Dubbel feest voor Xander van der Poel O O) CD O Een thuiswedstrijd in Terneuzen of Zierikzee? 10 ZE Goede start van Zeeuwse amazones Ben Sellam onderuit bij Oranje-debuut Twee Zeeuwen in Ronde van Romandië JUBILEUM GROENE STERA De Zeeuwse dressuuramazones Dinja van Liere en Stephanie de Frel gingen in de eerste selectiewedstrijd voor het NK in manege Va- rio Hippique Velzen-Zuid goed van start. Dinja van Liere (Werkendam) stuurde de hengst For Gribaldi in de klasse ZZ-Zwaar naar een fraaie tweede plaats (69,71%). Stephanie de Frel (Koerwacht) liep in de Lichte Tour Prix Sint George met de merrie Calrieta H naar een verdienstelijke vierde stek (68,42%). „Geen slecht begin. Ik ben erg tevre den", vertelde de stalamazone van de VMF Stables uit Ellemeet. „Carieta gaf mij een goed gevoel. Ze liet zich lekker sturen en deed enorm haar best." Youssef Ben Sellam heeft zijn eerste officiële wedstrijd voor het Nederlands zaalvoetbal team voor spelers jonger dan 17 jaar verloren. De Belgische leeftijdsgenoten bleken zondag met 6-8 te sterk. Voor de jeugdselectie was het de eerste interland sinds 7 april 1984. Nu werkt Oranje onder 17 toe naar de Jeugd Olympische Spelen van 2018. Ben Sellam, kee per van Groene Ster onder 23 en JVOZ, maakt sinds begin dit jaar deel uit van het keurkorps van KNVB-coach MaxTjaden. Komende zo mer neemt het Nederlands team deel aan een vierlandentoernooi in Portugal, waar tegen het gastland, Spanje en Italië wordt gespeeld. Marco Minnaard uit Wemeldinge en Antwan Tolhoek uit Yerseke starten vandaag in de Ronde van Romandië. De renners van respec tievelijk Wanty-Groupe Gobert en Team Lot- toNL-Jumbo beginnen met een proloog in Ai- gle. In de dagen erna volgen vijf etappes. De laatste editie van de Ronde van Romandië werd gewonnen door Nairo Quintana, die toen in het algemeen klassement Tom Du- moulin een kleine minuut voor bleef. Hij ein digde vorig jaar op de vijfde plaats en was daarmee de beste Nederlander. Bauke Mol- lema werd negende met een achterstand van één minuut en 24 seconden. Aarab Duinkerke Van der Poel kreeg de meeste pun ten toebedeeld door de panelleden van de Zeeuwse Voetbal Awards, een initiatief van CTV Zeeland en PZC. De Yersekenaar nam zaterdag in het uitduel de 0-1 en 0-2 voor zijn rekening. Thijs van den Dries be paalde de eindstand op 0-3. Door die zege gaat Kloetinge weer alleen aan kop, want de equipe van trainer Arie van der Zouwen zag dat medekoploper WNC met 0-1 verloor van LRC. Na zaterdag hebben de groen-witten één punt voorsprong op nummer twee Rijsoord en twee op WNC. De titel is met nog drie speelronden te gaan nog allerminst binnen, maar De aanvaller werd Speler van de Week, zijn Kloetinge de Club van de Week de eretitel Club van de Week al wel. Ruud Pennings werd uitgeroe pen tot Trainer van de Week. Hij heeft Vlissingen weer terug op de rails en heeft met de Walcherse zondag-hoofdklasser nog uitzicht op een prijs én promotie. Morgen neemt de ploeg het in de halve fi nale van het toernooi om de dis trictsbeker op tegen Hoek en door de 2-0-overwinning tegen RKSV Nuenen van zondag (derde compe titiezege op rij) is Vlissingen nu ge deeld derde in de competitie. Het Doelpunt van de Week werd dit keer gemaakt door Francis Kabwe Manengela. De buitenspeler van Goes - dat al is verzekerd van de tweede plaats, nadat Baronie zon dag de titel in de eerste klasse greep - bepaalde de eindstand in de uit wedstrijd tegen Marvilde op 