Halina Reijn m Toch zaak Parade Duisburg m Ontslag Sylvana Simons was onterecht 15 Ze wil ook weten of mijn ouders echt zulke hippies waren Busvakanties 2017 maaskant Maakt er meer vakantie van. maaskarttreizen.nl De persdame van het Barbican-theatcr, waar wij onze voor stelling Obsession repeteren, neemt plaats in mijn kleedkamer. „Just be very, very, careful", herhaalt ze en kijkt me daarbij zeer door dringend aan. De Britse pers is de Neder landse niet. Waar in ons land de journalist na een interview de geïnterviewde inzage geeft in het te verschijnen artikel en vaak openstaat voor correcties en commentaar, mag er in Engeland niets worden nagelezen. Ook is er geen fotogoedkeu ring. Het is niet eens toegestaan even mee te kijken op de camera, zodat je in elk geval een idee krijgt van de manier waarop de fotograafje vastlegt. Eens gepo seerd, blijft geposeerd; eens ge zegd, blijft gezegd. De tabloids hier zijn al helemaal grenzeloos in hun manieren om info te verzamelen. Telefoons af luisteren, tracking devices onder auto's, het gebeurt allemaal, maar zelfs met de serieuze media is het blijkbaar raadzaam om alert te zijn. Zeker als je te maken hebt met een hoofdrolspeler die een mate van roem geniet die nogal exceptioneel is. „Why mei" wil ik weten, want in dit land kent niemand me, dus is het niet evident dat een grote krant zou vragen om een inter view. „Exactly!" verzucht ze. Via mij denken ze misschien aan info te komen over mijn collega Jude Law. „Be aware!" Ze legt me nog even dunnetjes uit dat ik niet over privélevens van anderen moet praten en dat ik een paar seconden bedenktijd moet nemen voor het beant woorden van iedere vraag. Ik knik braaf en spoed me naar het toneel voor de repetitie. „Always put a taperecorder on the table next to theirs", adviseert iemand me later. vrouw van een jaar of 55 aan. Ze draagt grote bergschoenen, een dikke trui en een spijkerbroek. Ze lijkt bijna te verdrinken in haar outfit. „I am going to the country." Ze grijnst met twinkelende ogen, en meteen voel ik me op mijn gemak. Ze houdt blijkbaar niet van Smalltalk, en ik ook niet, dus we duiken er meteen in. Ze wil van alles weten, over Ivo, zijn manier van werken, hoe het is met Jude, wat voor vriendschap ik heb met Carice, of mijn ouders echt zulke hippies waren, waarom we een film op het to neel willen zetten en de verschil len tussen Nederland en Enge land. Haar vragen zijn intelligent, enorm doordacht en interessant. Geen moment voel ik me geïnti mideerd of gemanipuleerd. Ze weet alles af van het project en heeft zich tot in de details ingele zen en voorbereid. Wat een ver ademing. Wanneer ze mijn kleedkamer verlaat, heb ik meer energie dan toen ze binnen kwam. tijd. Nu ben ik nerveus en pro beer ik me voor de geest te halen of ik echt geen gekke dingen heb gezegd. Gelukkig valt alles mee. Het artikel is met vaart, kunde en humor geschreven. Wat een geluk om met een schone lei te mogen beginnen zonder jaren van over mezelf af geroepen verhalen die aan me kleven. Ze heeft natuurlijk wel het een en ander van het internet geplukt maar van sea cows of OK- women had ze nooit gehoord. Dit is de laatste bijdrage van Halina Reijn op deze plek. Sylvana Simons hoeft geen schade vergoeding te betalen aan de stichting achter de politieke partij Denk na haar plotselinge ver trek. Sterker, Simons krijgt nog een maand salaris van de partij. Denk eiste in totaal 62.000 euro van Sylvana Simons, omdat ze zich niet aan haar opzegtermijn zou hebben gehouden. Daarnaast zou ze haar geheimhoudingsplicht hebben ge schonden door zich negatief uit te laten over de partij. Dat is niet zo, oordeelde de kantonrechter in Am sterdam gistermorgen over beide aantijgingen. Maandsalaris Dat Simons op 24 december vorig jaar een e-mail stuurde waarin ze aangaf dat ze zich terugtrok als kan didaat-Kamerlid voor Denk, bete kent volgens de rechter niet dat de ét stichting achter de partij mocht aannemen dat zij haar arbeidsover eenkomst wilde beëindigen. Dat ze daarna werd ontslagen was dus on terecht, oordeelt de rechter. Denk moet Simons daarom nog een maandsalaris betalen, ongeveer 