Reizigers tevreden over taxibusjes B en W erkennen slechte staat van Bolwerkpad mêmmi 6 Noodzaak Walcheren Mozaïek duurt voort itu f' De toenemende terroristische dreiging over de hele wereld en de discussies over onder anderen Sylvana Simons en de partij Denk drijven diverse be volkingsgroepen uiteen en leiden tot meer onbegrip. Het doel van de Stichting Walcheren Mozaïek om door ontmoetingen het inte gratieproces tussen 'Nederlanders en medelanders' te versterken, verdwijnt daardoor verder naar de einder. Interim-voorzitter Juliën ('bijna iedereen noemt me Jules') Bottse en medewerker Alex So- plantila constateren het met lede ogen. Maar ze laten zich niet uit het veld slaan. Er is de afgelopen 25 jaar wel degelijk veel bereikt en Walcheren Mozaïek heeft tijdens een hoop bijeenkomsten en acti viteiten veel mensen van allerlei afkomst en pluimage bij elkaar ge bracht. De stichting ontstond begin ja ren negentig op initiatief van een aantal kerkelijke organisaties. Nog steeds zijn vertegenwoordigers van christelijke geloofsgemeen schappen, moslimorganisaties en vredesbewegingen betrokken bij Echt contact leggen, verbindt mensen veel activiteiten van Walcheren Mozaïek. Niet zo gek want 'het bevorderen van de ontmoeting, de acceptatie en de relatie tussen Nederlanders en migranten en di verse migrantengroepen onder ling' staat nog steeds voorop, be nadrukken Bottse en Soplantila. Om ontmoetingen tot stand te brengen, zet Walcheren Mozaïek jaarlijks een aantal activiteiten op poten, die voor mensen met heel verschillende achtergronden in teressant zijn. „Het gaat om het leggen van echte contacten. Als je echt aandacht hebt voor mensen waarderen ze dat, welke achter grond ze ook hebben." Niets wat de saamhorigheid meer vergroot dan gezamenlijk een bezoek aan bijvoorbeeld een festival, ervoeren de twee voor trekkers van Walcheren Mozaiek ook. Samen naar het Surinaamse Kwakoefestival, dat speciale aan dacht aan 65 jaar Molukkers in Nederland schonk bijvoorbeeld. Of met mensen met meer dan twintig culturele achtergronden naar een festival in Rotterdam. Walcheren Mozaïek blijft - vaak - van zich laten horen. Te begin nen met vrijdag als ervan 19.30 tot 23.30 uur een cultureel 'Suri naamse avond voor iedereen' is in de Blauwe Zaal van VCB Lamme- renburcht aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen. Dat leert een onderzoek onder de klanten van het WMO- en leerlin genvervoer. Zij geven het gemid deld een rapportcijfer 7,7. Voor het onderzoek zijn 501 passagiers van het WMO-vervoer ondervraagd en 196 ouders/verzorgers van leerlin gen. Dat is voldoende om een be trouwbaar resultaat te krijgen, stelt de gemeente Middelburg. Vertragingen Het aantal klachten is beperkt. Uit een rapportage blijkt dat er maan delijks ongeveer zeventien klach ten worden ingediend, op een to taal van 2023 reizigers. De klachten gaan vooral over routes en vertra gingen bij vertrek en aankomst. Andere aandachtspunten zijn de instap en het comfort van taxibus sen en de manier waarop chauf feurs in het leerlingenvervoer om gaan met vragen en/of klachten. Ook wordt geprobeerd de wachttij - den te verkorten. In het najaar wordt gekeken hoe deze verbeter- punten zijn aangepakt. Taxibedrijf Hala Zeeland voert het doelgroepenvervoer uit. De overeenkomst wordt met een jaar verlengd. Overigens is Middelburg bijna drie ton meer kwijt aan het leerlin genvervoer. Dat komt door een toe name van het aantal reizigers. Zo gaan meer kinderen met een busje naar het OdyZee College in Goes en worden meer ov-abonnementen verstrekt om het zelfstandig reizen te bevorderen bij leerlingen in het voortgezet speciaal onderwijs. Deze zomer lekker bijverdienen en toch naar het strand? Word vakantiekracht bij Zorgstroom! Die fractie stoort zich aan de kwa liteit van de paden en stelde er on langs vragen over aan het dagelijks gemeentebestuur. De bolwerken zijn immers een 'groene parel' en de paden moeten voor iedereen 'goed toegankelijk' zijn - ook voor mensen met een rollator of een rolstoel, vindt de SGP. Het college vindt dat ook en erkent dat som mige stukken zijn beschadigd. De randen van paden zijn afgebrok keld doordat onderhoudswagens te breed waren en de randen ka- potgereden hebben. De afdeling stadsbeheer gaat in overleg met