Herkomst kleding nog schimmig RenéVercoutre kan met verkeerde beademings buisjes niet leven »P6 Vereniging Eigen Huis onderzocht 35 geldverstrekkers Walcheren Sinds Marcel Delhez burgemeester is van Noord-Beveland mocht hij nog geen enkele koninklijke - onderscheiding uitreiken tijdens de lintjesregen. Zal het -morgen dan eindelijk gaan lukken? De hypotheek met een rentevaste periode van twintig of dertig jaar is populair. De helft van alle huizen kopers kiest er tegenwoordig voor vanwege de historisch lage rente. Maar in de praktijk kan die rente vaste periode minder gunstig uit pakken. Bij verhuizing - gemiddeld verhuizen mensen om de zeven jaar - blijken banken en verzeke raars de kleine lettertjes te hante ren, waardoor die 'garantie' op de vaste rente komt te vervallen. Dat concludeert Vereniging Eigen Huis (VEH) op basis van on derzoek onder 35 geldverstrekkers. „Banken en verzekeraars laten klanten geloven dat zij hun hypo theekrente kunnen meenemen bij verhuizing, maar in de praktijk is het een loze belofte", stelt VEH- woordvoerder Hans André de la Porte. Zo vervalt voor een klant van ING, Hypotrust, Allianz of bij- Bouwe - de hypotheekverstrekkers waarop VEH de meeste kritiek heeft - de regeling zodra hij ver huist naar een duurdere woning die niet meer onder de Nationale Hypotheek Garantie valt. Bij Delta Lloyd vervalt de regeling als bij ver huizing de hypotheek wordt omge zet van een aflossingsvrije naar een annuïteitenhypotheek. Wat ook in veel voorwaarden blijkt te staan: een klant moet zeker dertig dagen voor de verhuizing aankondigen dat hij gebruik wil maken van de meeneemregeling. Doet hij dat niet, dan geldt de lage rente niet voor de nieuwe woning. Belofte dat klant de rente kan meenemen naar nieuwe woning, blijkt vaak loos VEH claimt dat geldverstrekkers hun klanten misleiden. „Mensen komen bedrogen uit als zij denken dat zij die lage rente kunnen mee nemen. De huizenkoper moet bij verhuizing het dan geldende rente tarief betalen. En dat ligt waar schijnlijk hoger. Als klanten én ad viseurs dat hadden geweten, dan hadden ze mogelijk gekozen voor een kortere én voordeligere rente periode, of voor een andere geld- verstrekker met een betere verhuis- regeling", aldus André de la Porte. ING laat in een reactie weten dat het 'formeel' inderdaad niet moge lijk is om de lage rente mee te nemen als kopers verhuizen naar een duurdere woning, maar claimt dat dit op de website vermeld staat. »P11 Grote merken weigeren nog steeds inzicht in productie pie Nieuwsmedia PrePairweekend Hart Ziel Jong trouwen? Bereid je zelf voor in een O ZEELAND 2 'Rentevaste hypotheek is vaak misleidend' Wie de hypotheekrente dertig jaar laat vastzetten, kan daar zel den de hele periode van profite ren. Banken en verzekeraars hanteren allerlei beperkingen bij verhuizing. Vereniging Eigen Huis spreekt van misleiding. Natasja de Groot Amersfoort Hans André de la Porte, VEH dinsdag 25 april 2017 9°C Koud weer pzc.nl met buien Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1