5.000 euro. Bovendien stond het haar vol gens de rechter vrij om zich kritisch uit te laten over de keuzes en denk beelden van de politieke partij. Ze heeft het in haar arbeidscontract 'zeer vaag geformuleerde' geheim- houdingsbeding dan ook niet ge schonden. Sylvana Simons verklaarde in de Volkskrant zich niet meer te kunnen vinden in de stijl van Denk. Ook was ze teleurgesteld over de wijze waarop de partij reageerde op be dreigingen aan haar adres. „Denk appelleert aan boosheid en gedijt bij polarisatie, maar biedt geen lon kend perspectief en toont geen lei derschap." Toenmalig campagneleider Ian van der Kooye, stapte tegelijkertijd op met Simons om met haar nieuwe partij Artikel 1 aan de slag te gaan. De partij eiste daarom ook van hem geld voor schending van de geheimhoudingsplicht (40.000 euro). De rechter wees ook die eis af, maar oordeelde wel dat Van der Kooye nog 4.000 euro moet betalen voor het schenden van zijn opzeg termijn. In beroep Denk gaat in beroep tegen de uit spraak van de rechter. „Een bizarre situatie", liet een woordvoerder weten. Volgens de partij staat het als een paal boven water dat Simons na haar onverwachte vertrek in de cember niet meer van plan was om te komen werken in haar functie als communicatieadviseur bij de partij. De partij is er tevreden mee dat de rechter heeft beslist dat oud campagneleider Ian van der Kooye wél een schadevergoeding moet betalen. DUISBURG Er komt toch een strafzaak rond het fatale ver drukkingsincident tijdens het dancefestival Love Parade in Duisburg. Dat heeft het hoogge rechtshof in Düsseldorfbekend gemaakt. Tien verdachten kun nen alsnog verantwoordelijk worden gesteld. Bij het feest vielen in 2010 21 doden, onder wie een Neder lander. De duizenden bezoekers moesten door de Karl Lehrtun- nel die de enige ingang vormde naar het festivalterrein. Door de drukte brak er paniek uit in de tunnel en werden honderden bezoekers verdrukt. Meer dan 600 mensen raakten gewond. Vorig jaar bepaalde een rechter dat er vanwege gebrek aan be wijs geen strafzaak zou komen. De rechter verklaarde het bewijs niet gegrond. De hoogste recht bank denkt hier nu anders over. Vier organisatoren van het fes tival en zes ambtenaren worden alsnog vervolgd. Ze zouden ge faald hebben in hun verant woordelijkheid om het festival goed te plannen en de veiligheid te monitoren. Ze hadden het drama mogelijk kunnen voor zien, waardoor de rechter dood door schuld aannemelijk acht. reizen Gastvrij Ierland Zwitserland, per bus en trein Algarve, Porto, Lissabon en Madrid Schilderachtig Toscane Engeland-Schotland dinsdag 25 april 2017 GO Interview De volgende dag klopt er een Een week later is het publicatie- Denk krijgt niets, moet juist betalen Maarten van Ast Den Haag Simons hoeft van de rechter niets te betalen, fotoanp 10-daagse rondreis vanaf 599 Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Dublin, Cliffs of Moher, Dingle, Killarney Ring of Kerry! Prachtig verblijf in Templeglantine. Inclusief half-pension. Vertrek: 25 mei, 8,22 juni, 6,20 juli e.a. 7-daagse excursiereis vanaf 499 Per Comfort-Class touringcar naar o.a. St. Moritz, Andermatt, Chur, Tirano en met treinreizen! Inclusief half-pension. Vertrek: 13 mei, 10 juni, 12 juli, 5 augustus e.a. 14-daagse rondreis v.a. 899 Per Comfort-Class touringcar met o.a. Bilbao, 4-sterren hotel in Albufeira, half-pension en deskundige gidsen, gehele rondreis op basis van half-pension Vertrek: 7,28 mei, 3 september, 1,22 oktober 10-daagse excursiereis vanaf 549 Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Pisa, Siëna, Florence, Volterra, San Gimignano en Lucca. Inclusief half-pension in Hotel Regina. Vertrek: 15 mei, 26 juni e.a. 10-daagse excursiereis vanaf 699 Per Comfort-Class touringcar naar o.a. York, Fort William, Edinburgh, Eiland Skye en Lake District! Inclusief half-pension. KUBHBtrsSKa Vertrek: 10,24 juni, 1,15 juli, 19 augustus, 9,30 september wmm Maaskant Reizen organiseert al ruim 50 jaar busvakanties, excursie- en VanvCwi/ rondreizen. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. sgr Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15