SS- -iwse (AwKMtfkBl wcS Clinckemaillie kan het nog steeds O O) CD O Geen wedstrijd, wel een dochter 11 Hoofdklasser is in knollentuin te sterk voor Nuenen (2-0). Woensdag wacht het duel met Hoek, inde halve finale van de districtsbeker. Van der Lijke Squash De manier waarop VC Vlissingen gistermiddag afrekende met Nuenen (2-0) belooft veel goeds voor de laatste weken van het seizoen. De ploeg van Ruud Pen- nings had weliswaar vaker moeten scoren, maar er waren aanwijsbare re denen waarom dat niet lukte. Het had weinig met nonchalance of egoïsme te maken, maar met de abominabele staat van het hoofdveld aan de Iris laan. Na zijn reis vanuit Amstelveen wreef scheidsrechter De Vries zich even in de ogen. Moest het duel in de top van de hoofdklasse op deze knollentuin ge speeld worden? „Hij had het veld het liefst af willen keuren", vertelde Ruud Pennings na afloop. „Als ik had gezegd dat we konden uitwijken naar kunst gras, dan had hij dat zeker gedaan." Het veld is, zo bekende de trainer, een doorn in het oog. „Iedere ploeg die hier komt bied ik op voorhand al excuses aan voor het veld. Het is doodzonde dat je zo'n wedstrijd op zo'n slecht veld moet spelen." De droge en hobbelige ondergrond, waar kuiltjes en gras elkaar netjes af wisselen, had voor Vlissingen uitein delijk geen invloed op het eindresul taat. Goed, de uitslag had op een goed veld waarschijnlijk hoger uitgevallen, maar de thuisploeg pakte de drie pun ten en koesterde die. Vlissingen sprong over Nuenen heen naar de gedeelde derde plaats en gaat interessante weken tegemoet. Woensdag speelt Vlissingen de halve finale van de districtsbeker, thuis tegen Hoek. En in de competitie wachten daarna duels met directe con currenten: Quick (uit), Halsteren (thuis) en OSS'20 (uit). „Je merkt aan iedereen binnen de se lectie dat we nu door willen gaan", zei Yves Nyemb. „We zitten in het goede ritme, bijna iedereen is fit en we zijn gretig. Als we de nacompetitie halen geef ik ons een goede kans om naar de derde divisie te promoveren." Woens dag volgt eerst de krachtmeting met Hoek. Voor Nyemb is het een weerzien met zijn oude club. Hij is duidelijk over de bedoelingen van Vlissingen. „We moeten knallen en Hoek afmaken", al dus Nyemb. „We zitten in een goede flow, alles klopt op dit moment." Daarmee doelde hij ook op de sa menwerking met Raymond Wolff. Nyemb en de aanvallende middenvel der voelen elkaar feilloos aan en vor men een levensgevaarlijk duo. „We hebben een goede klik", zei Nyemb. „Ik ga graag de één-twee aan en Raymond weet me dan altijd te vinden." Op de achterlijn Nyemb en Wolff zijn niet de enige wapens van Vlissingen. Vanaf links stichtte Hoessein Bouzambou weer ge vaar en brak de wedstrijd na een kwar tier open, met een hem kenmerkende individuele actie. Bouzambou pas seerde zijn directe tegenstander, stond bijna op de achterlijn, maar wist de bal in de korte hoek nog binnen te schieten (1-0). Nadat Nyemb op aangeven van Wolff had verzuimd er 2-0 van te ma ken, maakte Wolff die tweede treffer wel. Bij het doelpunt was het gogme van meerdere spelers goed te zien. Bouzambou gaf vanaf links voor, Ny emb liet de bal slim lopen, die ging via het hoofd van Regilio Pinas de lucht in, waarna Wolff met een technisch knap uitgevoerd schot via de onderkant van de lat raak schoot: 2-0. Meteen na rust liet Vlissingen na om verder weg te lopen van Nuenen. De kansen waren er wel, maar het veld werkte vaak niet mee. Aan de andere kant van het veld bleef Vlissingen vrij eenvoudig op de been. Die defensieve zekerheid wil Vlissingen woensdag ook weer laten zien, als Hoek op bezoek komt. „Iedereen kijkt uit naar die wed strijd", zei Pennings, die dan ook te genover zijn oude club staat. „Ik heb Hoek zaterdag weer zien spelen, tegen