2-4. Dat deed de invaller namens de be zoekers met een fantastisch schot vanaf de middenlijn. dinsdag 25 april 2017 PAARDRIJDEN ZAALVOETBAL A Marco Minnaard WIELRENNEN Zoë Mulder uit Heinkenszand is bij de MTB- wedstrijd om de Swiss Bike Cup in Haiming als 23e over de finish gekomen bij de juniores. Ze legde de vier rondes af in 1.20.46 en daar mee was ze ruim tien minuten langzamer dan de winnares Laura Stigger. Haar klassering le verde Mulder 43 klassementspunten op. Er worden in totaal zeven wedstrijden gereden. De rolstoelbasketballers van RBVM hebben bepaald geen vertrouwen getankt in aanloop naar de finaleronde. De ploeg uit Middelburg verloor beide wedstrijden in de zevende speel ronde. BS Leiden bleek met 48-42 te sterk, lijstaanvoerder Arrows won zelfs met 51-20 van de Zeeuwse equipe. RBVM behield wel de tweede plaats in de toernooidivisie C1. l Jiujitsuka Marwan Aarab (17) uit Vlis- singen was afge lopen weekend succesvol op de Open Noord-Hol landse kampioen schappen. Het lid van Happy Fitness pakte in Beverwijk bij de junioren goud en moest het doen met zil ver bij de senio ren. Mathijs van Gansewinkel (13) werd derde in de klasse fighting system -15 jaar tot 42 kg. Zijn trai ningsmaatje Kylian van Huizen (11) moest het in de klasse fighting system -15 jaar tot 46 kg doen zon der een medaille. 31 Joannathan Duin kerke heeft de wedstrijd voor ID- renners tijdens de 34e EPZ Omloop van Borsele op zijn naam ge schreven. De Goe- senaar zat in een kopgroep van drie en reed de ren ners uit het pelo ton op minimaal één ronde. In de spurt was Duin kerke de rapste. Walter Pollet (Hulst) finishte als vierde. Irma van Duijn uit Schoon- dijke finishte na een sterke wed strijd als eerste bij de vrouwen. Stilstand is achteruitgang, dus probeert het bestuur van Groene Ster op ver schillende manieren het zaalvoet bal in Zeeland naar een hoger ni veau te tillen. „We zijn samen met de KNVB met een plan bezig om de jeugd in Zeeland meer te laten zaalvoetballen", vertelt voorzitter Youssif Hamzaoui. „Zonder dat het ten koste gaat van het veld- voetbal. De clubs krijgen daar, als het goed is, binnenkort bericht over." Een ander plan is om een thuis wedstrijd van Groene Ster in de eredivisie of een oefenwedstrijd tegen een aansprekende tegen stander een keer in bijvoorbeeld Terneuzen, Goes of Zierikzee te spelen. Hamzaoui: „Op die manier kunnen we voor meer binding zorgen." De voorzitter wil de ko mende jaren met Zeeuwse zaal voetballers overeind blijven in de eredivisie. „Het gaat met ups en downs, maar we houden vast aan onze filosofie." Waar denkt hij dat jubilaris Groene Ster over tien jaar staat? „Geen idee. Dan zijn we een zaal voetbalvereniging die weer tien jaar verder is. In het voetbal valt weinig te voorspellen." Hamzaoui verwacht wel dat Groene Ster over tien jaar niet meer in Bas- kensburg speelt. De sporthal staat op de nominatie om ge sloopt te worden. „Dat is jammer, want de sfeer in Baskensburg is vaak een belangrijke factor voor ons." A Najim Boughmari (I) en André Siereveld stonden aan de wieg van Groene Ster. foto paul ten hacken Met reuzenstappen VLISSINGEN Xander van der Poel kan terugkijken op een ge weldig weekend. De aanvaller van Kloetinge hielp de Beve- landse zaterdag-eersteklasser met twee goals langs Zuidland (0-3-zege) en kreeg daarvoor de titel Speler van de Week. Zijn club viel ook in de prijzen. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38