Inspiratiecentrum nekt recreatieschap Plantendokter houdt gratis spreekuur 6 Schouwen ziet niets in anoniem solliciteren De PvdA had hierom gevraagd, om dat steeds meer gemeenten ano nieme sollicitaties in behandeling nemen. Leeftijd, geslacht of etni sche achtergrond zijn vaak belem meringen bij het vinden van een baan, vinden de sociaal-democra ten. Als iemand solliciteert zonder zich bekend te maken, spelen deze factoren geen rol. Het dagelijks gemeentebestuur is het hier niet mee eens. Om te be ginnen kan een sollicitatie nooit anoniem zijn, antwoorden zij de PvdA. Want bij het sollicitatiege sprek wordt de kandidaat hoe dan ook bekend. Anoniem solliciteren is dan slechts de methode om een stapje om verder te komen in de procedure en is daarmee symbool politiek, laat het bestuur weten. Verder spreken de onderzoeken naar deze vorm van solliciteren el kaar tegen en is het effect van deze maatregel volgens de bestuurders omstreden. Burgemeester en wethouders ge ven 'met klem' aan dat zij geen en kele aanwijzing hebben dat bij de gemeente wordt gediscrimineerd op grond van leeftijd, geslacht, reli gie of etniciteit. Anoniem sollicite ren wordt daarom niet toegestaan en ook onderzoek hiernaar wijzen Anoniem solliciteren is symboolpolitiek B en W af. Personeelszaken heeft wel wat anders te doen, zoals het opstellen van functiewaarderingen, melden de bestuurders. De PvdA wilde ook weten of de samenstelling van het ambtenaren korps een afspiegeling is van de Schouwse samenleving. Het be stuur zegt dat niet te weten. De ambtenaren die bij de gemeente werken komen uit heel Zeeland en omgeving en het is nooit de bedoe ling geweest dat zij de Schouwse (beroeps-)bevolking vertegen woordigen. Ook diversiteit is nooit bewust nagestreefd. Deskundig heid van de medewerkers staat voorop. Niet ondertekenen Het Charter Diversiteit, dat het Anti Discriminatie Bureau Zeeland volgende maand presenteert, gaat het Schouwse bestuur dan ook niet ondertekenen. „Dan zouden wij ons in ons aan namebeleid op tenminste één spe cifieke doelgroep moeten richten en dat willen we niet", laten burge meester en wethouders weten. „Bovendien nemen wij, zonder dat daarvoor maatregelen nodig wa ren, bewust al mensen uit speci fieke doelgroepen in dienst. Het gaat hierbij bijvoorbeeld om men sen die onder de Participatiewet vallen. Zij krijgen bij ons een aan stelling. De komende jaren zullen wij hier nog meer op inzetten", al dus het gemeentebestuur. EINDE NABIJ Exploitant Bert Kranendonk kon door tegenvallende bezoekersaan tallen de huur niet betalen. Kra nendonk en het bestuur van Zuidwestelijke Delta hebben de zaak in der minne weten te schik ken. Daardoor was het niet nodig het faillissement van Kranen- donks bedrijf Dam 25 aan te vra gen. Het schap had dan lang op zijn vordering moeten wachten. De deal blijkt het schap uiteinde lijk ruim 277.000 euro te hebben gekost. Meevallers Tegenover dit verlies staan een aantal meevallers. Zo viel het groot onderhoud aan Grevelingen en Haringvliet 65.500 euro goed koper uit en kwam er 41.000 euro meer binnen aan parkeergelden. Bij elkaar leverde dat een nadelig jaarresultaat op van 171.200 euro. Zuidwestelijke Delta haalt dit geld uit zijn reserves. Het eigen vermo gen van het schap daalde het afge lopen jaar naar 13,1 miljoen en dat is 1,6 minder dan eind 2015. Volgens Addie Leendertse van het Fruitteeltmuseum komen via de mail of telefoon regelmatig vragen binnen over (mogelijke) ziekten en plagen in en rond fruitbomen of aan kleinfruit. Omdat het niet altijd even gemakkelijk is om op afstand een goede diagnose te stellen, heeft het Fruitteeltmuseum de hulp van een plantendokter ingeschakeld in de persoon van Adrie Kloosterman. Hij is expert op het gebied van ziek ten en plagen. „Daarnaast hebben we nog een team van tuinmannen met elk hun eigen specialisme", zegt Leendertse. Naast het helpen van mensen is de insteek ook om meer mensen naar het Kapelse museum te trek ken. „We hopen dat ze op zijn minst een kop koffie blijven drin ken", zegt Leendertse. Spreekuren De kosteloze spreekuren in het Fruitteeltmuseum zijn gepland op 6 mei, 3 juni en 1 juli van 13.00 uur tot 16.00 uur. Plantendokter Adrie Kloosterman zal aan de hand van meegenomen materiaal en/of