O Filemon Wesselink wordt kickbokser Blaudzun gaat de theaters in 20 M INTERVIEW ANNA DRIJVER Anna Drijver is weer aan het werk. De kersverse moeder is straks te zien in een politieserie en keert deze zomer met Borgen terug op het toneel in Carré. VINCENT LUISTERT RADIO PSV-Ajax, afgelopen zondag, leek me een mooie aanleiding om eens naar Omroep Brabant te luisteren. Hoe zouden ze daar deze topper verslaan? radio aan voor misschien een interessante voorbeschouwing of wat sfeerverslag vanuit het stadion. Er is nog muziek, The Shoop Shoop Song. Gezellig. Daarna nog meer muziek en een jingle, waarin een vrolijke mevrouw roept dat ik luister naar non-stop- muziek. Dat had ik al gehoord. Is dit wel Omroep Brabant? Het klinkt meer als Radio 10. Frank Boeijen, Gerry Rafferty, The Weeknd, Fleetwood Mac, Tom Odell, een lekkere muziekmix voor jong en oud, het is vlees en vis wat we horen, kant en wal, hoed en rand, klok en klepel, maar geen voetbal. Het is nu toch al tien voor vijf. Total Touch met hun klassieker Touch Me There, Simple Minds met Belfast Child, het zal toch niet dat ze deze wedstrijd niet uitzenden? Misschien is de apparatuur in het Philips-stadion de fect waardoor er nog geen verbinding is, of zijn de verslaggevers, aangespoord door T- otal Touch, elkaar there aan het touchenl Ik luister echt naar Omroep Brabant, dat zingt een koortje en de vrolijke mevrouw zegt: 'Het gevoel van hier!' Jaja, het gevoel van Brabant, Engelstalige plaatjes draaien. Ik schakel maar even naar Radio Noord-Hol land, dat RTV NH heet tegenwoordig, daar zenden ze de wedstrijd uiteraard wel uit. Krijg nou wat, ook niet! Daar ook zo'n lek kere mix van muziek voor jong en oud. En ene Edward, die op een scherm in de studio naar de wedstrijd kijkt. Een abonnement op Fox Sports Eredivisie kan er blijkbaar nog wel af bij RTV NH. Ik schakel naar de goede oude NOS, die de wedstrijd met twee verslaggevers, zon der nieuws en plaatjes, wat is dat toch een terreur, die lekkere muziekmix, uitzendt. Eeuwig zonde dat regionale omroepen geen belangrijke wedstrijden meer uitzenden. Dan kan je zeggen: Het kost geld en iedereen kijkt naar Fox Sports, maar bij Rijnmond doen ze het wel, en het is zeer succesvol, een kerntaak van de publieke radio. En plaatjes draaien, dat kunnen we thuis met Spotify of Apple Music ook, of met de grammofoon. Ja, laat ik die weer eens afstoffen. Quote van de dag Ik kan heel snel iemand heel leuk vinden en dan binnen een week denken: o nee, ik vind hem eigenlijk helemaal niets Premier kroont Mis(s) Vervolg programma Eva Jinek Ze is net weer een paar uur in Nederland. Anna Drij ver begint in Morgan Mees met een croque- monsieur om de nade rende jetlag te verdrijven. Ze komt uit Curasao waar ze ceremoniemees ter was bij een trouwerij voor een vriendin. „Niet de wedding planner, hoor, da's weer wat anders. Ik bege leidde de speeches en zo. Viel alle maal mee." Ze was met haar gezin. Benja Bruij- ning - de bekende acteur en haar ge liefde - en hun dochter Lea (vijf maanden) waren ook mee. Het ging goed, reizen met een baby, glimlacht ze. „Iedereen vindt zijn eigen kind natuurlijk heel leuk, maar ze is geluk kig heel makkelijk. Eigenlijk gaat het puzzelen nu pas beginnen." Anna Drijver (33) doelt op haar volle agenda de komende periode. Met Borgen keert de actrice in juli te rug op het toneel, terwijl in mei de opnames beginnen van Undercover, een Vlaamse politieserie. Lea zal niets tekortkomen. Ze kan terecht bij familie. „En Benja en ik doen het echt samen. Het is niet zo dat hij zegt: De acteurs waren nog niet klaar met Borgen. En het publiek ook niet, hoor ik. 