'En toch, we zijn er nog niet, hè?' M schoten op doel snel opvolger Blind aanwijzen 23 alleen in beeld in het onwaar schijnlijke geval dat zowel Advo caat en Ten Cate afhaken voor de al enkele weken vacante functie. Stevens stopte in 2016 nog bij Hof- fenheim, omdat hij kampte met hartritmestoornissen. Droomkandidaat De KNVB heeft steeds gezegd dat er voor 1 mei een opvolger voor Blind zal zijn. Oranje oefent na het seizoen nog tegen Marokko en Ivoorkust, alvorens op 9 juni het kwalificatieduel met Luxemburg op het menu staat in Rotterdam. Louis van Gaal was voor Van Breu- kelen de droomkandidaat, maar die liet al meteen weten geen inte resse te hebben in een terugkeer als bondscoach. Aanvankelijk spitste de zoektocht zich toen toe W De nieuwe trainer krijgt Oranje onder zijn hoede van mei tot november 2017 en als het WK wordt bereikt uiteraard ook tijdens de eindronde in 2018 in Rusland op veel jongere kandidaten dan Advocaat en Ten Cate, maar de spoeling bleek zelfs met buiten landse trainers op de wensenlijst bijzonder dun. De nieuw aan te wijzen trainer krijgt Oranje straks onder zijn hoede van mei tot no vember 2017 en als daadwerkelijk het eindtoernooi is bereikt uiter aard ook tijdens de eindronde in Rusland. Beide trainers zouden een nieuwe assistent-bondscoach wil len toevoegen aan de technische staf. Als het aan de KNVB ligt blij ven Fred Grim en keeperstrainer Frans Hoek gewoon betrokken bij Oranje. Ruud Gullit is een van de namen die voortdurend valt, ter wijl Ten Cate ook aan de clubloze Fred Rutten zou denken. Het is al ruim anderhalf uur na de hersteltraining van Feyenoord als voor de Kuip een enorme groep supporters plotseling een donkere Opel Insignia omsingelt. Wie goed kijkt, ontdekt achter het stuur van de auto Dirk Kuyt. De 36-jarige aanvoerder van Feyenoord sig neert door het open raampje van alles en nog wat. Het is feest in Rotterdam en dat zal voorlopig zo blijven ook. Het is de volksclub in optima forma, waar de emoties in mindere tijden vaak torenhoog oplaaien, maar waar bij voorspoed meer loskomt dan bij welke voetbalclub in Ne derland dan ook. De open training na de winst tegen Vitesse (0-2) is verschoven van Varkenoord naar de Kuip en dat is maar goed ook want ruim duizend toeschouwers willen de koploper in actie zien. 'We worden kampioen, we wor den kampioen' klinkt het vanaf de tribunes. Er wordt druk gezwaaid met vlaggen en cameraploegen struikelen bijna over elkaar om bij supporters te informeren naar hun gemoedstoestand. De stadsderby tegen Excelsior, de competitie wedstrijd waarin de landstitel de finitief kan worden veroverd, staat pas op 7 mei op het menu, maar er is nu al geen houden meer aan. Helden Als Feyenoord straks echt kampi oen is, zijn alle spelers helden, ver telde routinier Kuyt. En hij lijkt er niet naast te zitten. Als Kongolo, Elia, Vilhena, Toornstra, Nieuw koop, Berghuis en Jorgensen na de ontspannen training even poseren voor het vak met al die fans, klinkt er een ovationeel applaus. Zoals dat ook zondag het geval was in Arnhem, waar het bezoek van Feyenoord aan het Gelredome bijna op een invasie leek. Bijna de volledige hoofdtribune bleek in handen van aanhangers van Fey enoord. „Of je dat merkt als speler? Wat denk je zelf?" zegt Steven Berghuis. „Dit was zo massaal, dat viel niet te missen. Nee, ook niet als je op het veld staat." Dat Eljero Elia even daarvoor heeft verteld dat hij de massa pas na afloop in de gaten kreeg, moe ten we volgens Berghuis met een korreltje zout nemen. „Jullie laten je door Elia in de maling