RVVH. Ik weet wat we kunnen ver wachten. We doen met Vlissingen nog op alle fronten mee, dus het kunnen nog mooie weken worden." KARAKTERISTIEK HOEK Het was alsofhij er speciaal tot zijn laatste thuiswedstrijd in het shirt van Hoek op had gewacht. Guillaume Clinckemaillie was de afgelopen jaren steevast de topscorer van de zaterdag hoofdklasser, maar na zes seizoenen vertrekt de Belg deze zomer naar Dik- kelvenne. Dit seizoen worstelde hij een tijdje met zijn vorm, maar zater dag liet hij eindelijk weer eens zien waarom hij de afgelopen jaren vaak belangrijk was voor Hoek. Met twee goals bezorgde Clincke maillie het dit seizoen mager preste rende Hoek een overwinning op RVVH (2-0). Na 26 minuten opende de Belgische aanvaller de score en vlak voor tijd besliste hij het duel met zijn tweede treffer van de middag. Na drie nederlagen op rij in de competitie mocht Hoek daardoor eindelijk weer eens een overwinning begroeten. De winst zorgde ook voor wat vertrou wen richting de halve finale van de districtsbeker, aanstaande woensdag in en tegen Vlissingen. Benjamin Martha Bij Hoek vormden Alexander Emb- rechts en Reguillo Vandepitte het duo centraal achterin, omdat Giovanni Siereveld afwezig was en Lionel Fitsch op de bank bleef. In de slotfase gunde trainer Jannes Tant zowel Sa- scha Beshliaha als Armand Doka nog wat speeltijd. Bij RWH speelde de uit Oost-Souburg afkomstige topscorer Benjamin Martha alleen de eerste helft. Door de 2-0-overwinning staat Hoek met nog twee duels te spelen nu op de gedeelde zevende plaats. Woensdag speelt het de halve finale van de beker, zaterdag gaat de ploeg van Tant op bezoek bij koploper Achilles Veen. Op 6 mei is Hoek vrij en wordt een afscheidswedstrijd voor Giovanni Siereveld gespeeld. Een week later, op 13 mei, sluit Hoek de competitie af met een uitwedstrijd te gen Jodan Boys. SIEREVELD maandag 24 april 2017 ZE li Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg zat gisteren mee in de ontsnapping van de dag tijdens de wielerklassieker Luik-Bastenaken- Luik. Hij maakte deel uit van de kopgroep, die pas in de finale werd teruggepakt door het peloton. Uit eindelijk werd de renner van Roompo-Neder- landse Loterij 71ste. De zege ging naar de Spanjaard Alejan dro Valverde. Ant- wan Tolhoek uit Yerseke was met zijn 40ste plaats de beste Zeeuw. Piedro Schweert- man is er niet in geslaagd de Madi son Cup op zijn naam te schrijven. De squasher uit Koudekerke, num mer één van de plaatsingslijst, ver loor in de finale in vijf games van de ongeplaatste Mexicaan Jesus Camacho. Schweertman ver loor de eerste twee games (11-4 en 11-7). Maar won er daarna zelf twee: 12-10 en 11- 8. De beslissende game won Cama cho in 13-11. i Nuenen. VU «^l J? t Hl f m «M «SmBB Éj J9 «"v 4RPÉA Gretig Vlissingen nog niet klaar Barry van der Hooft Vlissingen VC Vlissingen-Nuenen 2-0 (2-0). 15. Hoessein Bouzambou 1-0, 31. Raymond Wolff 2-0. Scheidsrechter: D.H. de Vries (Amstelveen). Aantal toeschou wers: 150. VC Vlissingen: Joan van Bel- zen; Renzo Roemeratoe, Jar- reau Manuhuwa, Milton Roeme ratoe, Daniel Jansen; Regilio Pinas (68. Menancio Weeda), Quincy Gooding, Raymond Wolff (81. Geraldi Geerman), Salim Ben Sellam (76. Said Bou zambou); Yves Nyemb en Hoes sein Bouzambou. Opvallende afwezige bij Hoek was Giovanni Siereveld. De centrale ver dediger zou zijn laatste thuisduel voor Hoek spelen, maar moest zich afmelden. Siereveld had een goede reden om niet in actie te komen. De Vlissinger verbleef namelijk met zijn hoogzwangere vriendin in het zie kenhuis. Daar werden ze zaterdag middag opnieuw de trotse ouders van een dochter: Jasaira. Giovanni Siereveld is woensdag tegen Vlis singen wel weer van de partij. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57