Orionis Walcheren, dat het groen onderhoud uitvoert, zorgen voor een herstel van de paden. Dat er op een aantal plekken geen asfalt ligt, maar stenen, komt omdat onder die klinkers aanslui tingen zitten voor bijvoorbeeld elektriciteit, gas en water. De nutsbedrijven moeten daar bij kunnen. De klinkers blijven dus, maar worden verbeterd. IN DE REGIO Puzzelrit vanuit Ritthem Markt met Israëlische producten Lezing over adellijke familie 7. -.A-m* MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 25 april 2017 WA Samen optrekken versterkt begrip Een paar jaar gelden werd nog wel eens aan opheffing gedacht. Maar bij het vieren van haar zilve ren jubileum zijn de door Walche ren Mozaïek op poten gezette in terculturele ontmoetingen nood zakelijker dan ooit. René Hoonhorst Vlissingen -Alex Soplantila, Walcheren Mozaiek Ouderen, gehandicapten en leerlingen op Walcheren zijn te vreden over het WMO- en leer lingenvervoer. Zij voelen zich veilig in de taxi's en de leerlin gen voelen zich goed bij de ver trouwde gezichten van de chauffeurs. Maurits Sep Middelburg Kijk voor meer info op Zorgstroom.nl Dichtbij mensen Zorgstroom De voetpaden op de bolwerken in Middelburg zijn inderdaad op een flink aantal plekken in slechte staat. En dat wordt bin nenkort verholpen, beloven B en W van Middelburg aan de SGP. Maurits Sep Middelburg RITTHEM Motor- en autoclub De Zeeuwen houdt op donderdag 27 april een puzzelrit vanuit Ritthem. Deze Oranjerit kan worden afgelegd met de auto, motor of scooter. Inschrij ven kan van 13.30 tot 14.00 uur bij Kuzee Autologistiek aan Marie Curieweg 5 in Ritthem. Mee doen kost zes euro per auto. Voor be ginnende deelne mers is er een een voudige route uitge zet met makkelijke opdrachten en oriëntatiepunten. ledereen krijgt na afloop een prijs. SEROOSKERKE De Zeeuwse stich ting Steun aan Is raël houdt morgen een verkoopdag van Israëlische pro ducten in Seroos- kerke (Walcheren). De markt duurt van 10.00 tot 18.00 uur aan De Meijstraat 32 in Serooskerke. De opbrengst is be stemd voor het Jaffa project. MIDDELBURG Archivaris Peter Blom houdt, op uit nodiging van de Heemkundige Kring Walcheren, morgen een lezing over de adellijke familie Van Borsele van Veere. De lezing is in de aula van de ZB in Middelburg. De inleiding begint na afloop van de jaarvergadering, omstreeks 21.00 uur. RONDLEIDING i -ft jP.ZïsÊk «ga MIDDELBURG Vanaf zaterdag is het mogelijk weer mee te doen met rondleidingen in park Toorenvliedt in Middelburg. Het gebouw dateert uit 1726. Het park, in de Engelse land schapsstijl van eind achttiende eeuw, is wat natuur- en cul tuurwaarde betreft van groot belang. In 2013 en 2014 zijn in grijpende aanpassingen uitgevoerd. Het vertrek is om 13.30 uur vanaf de vernieuwde hoofdingang van het park aan de Koudekerkseweg, nabij de sculptuur van een buffalovoertuig. De rondleiding duurt maximaal twee uur. Volwassenen beta len 3 euro. Kinderen tot 12 jaar 1,50 euro. archieffoto ruben oreel AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaar ten en koersballen DISHOEK Parkeerplaats Strandweg 09.30 uur - Nordic Wal king wandeling voor 55+ uit de gemeente Veere; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur - Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30- 19.30 uur - Activi teitenavond jeugd natuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur - Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG Serenitea, Graven straat 82, 09.00- 11.00 uur - Borst voedingsochtend; Het Zwin 1,10.00- 12.00 uur-Crea Café bij Leger des Heils; Voorkant NS Station, 10.00-12.00 uur - Fietsexcursie Duurzame Ontwik keling georgani seerd door IVN Walcheren; Kloos tergangen Abdij, 12.00-17.00 uur - Expositie Het Zeeuws Palet; Sint Sebastiaan- straat 12,13.30- 15.30 uur - Cursus De Zorg de Baas voor mantelzorgers OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur- Koersbal Oost-Souburg Kroonjuweel 5, 09.15-10.00 uur- Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur - Senio renvolleybal VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Wekelijks Hand- werkcafé VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, 14.00-15.30 uur - Soos WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur - Soos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34