nemen. Wat een gozer. Zoveel mensen in al die vakken die opsprongen bij de doelpunten en dat niet in de ga ten hebben? Wat een geweldige club is Feyenoord, ik ga dagelijks met een glimlach naar de Kuip." Houdini-act „Toch zijn we er nog niet, hè", zegt supporter Joop van Deursen, fre quent bezoeker van de trainingen bij Feyenoord. „Hoe voorzichtig het ook klinkt, we moeten gewoon nog wel een keer winnen." Maar buiten de immer voorzich tige mensen in de Kuip houdt vrij- Wat een geweldige club is Feyenoord, ik ga dagelijks met een glimlach naar de Kuip wel niemand meer serieus reke ning met een 'Houdini-act' van Ajax. En mocht het op 7 mei niet lukken, dan klaart de koploper de klus waarschijnlijk een week later in de Kuip tegen Heracles. Die wedstrijd op Woudestein is organisatorisch een megaklus. Al die aanhangers van Feyenoord die net na de jaarwisseling een zoge naamde 'halve seizoenkaart' aan schaften van Excelsior om verze kerd te zijn van een eventueel kampioensduel, lijken een voor uitziende blik te hebben gehad. Huldiging Om te voorkomen dat buiten het stadion in Kralingen een cordon van duizenden Feyenoorders zal ontstaan, zal er in de Kuip een eve nement worden gecreëerd. Burge meester Ahmed Aboutaleb zet voor de traditionele huldiging in op maandagochtend 8 mei of, als Feyenoord de klus niet klaart op Woudestein, maandagochtend 15 mei. NEC is vrijdag, zaterdag en zondag vrij. De nieuwe trainer moet maandag voor de groep staan. „Dat is de bedoeling", aldus Van Ingen. „We kijken intern en extern naar een oplossing. Alle opties staan op papier en deze week gaan we be slissen." Pothuizen De clubleiding heeft Patrick Pot huizen toegevoegd aan de techni sche staf van het eerste elftal. De oud-speler was vorig jaar teamma nager en doet deze jaargang samen met Ron de Groot het beloften- team. De Groot en Ernie Brandts (assistent bij het eerste) zijn de enige twee trainers binnen NEC die over de vereiste papieren be schikken. Remco ten Hoopen doet een stap terug. De Achterhoeker werd afgelopen najaar door Hy balla toegevoegd aan de staf. Hij gaat zich nu weer richten op zijn voorgaande taken als analist en scout. De spelers kregen op hun vrije dag te horen dat Hyballa is ontsla gen. Ze worden vandaag bijgepraat door de clubleiding en hebben af gesproken pas daarna te reageren op het gedwongen vertrek van hun trainer. Hyballa wilde zijn vertrek gisteren niet toelichten. Zaterdag, na de nederlaag tegen Excelsior, had hij er nog persoonlijk voor ge zorgd dat een oproer van suppor ters bij het Goffertstadion niet es caleerde. Twee dagen later kreeg hij te horen dat zijn eerste avon tuur in de eredivisie voorbij is. Hagenaar weigert desgevraagd iets los te laten over de gesprekken met de KNVB en zijn mogelijke derde termijn als bondscoach. Over het onderhoud met beide trainers wil Van Breukelen ook niets zeggen. De KNVB hanteert de stelregel dat er pas met details naar buiten zal worden getreden als er een akkoord is bereikt met een kandidaat. De naam Huub Stevens is overi gens eveneens in Zeist gevallen, maar de ervaren Limburger komt dinsdag 25 april 2017 k Peter Hyballa foto proshots Rond Feyenoord is een gekte aan het losbreken die zijn weerga niet kent. „Mensen voelen dat we geschiedenis schrijven." Mikos Gouka Rotterdam —Steven Berghuis GO Ten Cate twee Mocht de KNVB er niet uitko men met Dick Advocaat of Henk Ten Cate, dan is Huub Stevens in beeld als nummer 3. Duizend fans zien Jorgensen en Vilhena trainen, fotomarcodeswart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23