Provoost gedeeld derde na jubileumgoal Drie internationals .7A Av 1 ZEELAND 11 Groene Ster Vlissingen bestaat donderdag precies tien jaar. Een initiatief van twee vrienden is uitgegroeid tot een zaalvoetbalclub die nu al vier seizoenen op het hoogste niveau uitkomt. „We offerden onze zomervakantie op om op zoek te gaan naar sponsors." ndré Siereveld denkt even na over de vra- gen. Wat maakte Groene Ster zo'n bij- ^B^^^^zonder team, dat bin nen zes jaar tijd van het laagste ni veau opklom naar de eredivisie? Dat had toch niet alleen met kwali teit te maken? „We hadden een sterke lichting", weet Siereveld. „Maar het belangrijkste was dat ie dereen wist wat hij kon en vooral wat hij niet kon." De Vlissinger was zelf jarenlang aanvoerder van Groene Ster en deed in de zomer van 2015 een stapje terug. In 2007 stond Siere veld samen met Najim Boughmari aan de wieg van de zaalvoetbalver eniging. „Ik speelde in de jaren daarvoor met een ploegje van school het zogenaamde streetsoc- cer", kijkt Siereveld terug. „Een soort zaalvoetbal maar dan kleiner. Vier tegen vier, met Etienne Mallie en Mo en Youssef Ahrouch. We wonnen vier keer het NK." Hij besluit samen met Boughmari te gaan zaalvoetballen. Na twee jaar in verschillende ploe gen te hebben gespeeld, is het tijd om zelf een team op te richten. Groene Ster Vlissingen is, op 27 april 2007, geboren. „Hoessein Bouzambou en Salim Ben Sellam, die nu nog steeds in het eerste spe len, kwamen er toen bij. We heb ben eerst nog twee jaar in de regio nale competitie gespeeld. We wer den in de zesde klasse ingedeeld en wonnen wedstrijden met 40-0. We dachten dat we naar de KNVB- competitie konden promoveren, maar dat bleek niet zo. Eigenlijk hebben we zo twee jaar verspeeld." Na die twee seizoenen freewhee len stroomt Groene Ster in de KNVB-competitie in. „Dat was toen nog een Zeeuwse klasse", zegt Siereveld. „We speelden tegen teams van SSV'65, Biezentrappers en nog wat clubs. We werden met een kampioen." Het is het eerste van vier kampioenschappen op rij. In 2011 volstaat een 2-2-gelijkspel in Berkel-Enschot tegen BE'79 om kampioen te worden van de eerste divisie, op dat moment het derde niveau van Nederland. Kamer van Koophandel Het gaat er dan al een stuk serieu zer aan toe bij de Vlissingse club. „Daar heeft Najim een belangrijke rol in gespeeld", vertelt Siereveld. „Hij was iets ouder dan ik en re gelde heel veel. Najim zei dat we ons in moesten schrijven bij de Ka mer van Koophandel en hij maakte een draaiboek en een begroting. Ik weet nog dat we een paar jaar eer der met een groepje onze zomerva kantie hebben opgeofferd om op zoek te gaan naar sponsors. Mallie haalde een mooie sponsor binnen, ik vond er een paar, net als andere jongens. Zo werd er steeds meer mogelijk." De club begint steeds meer naam te maken, ook door de sfeer bij thuiswedstrijden. Tegenstanders komen graag naar sporthal Bas- kensburg, omdat vaak veel publiek op de duels afkomt. Dat zorgt gere geld voor een mooie ambiance. Zo speelt de ploeg in januari 2011 voor de KNVB-beker tegen CFE/Ciba VDL (het huidige FC Eindhoven) dat op dat moment koploper is op het hoogste niveau. Groene Ster verliest nipt met 7-8 maar doet op nieuw aan klantenbinding. Ruim twee jaar later is de club zelf ook eredivisionist. Dankzij een 6-4- zege in Rotterdam tegen Noordzee wordt het in mei 2013 kampioen. De play-offs om promotie blijken daarna overbodig, omdat Volen- dam zich terugtrekt. Groene Ster gaat naar de eredivisie. Komend weekend sluit de club het vierde seizoen in die eredivisie af, misschien wel op de zesde plaats. Zo hoog is Groene Ster nog nooit geëindigd in de eredivisie. André Siereveld zit sinds het ver trek van coach