foto's proberen een oorzaak en een moge lijke remedie op natuurlijke wijze vast te stellen. IN DE REGIO Opening zomerex- positie in Jacobuskerk Lentebloesem fietstocht MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 25 april 2017 SD Geen aanwijzing voor ongelijkheid Kandidaten voor een baan bij de gemeente Schouwen-Duiveland mogen niet anoniem solliciteren. In tegenstelling tot de PvdA vin den burgemeester en wethou ders dit geen middel om gelijke kansen te bevorderen. Ton van den Nouweland Zierikzee -Gemeentebestuur Schouwen- Duiveland Het natuur- en recreatieschap Zuidwestelijke Delta heeft afge lopen jaar de boeken gesloten met een negatief resultaat van 171.200 euro. Dat is vooral te wijten aan het Inspiratiecen trum op de Brouwersdam. Ton van den Nouweland Scharendijke Het natuur- en recreatieschap Zuidwestelijke Delta is geen lang leven meer beschoren. Volgend jaar stappen de pro vincies Zeeland en Zuid-Hol land uit deze bestuurlijke sa menwerking. Staatsbosbe heer wordt dan opnieuw eige naar van de grond rond en onder het Grevelingenmeer en het Haringvliet. Zuid-Hol land blijft nog enkele jaren meebetalen. Over wat Zee land gaat bijdragen wordt nog onderhandeld. ZW-Delta ont stond enkele jaren geleden door samenvoeging van het Grevelingenschap en het na- tuur- en recreatieschap Ha ringvliet. Schouwen heeft een aandeel van 22.500 euro per jaar. Het schap beheert en geeft gronden uit. Een appelboom die een beetje raar doet? Gekke beestjes in de pruimen? Grote kans dat de plantendokter van het Fruitteelt museum in Kapelle raad weet. Luc Oggel Kapelle RENESSE De Jacobuskerk in Renesse opent dinsdag 25 april de zomerexpositie met het thema muziek. De opening is om 16.00 uur. Alle kun stenaars vertellen over hun schilderij en Margot Bot speelt harpmuziek. De expositie duurt tot 17 september en is iedere woensdag te bezichtigen tus sen 10.00 en 14.00 uur. Voor een euro kunnen bezoekers de kerktoren be klimmen. WESTENSCHOU- WEN Trampolinecentrum Natuurinformatie- punt Westerschou- wen verzorgt zater dag 29 april een lentebloesemfiets tocht. De fietstocht begint om 11.00 uur vanaf het Trampolinecen trum en Natuurin- formatiepunt Wes- terschouwen aan Steenweg 13a in Westenschouwen. De route is be schreven in een na- tuureducatief boekje van Jan en Ellen Midavaine. Deelnemers aan de tocht ontdekken onder andere Sier- kersen in tuinen die dateren van net na de Watersnood ramp. Het boekje rond het thema appel-, peren-, pruimen- en kersenbloesems is verkrijgbaar bij het Natuurinformatie- punt en is geschikt voor iedereen die meer wil weten over het Schouwse landschap en de natuur. SCHARENDIJKE Dickenz, heet het nieuwe cafetaria van Dick Wittenberg aan de Brouwersdam. Dickenz komt niet van de Engelse schrijver, maar van Dick en zoon. De cafeta ria is een ontwerp van architect Erik van den Bos en bestaat uit drie delen. De keuken met afhaalloket en ijsloket, het middendeel met entree en toiletten en het zitgedeelte met bediening. Zolang er nog wordt proefgedraaid, blijft de oude snackwagen een stukje verderop nog in gebruik. Bouwen op deze plek had heel wat voeten in aarde, foto ernesta verburg BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Apollo Brassband, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Brusea, 11.00-17.00 uur: Museum open; Dorpshuis, 20.00- 21.00 uur: Yoga, De Vanger, 09.00- 10.00 uur: Kwiek- gym ouderen; BURGH-HAAM- STEDE Boswachterij Ex- cursieschuur, 19.00-21.00 uur: Schemerwandeling door het bos; Dorpshuis de Schutse, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartver eniging Smijt Maar Raak; Watersnood museum, 10.00- 17.00 uur: Foto ex positie Jakarta, de mensen achter de zeemuur, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleidingen, 11.30-16.00 uur: In- loopworkshops; RENESSE Diverse locaties, 09.30-17.00 uur: Activiteiten Kinder vakantieweek; Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga Steffine; Feestcafé de Zoom, 19.00- 23.00 uur: Frisparty; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Schilder club, 19.15-20.15 uur: Gymclub; ZIERIKZEE FIZI, 14.00 uur: Moonlight; Nieuwe Kerk, 19.45 uur Repetitie Chr. gem. Eilandenkoor. CAFETARIA OP BROUWERSDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55