'Goh, leuk een kind, maar nu ga ik even voetbal kijken'. Hij is ook hele maal verliefd op de baby." De clichés zijn waar, zegt ze: het wórdt steeds leuker, al moest ze wen nen aan het verdelen van de tijd. „Die kunt je maar één keer uitgeven. Soms denk je: ik kom nergens meer aan toe. Als ik nu vrouwen of mannen 's mor gens vroeg door Amsterdam zie fiet sen met hun kind, denk ik: wow! Dat kind heeft al gegeten, is gewassen, aangekleed. Respéct!" Anna Drijver was zwanger toen ze vorig jaar in Borgen speelde, de mara thonvoorstelling op toneel. „Toch een bijzonder idee dat de baby in mijn buik alles meekreeg wat er op toneel gebeurde. De ene keer de cello, dan de trompet, de discussies, alles. En het publiek reageerde ook. Pas je op, gaat het wel, ben je niet te moe? Ik had het idee dat ik me vaker versprak door die zwangerschap. Dat kan ik nu rechtzetten." 'Nu' is in juli als ze met Borgen te rug keert op toneel. Niet van stad naar stad en theater naar theater, zo als vorig jaar, maar zes voorstellingen in Carré. „Carré, dat is voor iedere ac teur episch. Die sfeer is groot en toch intiem. In een burcht die heel goed Filemon Wesselink heeft een nieuwe uitdaging gevon den. De BNN- presentator, die vorig jaar alles deed voor een afgetraind lichaam, gaat nu de ring in voor het programma Filemon slaat door. Drievoudig wereld kampioen Remy Bonjasky drilde Filemon maanden lang om hem klaar te sto men voor een kickboks wedstrijd. „De weg naar de wedstrijd kent vele hobbels", aldus Filemon. „Mijn pijngrens is in elk geval een paar kilometer opgeschoven. Het is de hardste en lastigste sport die ik ooit gedaan heb. Gelukkig heb ik in Remy een toptrai- ner gevonden. Om wat hij me technisch bijbrengt en om hoe hij is als mens." Filemon slaat door is vanaf 7 mei elke zondag te zien op NPO 3. De singer-songwriter doet in november en december veertien steden in Nederland en Vlaande ren aan. De tour begint op 2 november in het Oude Luxor Theater in Rotter dam en eindigt op 9 december in de Stadsschouwburg in Utrecht. Het lied Tear Gun, dat op Blaud- zuns laatste album Jupiter Part II staat, vormt de rode draad van de show. De kaartver koop voor de tournee is giste ren begonnen. De wedstrijd begint om kwart voor vijf, dus een kwartiertje van tevoren zet ik de Reageren? vincent@persgroep.nl —Presentatrice Bridget Maasland in Grazia dinsdag 25 april 2017 GO TELEVISIE Premier Mark Rutte kroont de winnares van de Mis(s)-verkie- zing op SBS 6 op 6 mei. Lucille Werner presenteert de show rond de verkiezing voor vrouwen met een lichamelijke handicap samen met Kees Tol. TELEVISIE Eva Jinek werkt aan een tweede seizoen van De Verenigde Sta ten van Eva. Deze keer volgt Eva zes Ameri kanen om te onderzoeken of hun levens ver anderen in het tijdperk van pre sident Trump. 'De puzzel begint nu echt' Dennis Jansen —Anna Drijver Blaudzun gaat dit najaar voor het eerst een theatertour doen. Brabant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20