Hicham Benham- mou als assistent op de bank. Hij koestert de herinneringen en be noemt nog één van de sterke pun ten van de vriendenploeg. „Ieder een deed altijd alles voor de zaal. Ik ben daarom bij Kloetinge vertrok ken, net als Mallie. De kern bleef al tijd bij elkaar. Sommige clubs ston den op vrijdagavond met een veredeld tweede aan de aftrap. Wij niet. We konden, als er niemand gebles seerd of ziek was, altijd het sterkste team op stellen." Een team waarin ie dereen dus wist wat hij wel en niet kon. „Ik was bijvoorbeeld niet de man die de acties moest ma ken", zegt Siereveld. „Daar hadden we jongens als Hoessein en Saïd Bou zambou, Abdoe Abdenbi en Khalid El Hattach voor, Ik leverde de bal in bij een ploeggenoot en zorgde voor de balans. In de tweede kla: maar ook in de eredivisie, Topscorer Hij deelt daardoor met Van Ros- sum, die niet scoorde voor Luc- tor'88, de derde plaats in het PZC- tospcorersklassement. Ze staan niet hoger omdat de doelpunten van de koplopers een hoger coëf ficiënt meekrijgen, omdat ze op een hoger niveau gemaakt zijn. Leidersduo Daniël Wissel/Marlo Janisse bleef afgelopen weekeinde droog staan. Wissel (Zeelandia Middelburg) houdt met 39 punten een marge van vierenhalve punt (drie goals) op Janisse (RCS). Niels Hopmans (hattrick voor Tholense Boys) en Can Kiran (één keer trefzeker voor Terneuzen) delen de vijfde plaats met Arjen de Koeijer (de geblesseerde rege rend topscorer van Yerseke). dinsdag 25 april 2017 naar het hoogste niveau Barry van der Hooft Vlissingen Salim Ben Sellam speelde in de afgelopen tien jaar al bijna 300 wedstrijden voor Groene Ster en is daarmee re cordhouder. Groene Ster Vlissingen won twee keer de districtsbe ker, werd vier keer uitgeroepen tot Sportploeg van het Jaar in de gemeente Vlissingen en één keer tot Zeeuws sportploeg van het jaar. De club heeft op dit moment vier teams in competitie: Groene Ster 1, 2 en 3 en een onder 23-team. De afgelopen jaren zag Groene Ster drie spelers uit groeien tot A-international. Khalid El Hattach, Hoessein Bouzambou en Saïd Bouzambou debuteerden in 2014 voor Oranje. Saïd Bouzambou is nu nog steeds internatio nal. De vereniging probeert ook op maatschappelijk vlak een bijdrage te leveren. Zo organiseerde Groene Ster een aantal jaren terug de Junior League, een competitie voor middelbare scholieren op Walcheren. In sporthal Baskensburg vierde Groene Ster in tien jaar tijd vele successen, fotos lex de meester Daniel Wissel Zeelandia Middelburg 2Ezon 26 1,5 39 Marlo Janisse RCS 3A zat 23 1,5 34,5 Rutger van Rossum Luctor'88 4Azon 33 1 33 Robin Provoost ZSC'62 4Bzat 33 1 33 Arjen de Koeijer Yerseke 3Azat 21 1,5 31,5 Can Kiran Terneuzen 3Azon r 21 1,5 31,5 !o' -V 'V Tholense Boys 3Bzat 21 1,5 31,5 Niels Hopmans Jarco Boogaard 1 S - 1 1. V. - Arnemuiden f. 3Azat S 18 1 1,5 1 27 MHaaB^HMBHHHaHaa^BaaMaBaaaflAaa_a|B Thomas Leegwater Clinge 1 4Azon 3 26 1 j. 26 j. 3A zat 17 J 1,5 25,5 Mervin Niemantsverdriet RCS Arvin de Witte WHS 3Bzat 17 1,5 25,5 Steve Schalkwijk Goes 1Czon 12 t 2 24 Ronaldo Meijer Arnemuiden 3Azat 16 1,5 24 Yordi Nijland RCS 3Azat j 16 1,5 24 Soufian Dooms Breskens 4Azon 24 1 24 Tom Rijk Hontenisse 4Azon 23 1 23 r VLISSINGEN Met zijn tweehon derdste doelpunt in een offici ële wedstrijd is Robin Provoost nu samen met Rutger van Ros- sum de productiefste voetballer op de Zeeuwse velden. De aan valler van ZSC'62 opende zater dag in de topper tegen Apollo'69 (3-1-zege) de score, waarmee hij zijn seizoenstotaal op 33 doelpunten bracht. Robin Provoost (ZSC'62) staat na zijn goal tegen Apollo'69 van zaterdag op 200 doelpunten in officiële wedstrijden. Robin Provoost foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39