een een verrassing zijn wat er gaat gebeuren. „Het plan is zaterdag uit gegeven. Het maakt deel uit van een doorlopend programma. Het loopt tot morgenmiddag (vandaag red.) twaalfhonderd uur." De oefening in Zeeuws-Vlaande ren is voor de luitenant weer eens wat anders. In het open landschap is weinig dekking, waardoor crea tieve oplossingen gezocht moeten worden. Voertuigen worden opge steld in bosjes naast boerderijen op erven of zelfs in schuren. Vooral de bereidwilligheid van de Zeeuws- Vlamingen viel hem op. „We zijn hier niet alleen door de gemeente Terneuzen prima ontvangen, maar ook door de mensen hier. Niks ge merkt van die zogenaamd stugge Zeeuwen." Het weidse landschap heeft ook zijn voordelen. In de polders heb je kilometers vrij zicht en kun je zover schieten als je wilt. „Je hebt hier wel enorme zichtlijnen waardoor je de reikwijdte kunt testen." Angst voor projectielen hoeft niemand te hebben. Tijdens Dutch Lion wordt geschoten met lasers. Volgens de luitenant een prima manier om te oefenen. In de Frans van Waesberghestraat en de Vestdijkstraat is de afgelopen maanden volop gewerkt. De wegen zijn herbestraat en opnieuw inge richt. Zo zijn de stoepen verdwenen en zijn de kruisingen gelijkvloers geworden. De werkzaamheden in de Vest dijkstraat zijn al een tijd achter de rug. De weg komt uit op de Frans van Waesberghestraat, waar nu de laatste spaden de grond in gaan. Zo dra het werk ook daar afgerond is, geldt er een nieuwe rijrichting. In het gedeelte tussen de Gentsestraat en het Houtenkwartier komt twee richtingsverkeer voor personenau to's. Dat geldt niet voor vrachtver keer. Door de rijrichting te veran deren, hoeven auto's niet langer per se door de Gentsestraat te rijden. Het autoluw maken van de winkel straat is een langgekoesterde wens van het Hulster college, de wijkraad en ondernemers. Wethouder Diana van Damme verzorgt de officiële heropening van de Frans van Waesberghestraat op vrijdag 12 mei, vanaf 15.30 uur in koffiebar De Beleving. IN DE REGIO Gezinsknut- selen in museum Asperges eten Excursie door Clingse bossen MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG dinsdag 25 april 2017 Sluis zoekt naar actieve verbinder Een 'actieve verbinder', dat moet de nieuwe burgemeester van Sluis boven alles zijn. Hij of zij moet onder meer de samenwer king tussen en met de (Zeeuws-) Vlaamse gemeenten intensive ren. Martijn de Koning Sluis iöfl f~ i -Arnold Scheppers, voorzitter vertrouwenscommissie De 'vijand' komt vanuit het zui den en trekt richting Terneuzen. De mannen van 13de Lichte Bri gade, 42ste bataljon Limburgse Jagers, Delta Zwarte Pantser compagnie moeten zien te voor komen dat Terneuzen en de Westerscheldetunnel in vijande lijke handen valt. Guido van der Heijden Terneuzen -Compagniescommandant De binnenstad van Hulst is over enkele weken weer normaal toe gankelijk. De werken aan de Frans van Waesberghestraat lopen op hun einde. Bob Maes Hulst SAS VAN GENT Het Industrieel Mu seum Zeeland in Sas van Gent houdt morgen een knut- selmiddag voor het hele gezin. Er zijn themapakketten voor kinderen vanaf 8 jaar: een Hummer, een vrachtauto, een helikopter en een zenuwspiraal. Door het museum is een speurtocht met merken en logo's, en er is meer crea tiefs te doen. Binnenlopen kan vanaf 12.30 uur. Meeknutselen kost 12,50 euro voor een volwassene plus kind. Een extra kind betaalt 5 euro. In schrijven kan per email via gerard- bonte@industrieel- museumzeeland.nl. HEIKANT Brasserie Du Com merce in Heikant serveert op zater dag 10 juni asper ges voor het goede doel. De opbrengst gaat naar stichting de Melkkan. Die haalt mensen die onder de armoede grens leven, uit het sociaal isolement. Het diner kost 17,50 euro. Kaarten te reserve ren via de 0114 316074. CLINGE Het Zeeuwse Land schap houdt vrijdag een wandeling door de bossen tussen Clinge en Sint Jansteen. Een gids vertelt over de historie van dat waterwinge bied, en over de flora en fauna. Ver trek is op de par king aan de Molen straat, tegenover nummer 106. Aan melden is niet nodig. Meelopen kost 3 euro, kinderen 1,50 euro, leden van het Zeeuwse Land schap gratis. IJZENDIJKE Wist je dat je tussen twee ogen ongeveer de lengte van één oog vrij moet houden voor de neus? En dat schilders in de tijd van Frans Hals heel veel bruintinten ge bruiken? Een historische tekenworkshop in de vakantie is natuurlijk vooral leuk, maar ook nog eens leerzaam, bleek gisteren in museum Het Bolwerk in IJzendijke. Tien kinderen leerden van kunstenaar Anne Nobels alles over portretteke nen. Met als bonus: een écht model uit de tijd van de Tach tigjarige Oorlog voor hun neus. foto peter nicolai Kaaiplein, 08.00- 12.00 uur: Markt; AXEL De Halle, 20.00 uur: Infobijeenkomst verbreding Tractaatweg; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; Gre- goriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten, jokeren, vrij kaarten; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 09.30 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 09.00 uur en 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; De Blaauwe Hoeve, 20.00 uur: Voorstelling theater De Twee Duiven; Rode Kruisgebouw, 13.30 uur: Repair- café; Zoutestraat 28,19.30 uur: Bingo; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 09.30 uur: Biblio theek; 14.00 uur: Sjoelen, kaarten, creaclub; OOSTBURG Ledeltheater, 20.15 uur: Cabaret Javier Güzman; SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 08.30-15.00 uur: Markt; De Statie, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal, kaarten; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.30 uur: Sjoelen; 14.00 uur: Jeu de boules; TERNEUZEN De Veste, 10.00 uur: Zitgymnastiek; 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Bridge, handwerken, soos; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; Ter Schorre, 10.00 uur: Brei -en haakcafé Steun punt Terneuzen; Porgy Bess, 20.00 uur: Lezing Nico Out over beel dende kunst; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Dorpscen trum, 12.30-15.30 uur: Markt; WESTDORPE De Kirke, 13.00 uur: Koersbal; ZUIDDORPE SOKA PLUS, 14.00 uur: Koffiemiddag. HISTORISCH PORTRET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69